Те, що ви не знаєте про Хорватію

Хорватія (офіційно: Республіка Хорватія) – країна на півдні Центральної Європи та заході Балканського півострова, колишня союзна республіка в складі Югославії, що здобула незалежність у 1991 році.
   
Те, що ми знаємо про цю країну, це, безумовно, море. Але Хорватія може похвалитися не тільки цим. Їй, звичайно, не бракує цікавих місць, але все всіх їх не так просто побачити, якщо їхати через турагенцію. У цій статті пропоную вам дізнатися цікаві факти та історії про Хорватію, які надихнуть вас поїхати в цю маленьку країну і відвідати те, що до того не бачили. Поїхали!

Слідами динозаврів крізь Істрію

Для тих, хто не знає, Істрія – найбільший півострів в Адріатичному морі, розташований на північному узбережжі Хорватії. Якщо пройдетеся мисом Каменьяк, що на Медулінській рів'єрі, можете повернутися в добу, коли ще людина навіть не ходила землею. Там знаходяться сліди динозаврів! На острівці Феноліґа є і одна з найбагатших розкопок таких слідів у Європі - їх тут нараховується більше 100 видів.
 

Карнавал проти заборон

У 1449 році у місті Рієка ухвалено постанову Міської ради, згідно з якою заборонено покривати обличчя масками, щоби безкарно критикувати владу. У знак протесту вже більше 560 років тому розпочалася стара традиція Карнавалу, який століттями дозволяє кожному, хоч на мить, стати тим, ким хочеш.
 

Театр як доказ демократії

У місті Хвар споруджено і перший публічний театр в Європі. Це відбулося ще у 1612 року! Це був другий рік миру між хорватськими соціальними верствами, а герцог Петар Семітеколо, спорудивши його, створив місце для культурних та публічних подій, яке стало доступним для кожного, незважаючи на статус.
 

Як звучать сопіли?

Місто Крк – одне з небагатьох місць у світі, де ще можна почути сопіли – традиційний інструмент, подібний до гобою. Його звук супроводжує і фольклорний спів - цю хорватську традицію зараховано до списку нематеріальної світової спадщини ЮНЕСКО!
 

Кохання та перевороти у Вараждинських замках

Вараждин – місто в північно-східній Хорватії, на ріці Драві, відоме бароковою архітектурою. Це королівське місто було домівкою багатьох хорватських аристократів (шляхти). Замки Марушевац, Орека та Бела свідчать про минулі часи, а найвідоміший з них є замок Тракощан, де відбувалися різні любовні драми і перевороти – принаймні у романах "Ґрічка відьма" (Grička vještica) хорватської письменниці Марії Юріч-Заґорки. 
 

Звуки тамбуріци у Подравині

Подравина – історична територія в сучасній Хорватії, розташована в широкій долині річи Драви, західніше м. Осієка та східніше м. Вараждина (кордон з Угорщиною). Вже два десятиріччя на цій території проводяться "Дні Мілка Келемена", присвячені цьому диригенту та композитору, який започаткував Музичну бієнале, коли всі любителі тамбуриць можуть насолоджуватися народними піснями Подравини.
 

Два видання Казанови у Врсару

Місто Пореч відоме як місто мозаїки, завдяки Євфразієвій базиліці. І якщо опинитися тут, обов'язково треба завітати і до містечка Врсар. В це риболовне містечко два рази завітав відомий коханець Джакомо Казанова – вперше у 1741 році, ще як бідний священик, а вдруге – в блискучій військовій формі!
 

Славні конюшні

Славонія – історична область на сході Хорватії, розташована між річками Савою, Дравою і Дунаєм та вважається житницею Хорватії. Ця область теж була відома як улюблене місце хорватської шляхти, але окрім численних замків, вона може похвалитися і прекрасними конюшнями, які вже століттями зберігають традицію конярства. Джаковачкі ліпіцанери брали участь і на відкритті Олімпійських ігор, причому так вразили англійську королеву Єлизавету ІІ, що у 1972 році вона відвідала конюшню.
 

Неандерталець на зеленій рів'єрі

Хорватська заґор'є – культурно-історичний регіон Хорватії, який знаходиться північніше столиці кріїни – міста Загреба. Цей регіон відомий як своїми невисокими пагорбами, специфічною кухнею, так і через Селянське повстання Матії Ґубеца. Але до того цими пагорбами ходили неандертальці! Хушняків пагорб (хорв. Hušnjakovo brdo) – це найбільше місцезнаходження викопного виду людини Homo neanderthalensis, а тамтешні знахідки заперечили тодішні спекуляції про походження людини. Більше про це можна дізнатися у Музеї крапінських неандертальців (Muzej krapinskih neandertalaca)!
 

Подорож крізь історію у Трогіру та Каштелах

Ця область населена ще з античних часів, а крізь багату історію вас проведе низка фестивалів – з "Каірос" завітаєте в античні часи; "Середньовічний ярмарок" покаже вам різні ремесла, музику, танці та страви середньовіччя; а на фестивалі "Vridne ruke obale, zagore i škoja" зможете побачити різні традиції цього краю.
 

Кам'яна гвардія задарської культури

Старий центр міста Задар щоліта приваблює туристів "Привітом сонцю", морськими оргáнами та полірованою бруківкою. Але якщо відійдете трохи далі від центру, зможете знайти міріла (mirila), тобто кам'яні пам'ятні знаки-символи, споруджені для того, щоби протидіяти вітру.
 


Забава у день народження на чотирьох ріках

Старий центр міста Карловця (що знаходиться в центральній Хорватії) відомий своєю формою шестикутної зірки. Водночас, це єдине місто Європи, що лежить на чотирьох ріках. День народження містечка щороку святкується балом, де вальс танцює стільки пар, скільки Карловцю років.
 

Індоєвропейський календар із серця Вінковців

Чи знали ви, що саме у місті Вінковці, що на сході Хорватії, знайдено найстаріший індоєвропейський календар? Так, календар під назвою "Оріон" створено в період, коли виникли і шумерський, і єгипетський. Різьблені прикраси на горщику представляють релевантні сузір'я всіх чотирьох пір року, а професор Александар Дурман описав цю знахідку як місце, в якому зустрічаються символи всесвіту, часу і цивілізації.
 

Казки оживають у Славонському Броді

Музично-сценічна програма "Світ казок Івани Брліч-Мажураніч" кожного року перетворює місто Славонський Брод у чарівне містечко, де живуть герої "Стріборового лісу" (Šuma Striborova) та інших казок, а в межах цїєї події проходять і зустрічі та вистави, присвячені літературі.
 

Оскароносний з Лекеніка

Мало кому відомо, що у містечку Лекенік, що знаходиться за 40 кілометрів від Загреба, знято фільм "Скрипаль на даху" (англ. "Fiddler on the Roof"), що отримав три премії Оскар та п'ять Золотих глобусів. Місце зйомки до сьогодні не змінилося - можна пройти весь "знімальний маршрут". До того, як завітати у Лекенік, обов'язково перегляньте цей культовий фільм!
 

Технічні відкриття у Ліці

У Меморіальному центрі "Нікола Тесла", у рідній домівці цього видатного і трохи ексцентричного вченого, можна детальніше ознайомитися з раннім періодом життя генія, який залишив світові такі винаходи як змінний струм та бездротова передача електрики.
 

Зустріньте подравських лицарів!

Щоб на декілька днів зануритись в іншу добу, приїжджайте в місто Копрівніца! Там під час "Ренесансного фестивалю" ви зможете потрапити в часи лицарів, де вам представлять лицарські змагання, музику, страви, приготовлені за середньовічними рецептами, та медовуху, вино й пиво, які потрібно пити тільки з дерев'яних келихів.
 

Цар Діоклетіан ходить по сплітській набережній

Під час "Днів Діоклетаіна" у м. Спліт цей імператор спускається зі своєю свитою на сплітську набережну, а ви можете заглянути в його палац та насолодитися багатьма атракціями, що оживлять римську спадщину у цьому місті.
 

Найстарший ботанічний сад у світі

Дубровнік весь випромінює історію, але якщо бажаєте трохи відійти від кам'яних стін та опинитися посеред чарівної природи, вам потрібно відвідати парки екзотичних рослин та середземноморської вегетації у найстаршому ботанічному саду, що знаходиться у сусідній місцевості Трстено!
 

Джерело: www.tportal.hr

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше