Tenantcloud - free cloud service for landlords and tenants

16 березня 2015
TenantCloud
TenantCloud is a free cloud-based service with personal portals for landlords and tenants where they can pay and collect rent online, communicate, store all their rental info, move-in/out pictures, send maintenance requests, and so much more.

TenantCloud allows renters to share their profile with landlord so they can see all their references, reviews, places they've lived and find a new home easily. At the same time landlords can forget about driving to collect rent checks and enjoy top-tier cloud based property management sofware with 75 free properties to manage, online rent collection, personal marketing website, and much more.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

20 татусів, які крутіші за будь-яких супергероїв
Не у всіх татусі — відомі спортсмени, успішні бізнесмени, культові актори. Але є такі, яким немає рівних не тільки в крутості, але ще і в любові до своїх дітей. Саме про таких піде мова в цій статті.
Читати більше