Читати більше
Традиційні шаленства: весільні обряди, які вас шокують
Викуп, віночки з барвінку, каблук з ялини, коровай та вишитий рушник. Знаєте про що це? Звичайно, що так, адже про українські весільні традиції знає чи не кожен українець. А чи думали ви над тим, які традиції в інших країнах? Пропоную вам прочитати статтю про весільні обряди у різних народів світу.
Відповідно до однієї зі старовинних шотландських традицій, наречену напередодні весілля в буквальному сенсі слова обливають брудом. Дівчині влаштовують душ із зіпсованих продуктів, сміття і відходів, а потім ще й на кілька годин прив'язують до дерева. Уважається, якщо майбутня дружина з гідністю перенесе цей обряд, то і з сімейним життям впорається без проблем.
У Новій Гвінеї перед весіллям наречений дарує нареченій свиню. Дівчина патрає худобу і на весіллі з'являється у фаті з вивернутого навиворіт шлунка свині.
У Самоа живуть дуже темпераментні люди. У них є традиція — проводити першу шлюбну ніч в одній кімнаті з численними родичами і домашньою худобою. Головне — це потрібно робити дуже тихо, щоб ніхто не прокинувся. А якщо раптом юнака спіткає невдача, і хтось прокинеться, його будуть бити, якщо, звичайно, наздоженуть. На святі наречена з'являється в плаття з кори тутового дерева.
Наречені з народу Туцзя в Китаї починають готуватися 30 днів до весілля в незвичайний спосіб — плачем. Майбутня дружина проводить по годині в день в гірких сльозах. Десять днів по тому до неї також приєднується її мати, а ще 10 днів по тому — бабуся; і до кінця місяця вся жіноча половина сім'ї плаче по годині в день. На щастя, ці сльози не означають смуток, а є вираженням радості і любові. Оскільки всі жінки плачуть в різній тональності, то їхній загальний плач майже звучить, як пісня. В іншій китайській провінції наречений намагається пристрелити свою майбутню дружину. Він випускає в неї з лука три стріли без наконечників. Потім чоловік ламає ці стріли в ознаменування того, що на них чекає щасливе життя без зрад.
Чеченська республіка славиться найскромнішими, мудрими і стриманими дружинами. У день весілля наречену тут ховають в куточок, подалі від чужих поглядів. За звичаєм, їй забороняється розмовляти з родичами свого чоловіка, хіба що промовити вона може: «Пийте на здоров'я!». На ім'я її називати не можна, до речі. А при підношенні на стільці гостями наречену намагаються всіляко зачепити і розговорити. І навіть видумують різні словечка, щоб вивести наречену, то зовнішність не та в неї, то ще що дотепне придумають. Якщо дівчина на провокацію піддається і відповідає, — це говорить про її дурість та нестриманість. Хтозна, чи буде вона доброю дружиною.
Дружинам Республіки Руанди тут можна позаздрити :) Їм дозволяється після весілля бити, штовхати, кусати і дряпати своїх чоловіків ночами, а вдень відпочивати від виснажливого заняття. Правда, недовго, усього кілька тижнів. Аборигени щиро вірять в те, що провівши такий ритуал, дружина на все життя позбудеться від злості, а, значить, і чвар в сім'ї не буде.
У деяких африканських племенах наречений «завойовує» наречену риком, як лев: чим голосніше і страшніше рик, тим більш достойним вважається претендент на руку і серце дами. У інших прийнято випробовувати нареченого на міцність у такий спосіб: оцінивши фізичні дані майбутнього зятя, батько нареченої наказує йому задовольнити її мати певну кількість разів. Хто впорається із завданням — стає шанованою в племені людиною.
У Німеччині напередодні весілля обов'язково б'ють посуд перед входом в будинок нареченої, яка на знак вдячності запрошує «хуліганів» в гості. Вважається, що битий посуд принесе їй удачу. Наречений же повинен продемонструвати свою акуратність: зробивши дівчині пропозицію, він відправляється підмітати сходи міської ратуші. Завдання нареченої — перевірити якість прибирання. Після весільної церемонії молодятам дають колоду і пилу. Їм потрібно розпиляти колоду на дві частини, що символізує початок спільного життя і ведення спільного господарства.
Бедуїни подають на весільний стіл цілком засмаженого верблюда, усередині якого смажений баран, начинений вареними курами, кури — рибою, а риба — яйцями.
У деяких частинах Індії жінки, народжені у Манглік (астрологічна комбінація, коли людина з'явилася на світ не в той час, не під тими зірками і не під тією планетою), вважаються проклятими і можуть викликати ранню смерть чоловіка. Для захисту від цього прокляття наречена спочатку повинна вийти заміж за дерево, яке потім, щоб зруйнувати це прокляття, зрубують.
Греція славиться своїми танцями: на весільній церемонії виконується танець грошей, під час якого до нарядів молодят гості прикріплюють купюри. А щоб визначити, хто буде головою сім'ї, у день весілля наречена намагається наступити нареченому на ногу. Нареченому потрібно бути надзвичайно спритним, щоб не стати підкаблучником. Ще одна цікава грецька традиція: перед першою шлюбною ніччю по ліжку молодят стрибають маленькі діти. Вважається, що це забезпечить сім'ї благополуччя.
В Іспанії наречений перед весіллям дає нареченій 13 золотих монет у знак того, що він готовий нести за неї відповідальність, у тому числі й матеріальну. Наречена ці монети повертає, щоб довести, що вона готова підтримувати чоловіка. Чому саме 13 монет? Це число символізує Ісуса і 12 його апостолів.
У Болгарії існує незвичайний спосіб зробити пропозицію руки і серця. Чоловік просто повинен кинути яблуко в свою кохану.
У Данії існує весільна традиція прорізати в правій шкарпетці нареченого дірку прямо під час святкування. Яка жінка тепер зазіхне на нього? Ще одна цікава весільна традиція — кожен раз, коли наречена залишає приміщення, у якому проходить весільна вечірка, усі дівчата можуть поцілувати нареченого. Теж саме стосується і нареченої: поки її обранець відсутній, будь-який чоловік може підійти до неї і вимагати поцілунку.
Згідно до корейських весільних традицій, по завершенню церемонії нареченого роззувають, його друзі пов'язують йому ноги, а потім починати бити по п'ятах палицею або сушеним жовтим корвином (це риба). Кажуть, що це додасть нареченому сил перед першою шлюбною ніччю. Хоч ритуал може бути і трохи хворобливим, але в основному він проводиться заради сміху, а не прояву жорстокості. Насправді це досить весела традиція, метою якої також є перевірка сил і знань нареченого. У ході цього випробування йому ставлять різні каверзні питання.
В Індонезії дивні весільні звичаї поширюються не тільки в день одруження. За місцевими традиціями молодятам після весілля три доби забороняється залишати будинок і користуватися туалетом. За парою спостерігають і дають їм тільки мінімальну кількість води і їжі. Цей медовий місяць, вірніше домашній арешт, як вважають місцеві, сприяє щасливому шлюбу і здоровим малюкам.
У Нігерії люблять товстеньких дівчат. Дівчина повинна дуже постаратися набрати ту вагу, яка подобається нареченому. Якщо вона не зможе цього зробити, звичаї дозволяють чоловіку відіслати її назад в рідну домівку.
Ця традиція існує не тільки в Румунії, але також в деяких країнах Африки та Азії. Із цієї божевільної традиції, якщо чоловікові переконанням або обманом вдасться викрасти дівчину і утримати її в своєму будинку на 2-3 дні, її офіційно оголошують його дружиною.
В Австрії по дорозі до церкви молодята повинні дуже сильно шуміти, щоб відлякати злих духів.
В Ірландії під час першого танцю молодят ноги нареченої не повинні відриватися від землі. За віруваннями місцевих, якщо вона відірве ноги від підлоги, то її віднесуть злі феї. Логіка тут в тому, що феї люблять все гарне, а наречена завжди красива.
Джерела:
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше