Тетяна Белімова: "Материнство - в деякій мірі самопожертва"

Оскільки незабаром українці святкуватимуть таке тепле і важливе для всіх свято - День матері - ми вирішили, що варто розповісти вам про деяких відомих матусь. Зокрема про те, як їм вдається поєднувати сімейні обов'язки та успішну кар'єру. Тому сьогодні ми познайомимо вас із письменницею Тетяною Белімовою. 
 
Із давніх-давен побутує думка про те, що жінка – берегиня сімейного вогнища і мати, створена лише для того, щоб тією берегинею бути. Так вже склалося, що протягом сторіч українська мати – незбагненна трудівниця, яка присвячує весь свій час веденню господарства і вихованню дітей. Материнська посмішка, її ласка і всеохоплююча увага стали предметом багатьох обговорень, оспівані в українських народних піснях, возвеличені в літературних творах різних епох.

Мати – те все для дітей, чого вони потребують як у юному віці, так і в досить зрілі літа. Але суспільство потроху ламає стереотипи, накладені на бачення української жінки в соціумі. Тепер вона цілком здатна вести активний спосіб життя, мати необмежене коло знайомих, робити кар'єру і просто жити. Багато хто заперечить: яким чином, коли, ставши матір'ю, вона має віддавати своєму чаду всю себе, щоби забезпечити його такими необхідними крихітці теплом і комфортом?

Тут простір для думки такий, що можна і поговорити. Імовірно, все залежить від самої жінки, її енергії та енергетики, її цілеспрямованості та здатності бути в кількох місцях одночасно. Хто б що не казав, а такі представниці прекрасної статі сьогодні не рідкість.

Як приклад – талановита і працелюбна переможниця Міжнародного конкурсу "Коронація слова – 2014", киянка Тетяна Белімова. На урочистій церемонії вона була нагороджена першою премією за роман "Вільний світ". Причому, слід сказати, переможницею "Коронації" Тетяна стала вже вдруге: у 2013-му здобула третю премію в номінації "Романи" за неординарний примірник жіночої прози "Київ.UA", що за рік обійшов чи не всю Україну, отримавши безліч схвальних відгуків.

Тетяна Белімова – яскравий приклад мами, якій дається усе. Маючи трьох дітей, вона впевнено торує шлях до успіху. Жодним чином троє малят не зв'язали їй руки, а коли в нашій розмові прозвучало запитання про самопожертву, засміялася: "Аякже! Звісно, бути мамою в деякій мірі самопожертва!" Але відразу й пояснила: "Самопожертва так чи інакше присутня, коли хочеш зробити щось добре! Тільки так, віддаючись справі, можна досягти результату. Але одне можу сказати певно: жодним чином материнство – не перешкода для самореалізації!"

Напевно, треба трішки розповісти про саму Тетяну. Народилася письменниця в Києві, у 1999 році закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка і відтоді не полишала самовдосконалюватися. Авторка підручника "Проза українського модернізму 20-х років ХХ ст", багатьох наукових статей і не меншої кількості рецензій, на теренах художньої прози порівняно недавно: з 2009 року з-під її пера вийшло немало новел та оповідань. Але Тетяна не зупинилася – і от уже на сайтах "Захід-Схід" і "Проба пера" є суттєва добірка поетичних творів.

Але творчість ніяк не забирає увесь час письменниці: з 2004 року і до сьогодні Т. Белімова викладає українську літературу в університеті "Україна". Поряд з цим вона має чітку громадянську позицію, вшановуючи і підтримуючи все українське, приймає участь в літературних фестивалях, багато читає і дає широку оцінку прочитаному на сторінках періодичних видань.

Чи перешкоджає таке насичене суспільне і мистецьке життя проявам любові до ближніх і турботам про власних дітей? Ні, і ще раз ні. Материнське серце Тетяни, як і серце письменниці, завжди б'ється в такт із серцями тих, хто поруч. Тетяна радо запрошує до себе гостей і дуже відкрита у спілкуванні, тому багатьом вдалося побачити її в ролі турботливої, уважної матері. Чітка організація робочого графіку, зосередженість і впевненість – це, напевно, і є секрет успіху як у роботі, так і у вихованні дітей. Таня завжди поінформована про дівочі переживання старшої доньки, з радістю грається з єдиним сином і доглядає за крихіткою – донечкою найменшою.

Звісно, багато чим завдячує письменниця і своєму чоловіку – Володимиру Белімову, який є неодмінною підтримкою і опорою в тяжких буднях, а також щиро поділяє радість від успіхів дружини.

Напевно, це справжнє мистецтво, на чому і сходяться всі друзі Тетяни: бути уважною дружиною, ласкавою мамою і успішною сяючою жінкою.

Отже, материнство в жодному разі не зачиняє для жінки двері в майбутнє поза домашніми турботами. Звісно, треба докласти максимум зусиль в організації побуту і відносин, але коли в усьому царює гармонія, погодьтеся, немає неможливого.

Успішна жінка має бути успішною в усьому. Навряд чи можна говорити про досягнення тієї, яка заради кар'єри жертвує своїми материнськими обов'язками. Можливо, подеколи не вистачає часу чи сили для чогось конкретного, але зовсім просто заповнити цю нестачу любов'ю.

От у цьому і полягає мистецтво успішної і самодостатньої жінки-матері. Просте мистецтво жити за принципами щирості у відносинах із рідними, колегами та друзями. 


Якщо вам сподобалась ця стаття, вам також варто прочитати про:
Справжній подвиг "роменської Мадонни"
Відомі жінки – невідомі матері


 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше