ТОП-7: Найкращі гранжеві банди України

Підбірку підготовано порталом UA ROCK
Автор: Іващенко Олександр


У цьому випуску рубрики ТОП-7 ми вирішили зупинитись на вітчизняному сегменті гранж-року. Варто розуміти, що сьогодні гранж-рок у світі, а в Україні й поготів, не є перспективним музичним напрямком, що однозначно не принесе визнання мільйонів. 

Хоча цей стиль просто неоціненно вплинув на формування сучасної альтернативної рок-музики, одначе, нині багато музикантів, котрі розпочинають творити в стилі гранж-року, відмовляються від нього на користь більш масових жанрів. 

Варто одразу зазначити, що більшість представлених гуртів з Чернігівщини, котра цілком заслужено вважається "українською столицею гранжу".

1. Димна Суміш


Культовий гурт "Димна Суміш" виник в далекому 1998 році в Чернігові. Хлопців поєднала не лише музика, а й спільна ідеологія, яку вони наполегливо несуть і нині в маси: вегетаріанство, категоричне несприйняття насильства та шкідливих звичок. За час існування формації музиканти записали два студійних та один концертний альбом. У 2012-му році музиканти оголосили про призупинення діяльності формації, аргументувавши свій крок вкрай негативним станом української культури.

Фронтмен гурту Саша Чемеров виїхав до США, де в Лос-Анджелесі створив нову формацію The Gitas, що до певної міри стала логічним продовженням творчого доробку Димної Суміші. 1 серпня 2016 року музиканти зробили спробу реюніону гурту, презентувавши шанувальникам студійний сингл "Зламані", який писався одночасно в Україні та США. Одначе надії шанувальників на воз’єднання хлопців найближчим часом не здійсняться, зважаючи на завантаженість Саші Чемерова проектами в США.

2. Scroodge / Женя Скрудж


Ще одна потужна гранж-рок формація з Чернігівщини Scroodge, що виникла у 2004 році. Гурт досить успішно зарекомендував себе на вітчизняній рок-сцені, взявши участь у численних конкурсах та змаганнях: The Global Battle Of The Bands, Djuice Adrenalin, "Свіжа кров" на каналі М1 та "Хіт-конвеєр" на М2 тощо.

За час свого існування колектив випустив один повноформатний лонгплей "Пудра", а також подвійний альбом "Northern Lights". Від нещодавнього часу фронтмен гурту Євген Бондаренко розпочав сольну кар’єру з проектом Женя Скрудж. Загалом сольний проект нічим фактично не відрізнявся від формації Scroodge, якби не композиція "Alter Ego", котра ознаменувала новий творчий етап у розвитку формації.

Наразі Женя Скрудж активно готує новий альбом "Мне Атари".

3. Skystation


На третьому місці нашої підбірки розташувався молодий проте надзвичайно перспективний запорізький колектив Skystation. Їхня музика – суміш інді, гранжу, гаражного року і психоделічного рок-н-ролу.

За час свого існування музиканти презентували, один лонгплей, міньйон та три студійних сингли. Окрім того, відвідали ряд вітчизняних та закордонних фестивалів, включно з "Upgrade Festival 2015", що відбувся в Маґдебурзі.

Творчість колективу – це досить гармонійна суміш інді-стилістики з характерним, дещо перевантаженим гітарним звучанням.

4. Respect Your Mom


На четвертому місці нашого топу розмістився столичний гурт Respect Your Mom, котрий надзвичайно любить експериментувати з жанрами та стилями, одначе незмінно основою цих експерементів лишається гранж.

Сам гурт було створено в 2008 році з ініціативи майбутньої солістки формації Маші Іванової. В 2011 році музиканти презентували перший альбом гурту під назвою "ЕР". Після цього спостерігається стійкий інтерес до творчості колективу, який не згасає і до сьогодні. Композиції з першого альбому потрапляють до ротацій вітчизняних радіостанцій і знаходять шалену підтримку слухачів.

У 2014 році виходить на світ альбом "Inside The Other Side", що знаходить багато теплих відгуків серед слухачів та музичних критиків. Сильний жіночий вокал, подекуди характерно тягучий, інструментально-гітарна психоделія – це далеко не все, що знов і знов змушує прослуховувати композиції гурту.

5. MUFFTRAIN


Хмельницький гурт MUFFTRAIN грає в кращих традиціях гранжу, а саме класичного гранжу, оскільки музиканти значною мірою формували свої музичні смаки на творчості колективу Nirvana. Композиції формації сповнені атмосфери гранжу 90-х років. Хлопці виступали на одній сцені разом з такими знаними виконавцями, як Feedler's Green, Leningrad Cowboys, The Subways, Kaiser Chiefs, "ДДТ", Green Grey тощо. Колектив жаданий гість українських фестивалів. За час свого існування музиканти представили чотири студійні сингли та один повноформатний лонгплей "EVOL" (2012).

6. PIPL PLANT


Чернігівська формація, що виникла в 2007 році та за час свого існування встигла об’їздити всю Україну. На відміну від всіх інших гуртів, творчий доробок колективу більш-характеризується як поп-рок. Всі, хто бували на концертах гурту, однозначно не забудуть ці шалені шоу зі спаленими та побитими гітарами, розбитими мікрофонними стійками тощо. До слова, гурту надзвичайно пощастило з фронтменом Сергієм Олійником, чий протяжний, проникливий вокал став уже візитівкою формації.

7. Must Have


Столичний колектив Must Have розпочав свою діяльність у 2012 році, хоча й до цього були спроби майбутнього фронтмена Олександра Пархоменка створити гурт.

Колектив молодий, а, відтак, творчий доробок ще не встиг розростись. Їхня творчість – це слідування класичному гранж-року, позаяк музиканти розпочинали свій творчий шлях, виконуючи кавери на пісні культових гранж-рок гуртів, зокрема Nirvana. В червні минулого року музиканти взяли участь у концерті "Відкрита Сцена" в рамках фестивалю Kino-Art, а наприкінці липня представили шанувальникам "Goodbye My Friend".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше