То що ж таке емпатія і чим вона відрізняється від співчуття?

31 травня 2016
Andrey Zlotnikov
Емпатія допомагає налагоджувати зв'язки.

Співчуття сприяє розділенню.

Дуже цікаво.
 
Тереза ​​Вайзман є професійною медсестрою. Вона вивчала абсолютно різні види професій, в яких емпатія є дуже важливою складовою, і виділила чотири якості, характерні для емпатії.

По-перше, здатність приймати чужу точку зору.

Здатність стати на місце іншої людини і допустити, що її точка зору є правдою для неї на даний момент.

Не засуджувати. Це не легко, адже більшість з нас так любить це робити.

Здатність розпізнати емоцію іншої людини і потім повідомити їй про це.

Емпатія, це вміння відчувати разом з іншим.

Я уявляю собі емпатію як якесь сакральне місце. Наприклад, хтось потрапив у глибоку чорну яму і з дна кричить: "Я застряг, тут темно і дуже багато всього на мене навалилося. Після чого ми спускаємося до нього, озираємося і говоримо: "Ого. Я знаю, як тобі тут. Ти не один."
 
Співчуття, це: "Ого, ну так, поганенько тобі тут. Еее, не хочеш бутерброд?".

Емпатія - це завжди вибір, який робить вас вразливим. Адже для того, щоб мені з'єднатися з тобою, я повинен з'єднатися з частиною себе, якій знайоме це відчуття.
 
Вкрай рідко, а, швидше, ніколи при емпатичних зв'язках ми починаємо розмову з фрази "Ну хоча б..."

Але ми робимо це постійно!

Хтось з нами поділився чимось таємним і дуже болісним, а ми намагаємося ці переживання наче причепурити, показати, що все не так вже й погано, тим самим знецінюючи людину.

Ось наприклад:

- У мене стався викидень.
- Ну, ти хоча б знаєш, що можеш взагалі завагітніти.


- Мій шлюб розвалюється.
- Яким би він не був, але хоча б він у тебе є.


- Джона виганяють зі школи.
- Ну, хоча б Сара у тебе відмінниця.


Іноді, під час важкої розмови ми намагаємося втішити іншу людину, і показати, що все не так уже й погано.

Якби я ділився з тобою чимось інтимним і болісним, то хотів би, щоб мені сказали: "Ого... я і не знаю, що на це відповісти, але я дуже вдячний, що ти поділилася зі мною".

Правда в тому, що вкрай рідко якась ваша репліка може полегшити страждання людини. А ось справжній емпатичний зв'язок може.
 

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше