ТОП українських танцюристів, які підкорили світ та прославилися за кордоном

25 лютого 2019
Bilshe

Серж Лифар

фото: Еспресо

Сергій Лифар, відомий світу як французький хореограф Серж Лифар, один із найвидатніших танцівників XX століття. Його називали “богом танцю”, “добрим генієм балету XX століття”. Однак Лифар – уродженець України, він народився та провів юність у передмісті Києва. Пізніше його родина емігрувала до Парижа, де Лифар став зіркою балету та видатним хореографом.

Заслуга Сержа Лифара в тому, що він фактично відродив французький балет, його репертуар, трупу, його школу та славу після смерті тодішніх зірок балету. У Франції, “співбатьківщині” балету, Лифар став основоположником нового напрямку в цьому мистецтві – неокласицизму.

Однак танцівник залишився українцем у душі: “Навіть прекрасний, блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро”.

Денис Матвієнко

фото: Еспресо

Талант цього сучасного танцівника важко переоцінити. Денис Матвієнко – справжня зірка свого часу та своєї справи. Він єдиний у світі володар чотирьох Гран-прі міжнародних конкурсів артистів балету. У активі 36-річного Матвієнка вже близько десяти нагород та премій. Уродженець Дніпропетровська, Денис Матвієнко закінчив Київське хореографічне училище, а зараз – прем’єр Маріїнського театру, Заслужений артист України, Запрошений соліст Великого театру, Нового національного театру (Токіо, Японія), Ла Скала (Мілан, Італія), Гранд Опера (Париж, Франція) та Американського театру балету (Нью-Йорк, США). Матвієнко живе в Санкт-Петербурзі, але вважає себе українцем і каже, що не планує змінювати громадянство.

фото: Еспресо

У листопаді 2011 року Денис Матвієнко став художнім керівником балетної трупи Національної опери України, де завзято взявся до реалізації цікавих ідей. Тоді в репертуарі з’явилися два одноактних балети: “Клас-концерт” і “Radio and Juliet”. Для постановки Матвієнко залучив Михайла Мессера та Едварда Клюга. Балет “Radio and Juliet” став першим в історії театру репертуарним балетом в стилі contemporary. Однак за рік Матвієнка нахабно усунули від виконання обов’язків.

Матвієнко і далі плідно працює. Він продовжує танцювати та ставити прекрасні балетні вистави. Однією з останніх, яка стала справжнім відкриттям, привернувши увагу всього світу до українського хореографічного мистецтва, є THE GREAT GATSBY.

Григорій Чапкіс

фото: Еспресо

Григорієві Чапкісу – 85, а він і досі на публіці частенько танцює: буває, проводить майстер-класи, відвідує молодих танцюристів. Григорій Чапкіс танцює все своє життя. Вперше вийшов на сцену у віці 10-11 років. Серйозну творчу діяльність розпочав вже після війни. Чапкіс працював хореографом у Театрі імені Івана Франка, а з 1955 виступав у складі Державного ансамблю танцю під керуванням Павла Вірського. Наразі, окрім бурхливої діяльності в Україні, Чапкіс – головний танцмейстер Віденського балу, який відбувається щороку в Австрії. Чапкіс розповідав, що особисто був знайомий з Елвісом Преслі та з Івом Монтаном.

Гурт KAZAKY

Українські хлопці відомі, передусім, своєю епатажністю. Однак неординарність їхніх танців – KAZAKY танцюють на величезних підборах – не завадила та, скоріше, сприяла їхній популярності за кордоном. Український синті-поп гурт став відомим в 2010 році завдяки відео “In the middle” із хореографією на підборах. Гурт був започаткований такими танцюристами, як-от Олег Жежель, Артур Гаспар, Кирило Федоренко та Стас Павлов. Основними елементами хореографії групи є акробатичний танець та вакінг.

фото: Еспресо

Найвідоміша їхня робота за межами України – зйомки в кліпі поп-зірки Мадонни.

Менеджери Мадонни самі знайшли хлопців та запропонували їм співпрацю. Визнання Мадонною багато чого варте.

Наш Telegram-канал — https://t.me/bilshe_ua.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Настільні ігри на двох від Kubix: як вибрати розвагу
Замість того, аби переглядати серіали та фільми на повторі, гортати соціальні мережі або вигадувати дещо інше, можна звернутись до перевіреного та завжди актуального рішення – настільних ігор, розрахованих на двох осіб.
Читати більше
Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше