Тест, який допоможе визначити твій тип особистості

7 листопада 2019
Ліля Колісник

У першій половині XX століття Ізабель Маєрс—Бріґґс і її мати Кетрін Бріґґс розробляли типологію особистості, базуючись на роботах Карла Юнґа. Створений ними тест вперше був опублікований в 1956 році, і незважаючи на те, що в академічних колах його приймають прохолодно, він і сьогодні використовується у великих корпораціях на співбесідах.

Тест визначає, до якого з 16 типів особистості ти належиш. На Заході близько 70 % випускників використовують тест Маєрс—Бріґґс, щоб визначитися з майбутньою професією. Відповівши на 4 запитання, ти дізнаєшся свої особисті переваги, але спершу розглянемо, як це працює.

Тест досліджує кожну особистість за чотирма різними шкалами.

Екстраверт—інтроверт

Комунікабельність екстравертів часто доходить до балакучості. Вони обожнюють працювати з іншими людьми, тому й проблеми схильні вирішувати в команді, що допомагає досягати компромісів.

Інтроверти — не обов'язково замкнуті і похмурі люди. Вони можуть бути не менш доброзичливими, ніж екстраверти, але працюється їм краще на самоті.

Сенсорика—інтуїція

До першого типу належать ті, хто звикати спиратися на власні сенсори: зір, нюх чи слух. Вони вважають за краще перевірені факти, а найбільшу важливість має те, що відбувається тут і зараз.

Другі ж схильні частіше покладатися на інтуїцію. Для них світ — це джерело можливостей, завдяки розвиненій уяві вони здатні мислити набагато глобальніше.

Мислення—почуття

Перший тип спирається завжди на логіку. Щоб прийняти рішення, цим людям необхідно проаналізувати всю доступну інформацію і лише потім слідувати голосу розуму.

А всіма вчинками другого типу керують емоції. Для них людські почуття набагато важливіші за логіку і все решту.

Судження—сприйняття

Люди першого типу рідко здатні до планування, зате вони можуть отримувати інформацію відразу з багатьох джерел. Багатозадачність — їхня перевага, вони справляються з роботою в короткі терміни і ніколи не панікують.

Другі ж вважають за краще планування і алгоритмзацію. Вони завжди прагнуть до стабільності, виключаючи найменші прояви хаосу. Такі люди вміють ставити мету і домагатися її.

Ну а тепер обіцяні чотири запитання. Тільки відповідай чесно!

1. Ти втомився і терміново потребуєш підзарядки («батарейки»). Що робитимеш: поспілкуєшся з друзями (E) або вирішиш читати/дивитися кіно будинку (I)?

2. Який опис більше тобі підходить? Я люблю жити теперішнім, без відриву від дійсності, звертаючи увагу на деталі і роблячи все необхідне (S).
Я люблю ідеї і теорії, люблю уявляти собі майбутнє, захоплююся символами і смислами, часто мрію (N).

3. Тобі потрібно прийняти важливе рішення, наприклад, куди вступати на навчання або чи розлучатися з партнером. Як будеш міркувати: логічно і раціонально (T), або прислухаючись до серця, враховуючи емоції і почуття інших людей (F)?

4. Ти маєш на меті відвідати якийсь захід. Віддаш перевагу плануванню й організуєш усе заздалегідь (J) або будеш діяти спонтанно, гнучко і за обставинами (P)?

А тепер прочитай утворені чотири букви і шукай свій тип нижче.

INTJ: Стратег

Один з найрідкісніших типів. Таким складно шукати друзів, які могли б підтримати їхній інтелект, також вони наділені багатою уявою, але досить потайливі. Вони завжди ставлять амбітні цілі і знають, як їх досягти, не витрачаючи свою енергію даремно.

NTP: Учений

Тип, що трапляється трохи частіше. Вони пишаються своєю творчою натурою і винахідливістю, мають живий інтелект. Можуть бути філософами або першовідкривачами. Найгірше для вченого — бути, як усі.

ENTJ: Командир

Командири — жива суміш харизми і впевненості, вони ті, хто можуть збирати навколо себе юрбу і вести її до мети. Нерідко у них спостерігається досить нездорова тяга до раціональності, але вони завжди готові віддавати себе повністю для досягнення мети.

ENTP: Полеміст

Найбільше полемісти люблять суперечки, вони розтрощать твої аргументи на дрібні шматочки і пустять за вітром. І все не заради якоїсь мети, а заради задоволення. Варто визнати, що зазвичай у них гострий розум і величезний запас знань. Крім того, вони завжди кристально чесні, хоча при цьому можуть захищати ідею, в яку самі не вірять, просто заради суперечки.

INFJ: Активіст

Ще один із рідкісних типів людей. Активісти — це ідеалісти, які вважають за краще діяти. Вони не витають у хмарах, а роблять конкретні кроки, щоб вирішувати конкретні проблеми. Вони присвячують своє життя допомозі нужденним і вірять, що коли-небудь зможуть вирішити і цю проблему повністю.

INFP: Посередник

А ось і справжні ідеалісти. Йдучи до своєї мети, вони будуть керуватися лише принципами, відшукуючи в кожному іскорку добра. Часто залишаються незрозумілими, але, знайшовши однодумця, стають джерелами радості і натхнення. Зазвичай їх вважають спокійними людьми, але всередині завжди горить вогонь, готовий спалахнути в будь-який момент.

ENFJ: Тренер

Ще один тип лідерів, наповнений пристрастю і харизмою. Вони з радістю допомагають людям, намагаючись зробити їх і весь світ краще, використовуючи для цього особистий приклад. Вони завжди впевнені в собі і хочуть передати частинку впевненості кожному з нас.

ENFP: Борець

Незалежні, чарівні й енергійні борці — це ті люди, які часто стають активістами. Але при цьому вони не схильні до галасу, віддають перевагу тому, щоб насолоджуватися емоційними контактами. Практично кожен борець — живе втілення вільного духу.

ISTJ: Адміністратор

Один із найпоширеніших типів. Таких людей відрізняє цілісність, слідування обов'язку і практичність. Вони відповідальні, пишаються своєю роботою, яку роблять ґрунтовно, але не поспішаючи, і завжди відповідають за свої вчинки. Можуть стати ядром будь-якої організації, де цінуються правила і стандарти.

ISFJ: Захисник

Справжні альтруїсти, які цінують і розуміють значення соціальних зв'язків. Завжди з надлишком відповідають добром на добро і так само починають лютувати, якщо це необхідно. Хоча найчастіше вони скритні і спокійні. Досить збалансований тип, в якому можуть проявлятися і власні індивідуальні риси.

ESTJ: Менеджер

Менеджери — це ті, хто чітко ділити світ на чорне і біле, на правильне і неправильне. Вони твердо вірять в чесність і порядність, тому цінуються іншими за свої відверті поради і розумні доводи. У більшості випадків стають на захист традиційних цінностей.

ESFJ: Консул

Ідеальний приклад повністю соціальних істот, їм необхідно постійно перебувати в суспільстві і не відставати від нього. Найбільше консулів хвилює власний соціальний статус, а також наскільки здорове і щасливе суспільство навколо них.

ISTP: Віртуоз

Віртуози рухаються вперед, їх веде цікавість і раціоналізм, усе нове вони повинні випробувати особисто. Вони творці, йдуть від проекту до проекту, створюючи безліч нових речей, але не заради вищої мети, а заради самого процесу.

ISFP: Артист

Творчі особистості в найчистішому вигляді. Однак це не означає, що вони будуть проявляти себе в будь-якому вигляді мистецтва. Можливо, це буде проявлятися лише в зовнішності або манери, артисти обожнюють експерименти. Їхній девіз: «Не смійте мене обмежувати!»

ESTP: Ділок

Володіючи простим життєвим гумором, ділки воліють перебувати в центрі уваги. На прохання вийти на сцену ділок буде добровольцем або підштовхне боязкого товариша. Вони люблять довгі бесіди про те, що відбувається в конкретний момент, але ще більше вони люблять діяти.

ESFP: Веселун

Цей тип людей живе сьогоденням моментом, у будь-яку мить вони готові пуститися в танок, просто тому що є бажання. Вони щедро і щиро віддають свої емоції оточуючим, щоб кожен міг відчути захват моменту. Люди такого типу завжди привертають увагу оточення своєю манерою вести бесіду, адже для них весь світ — театр.

Джерело: ofigenno.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше