Читати більше
ТОП-9 найкращих науковців України
Йосип Тимченко
Хто батьки кіно? Брати Люм'єр? І так, і ні. Адже за 2 роки до їх відкриття українськи1 механік Йосип Тимченко з фізиком Миколою Любимовим розробили скачковий механізм "равлик". А саме його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа! Тому Тимченко є справжнім батьком кінематографії.
У 1893 році в Україні (а саме в Одесі) показали два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тимченко випередив братів Люм'єр! У чому ж тоді справа? Його пристрій не було запатентовано. До речі, кінескоп Тимченка дотепер зберігається в запасниках Політехнічного музею (в Москві).
Ігор Сікорський
Київський авіаконструктор, який емігрував до США, запатентував свій винахід в 1931 році. А в 39 почалися випробування вертольота. За рік Сікорський підняв машину у вільний політ. Перше замовлення було для армії США. А далі Сікорський став власником потужного концерну. Загалом фірма Сікорського ("Sikorsky Aircraft") створила 17 базових літаків та 18 вертольотів.
Конструктор першого в США літака-амфібії.
Сергій Корольов
Україна - космічна держава, у цій сфері ми досі не відстаємо. А все почалося, напевно, з Сергія Корольова, якого вважають чи не засновником космонавтики! Саме під його керівництвом була запущена перша міжконтинентальна балістична ракета, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос і вихід людини в космос.
Петро Бобонич
Життя людей, які страждають на діабет, важке і ніхто з цим сперечатися не буде. Але вчений із Закарпаття Петро Бобонич, знайшов спосіб значно полегшити їхнє становище!
Він винайшов глюкометр (прилад для вимірювання рівня цукру в крові) у вигляді наручного годинника. За допомогою нього діабетики можуть дізнаватися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для цього не потрібно здавати кров. Також його глюкометр можна використовувати для введення інсуліну за допомогою інсулінового насоса, який програмується через глюкометр-годинник. Бобонич розробив і запатентував свій винахід, а також створив додатки для мобільних пристроїв для вимірювання концентрації глюкози крові у хворих на діабет.
Також він автор оптичного томографа для діагностики захворювання молочної залози жінок. Цей прилад зміг би дати можливість діагностувати захворювання без застосування рентгенівських променів, шкідливих для людей.
Євген та Борис Патони
Микола Амосов
Ще один геній медицини - людина-легенда Микола Амосов. Цей видатний хірург першим здійснив протезування мітрального клапана серця. Також він першим у світі ввів у вжиток протезування клапанів серця, які мають антитромботичні властивості.
Анатолій Малихін
В'ячеслав Петров
Марина В'язовська
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше