Товари світових брендів не пропускають в Україну: чим це загрожує

1 червня 2017
Андрій К.

Українські митники перестали пропускати посилки з товарами, які були куплені в зарубіжних інтернет-магазинах.

Це відбувається на підставі переліку об’єктів інтелектуального права, включеного до митного реєстру.

Відзначається, що причина по якій українська митниця стала вилучати посилки з товарами купленими в зарубіжних інтернет-магазинах полягає в тому, що правовласник заявив про порушення прав інтелектуальної власності.

Оформляючи посилку, митниця може перевірити, чи внесено ТМ митного реєстру (в ньому перераховані торгові марки і особи, які є їх офіційними представниками) і чи є одержувач товару серед імпортерів в реєстрі, виявити “ознаки порушення прав інтелектуальної власності”.Якщо нічого не зміниться, то українські магазини піднімуть ціни, а покупки за кордоном стануть ризикованими. Бізнес буде змушений або йти “в підпілля”, або скорочувати асортимент і зазнавати збитків. Буде рости чорний ринок, і, відповідно, корупція.

У список торгових марок, які перестане пропускати митниця увійшли: Adidas, Amway, Apple, Canon, Chanel, Chesterfield, Chevrolet, Chivas, Christian Dior, Coca-Cola, Contex, Dormeo, Electrolux, Lego, Levi’s, LG, Lipton, Honda, HP, Meizu, Mercedes Benz, New Balance, Nivea, Nokia, Opel, PlayStation, Redmond, Samsung, Sandora, Shell, Subaru, Xerox, Xiaomi і інші бренди.

У списку заборонених також виявилися дочірні підприємства Roshen.

Експерти стверджують, що заборона на ввіз продуктів під торговими марками зі списку може ускладнити процес отриманння посилок з-за кордону, а також погано вплине на економічну ситуацію в Україні.

“Заборона фізичним особам ввозити в Україну товари, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі, – це черговий цвях у труну конкуренції. Таку практику поки використовує тільки Росія і то недовго, всього пару тижнів. Споживачі такі зміни відчують у вигляді підвищення цін і поганого асортименту“, – розповідає засновник Rozetka Владислав Чечоткін.

"Нова пошта" підтвердила, що клієнти, які очікують доставку товарів, можуть отримати її пізніше звичного терміну. Проте компанія не пов'язує масову перевірку своїх товарів на кордоні з нововведеннями.

“Якщо товар потрапив до переліку об’єктів інтелектуального права з митного реєстру, доставку може бути затримано. Термін затримки може варіюватися. Для товарів, що містить товарний знак „MEIZU“, „Xiaomi“, „МІ“, „Redmi“, він складе від 11 до 21 робочих днів“, – розповідають у компанії.

Директор Департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, прокоментував повідомлення щодо заборони на ввезення товарів.

“Такі обмеження застосовуються лише у разі, якщо продукція є контрафактною, або її походження не вдалося встановити“, – зазначив Василенко.

Він також уточнив, посилаючись на Митний кодекс, що усі товари піддаються обов’язковим перевіркам, а правовласник отримує можливість встановити, чи не є товар підробкою.

“У випадку встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Натомість, за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість поновлення митного оформлення такого товару. У більшості випадків саме так все і відбувається, і покупці отримують свій товар“, – сказав представник ДФС.

За словами Василенка, в Україні вже давно діє така процедура, і вона захищає право споживача на якісний оригінальний товар і авторські права виробника.

Він також категорично спростував інформацію про те, що митникам доручили заборонити фізособам ввозити такі товари: “Вказане не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили“.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше