Товари світових брендів не пропускають в Україну: чим це загрожує

1 червня 2017
Андрій К.

Українські митники перестали пропускати посилки з товарами, які були куплені в зарубіжних інтернет-магазинах.

Це відбувається на підставі переліку об’єктів інтелектуального права, включеного до митного реєстру.

Відзначається, що причина по якій українська митниця стала вилучати посилки з товарами купленими в зарубіжних інтернет-магазинах полягає в тому, що правовласник заявив про порушення прав інтелектуальної власності.

Оформляючи посилку, митниця може перевірити, чи внесено ТМ митного реєстру (в ньому перераховані торгові марки і особи, які є їх офіційними представниками) і чи є одержувач товару серед імпортерів в реєстрі, виявити “ознаки порушення прав інтелектуальної власності”.Якщо нічого не зміниться, то українські магазини піднімуть ціни, а покупки за кордоном стануть ризикованими. Бізнес буде змушений або йти “в підпілля”, або скорочувати асортимент і зазнавати збитків. Буде рости чорний ринок, і, відповідно, корупція.

У список торгових марок, які перестане пропускати митниця увійшли: Adidas, Amway, Apple, Canon, Chanel, Chesterfield, Chevrolet, Chivas, Christian Dior, Coca-Cola, Contex, Dormeo, Electrolux, Lego, Levi’s, LG, Lipton, Honda, HP, Meizu, Mercedes Benz, New Balance, Nivea, Nokia, Opel, PlayStation, Redmond, Samsung, Sandora, Shell, Subaru, Xerox, Xiaomi і інші бренди.

У списку заборонених також виявилися дочірні підприємства Roshen.

Експерти стверджують, що заборона на ввіз продуктів під торговими марками зі списку може ускладнити процес отриманння посилок з-за кордону, а також погано вплине на економічну ситуацію в Україні.

“Заборона фізичним особам ввозити в Україну товари, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі, – це черговий цвях у труну конкуренції. Таку практику поки використовує тільки Росія і то недовго, всього пару тижнів. Споживачі такі зміни відчують у вигляді підвищення цін і поганого асортименту“, – розповідає засновник Rozetka Владислав Чечоткін.

"Нова пошта" підтвердила, що клієнти, які очікують доставку товарів, можуть отримати її пізніше звичного терміну. Проте компанія не пов'язує масову перевірку своїх товарів на кордоні з нововведеннями.

“Якщо товар потрапив до переліку об’єктів інтелектуального права з митного реєстру, доставку може бути затримано. Термін затримки може варіюватися. Для товарів, що містить товарний знак „MEIZU“, „Xiaomi“, „МІ“, „Redmi“, він складе від 11 до 21 робочих днів“, – розповідають у компанії.

Директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, прокоментував повідомлення щодо заборони на ввезення товарів.

“Такі обмеження застосовуються лише у разі, якщо продукція є контрафактною, або її походження не вдалося встановити“, – зазначив Василенко.

Він також уточнив, посилаючись на Митний кодекс, що усі товари піддаються обов’язковим перевіркам, а правовласник отримує можливість встановити, чи не є товар підробкою.

“У випадку встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Натомість, за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість поновлення митного оформлення такого товару. У більшості випадків саме так все і відбувається, і покупці отримують свій товар“, – сказав представник ДФС.

За словами Василенка, в Україні вже давно діє така процедура, і вона захищає право споживача на якісний оригінальний товар і авторські права виробника.

Він також категорично спростував інформацію про те, що митникам доручили заборонити фізособам ввозити такі товари: “Вказане не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили“.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше