Традиції, які показують, в яких різних світах живуть люди

Звичаї та традиції різних народів світу надзвичайно різноманітні, цікаві та дивовижні. Те, що здається звичним і нормальним в одній країні, можливо, може здатися диким та дивним в іншій. І навпаки. Тому й цікаво дізнатися, а які звичаї є в інших народів... Прочитавши цю статтю, ви будете не тільки здивовані, але навіть шоковані деякими традиціями, які є прийнятними в інших жителів нашої планети, запевняють "Тут цікаво".

1. Якщо зайдете в деякі храми в штаті Карнатака (Індія), вам негайно накажуть зупинитися, лягти на підлогу й валятися. Віряни розкачують своїми тілами залишки їжі зі столу брахманів – найвищої, індійської касти жерців. У валянні в їжі беруть участь всі касти, що стоять нижче брахманів, і вважається, що це валяння здатне вилікувати захворювання шкіри.

Ритуал проводиться вже понад 500 років, але зараз він перебуває на межі того, щоб бути забороненим. Попри те, що за останні роки в деяких храмах були введені обмеження, їх довелося зняти через протести побожних Індусів.

2. У Тибеті існує похоронна практика, при якій на трупі роблять надрізи в певних місцях і залишають на вершині гори на розтерзання стихії та диким тваринам, особливо хижим птахам. Ховати в землю, як заведено в нас, там можуть тільки злочинців та інших людей, які провинилися.

Більшість тибетців є прихильниками буддистських традицій, згідно з яким людське тіло – це всього лише посудина, яка може бути знищеною. Натепер така практика заборонена, але за згодою родини такі похорони організувати можна.

3. Уже 500 років у парафіян у мусульманській святині в західній Індії існує традиція, згідно з якою дітей скидають з п'ятнадцятиметрової вежі на удачу.

Дітей підіймають на вершину вежі і скидають на натягнуте простирадло, яке тримають чоловіки внизу, а потім дитину віддають її матері. Батьки з гордістю скидають своїх дітей з вежі, тому що вірять, цей ритуал принесе їхньому нащадкові удачу, здоров'я та довголіття.

4. В Японії проводиться спеціальний ритуал, основним завданням якого є підвищення родючості земель, а також народжуваності в регіоні. Для цього люди проносять фалос з дерева по всьому місту. Його розмір досягає 2,5 м, а вага перевищує 20 кг.

5. На островах Полінезії заведено проводити шлюбну ніч разом зі своїми друзями. Цей звичай пов'язаний з повір'ям, що жінка за позбавлення невинності виливає кров, яка просякнута демонами. Тому всі присутні чоловіки в порядку старшинства вступають з нею в статевий зв'язок для того, щоб очистити її. Чоловік допускається до тіла дружини останній. Жінки в цей час танцюють і співають навколо нареченої.

6. У Кенії, у провінціях, де живуть масаї, щоб тебе визнали чоловіком, підлітку потрібно або три рази штовхнути носорога, або смикнути лева за основу хвоста.

7. Смерть у масаїв неприродна, а отже, у ній хтось винен. Тому померлого садять під дерево, схиливши його спиною на стовбур, навколо розсідаються "підозрювані", і сидять (іноді не одну добу), поки труп не завалиться в чию-небудь сторону. На кого вказав мрець, той винен у його смерті і сплачує штраф племені і сім'ї померлого.

8. В одному з "бантоїдних" племен тропічної Африки, якщо хлопець робить пропозицію дівчині, то він дарує їй два горіхи кола (це в них така валюта), якщо дівчина не згідна, вона зобов'язана віддати йому вже три горіхи кола. Можна влаштувати бізнес, налаштувати проти себе пів племені, щоб просто ненавиділи, і збирати бариші.

У тих же племен обряд ініціації виглядає так: випробовуваний сідає навпочіпки, перед ним шикуються всі незаміжні дівчата, і шаман тупою, круглою в перерізі палицею проколює йому його причандали. Хлопець зазнає дикого болю, але якщо він перестане посміхатися і хоч якось своїм обличчям висловить страждання, жодна дівчина племені не вийде за нього. Він стає в такий спосіб слабким.

Усі фото — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com