Тартарія

16 листопада 2017
Oleksander Kyzyma
wdl.org/en/item/2378/view/1/23/

Відому із давніх джерел країну Тартарію я розглядатиму радше не географічно, а соціяльно, психологічно, як чинник, що впливає на всіх нас протягом історії.
 
Що таке Тартарія? Европейці позначали цю землю як більш-менш відповідну монгольській імперії, де живе багато народів, де не діють цивілізовані норми й закони, землю небезпечну і переважно із суворим кліматом. Таємничі й невідомі пустелі, непролазні ліси - це Тартарія. Звідти степами накочувалися на західний світ хвилі варварів.
 
У сучасному світі образ Тартарії втілює Росія чи то пак Московія. По-перше, скажемо, що це є певний культурний феномен. Це невситима чорна діра, що засмоктує в себе надії, ідеї, надбання і там, у своєму чорному ніщо, де немає системи координат, знецінює їх, залишаючи
од речей самі оболонки. Ці оболонки створюють враження якогось самостійного тартарійського життя. По них взагалі можна довідатися, що Тартарія існує. Так астрофізики знаходять чорну діру у космосі – через світіння газу, притягнутого до неї.
 
Цей енергетичний полюс зі знаком "мінус" протистоїть звичній нам цивілізації, яку позначаємо знаком "плюс", і напруга між полюсами надає динаміки людському існуванню. То що ж, парадоксальним чином Тартарія є мотором людства? Ні, мотором є позитивний полюс, творчість, а Тартарія – то дійсна смерть і розпад. Усвідомлення смерти є пальним для нашого творчого двигуна. Саме тому Тартарія наразі є частиною схеми планетарного розвою.
 
Автори з різних країн лишили нам багато свідоцтв про історичну Тартарію, її описи і карти. Евразійські степи – од Далекого Сходу аж до Чорного моря – були тим "проспектом", яким текла в особі безлічи кочових племен людська енергія, збурена великою порожнечею, з метою захопити все новий простір, знівелювати, підбити все, що зустрінеться їй на шляху. Тартарія займала найбільше земель у часи Чінґісхана, а далі, вже на чолі з Москвою, періодично змінюючи деякі зовнішні риси й назву, постійно намагалася знову розповзтися на цілий світ. Її вплив сьогодні тією чи иншою мірою чути всюди.
 
Що це за вплив?

Він називається керований хаос. Керований – тому що його спрямовано на всі структури, котрі виникли природним, гармонійним чином, які мають потенціял розвитку і життя. Тартарія прагне розхитати їх, розтяти, вирвати з коренем, розсіяти. Для цього вона краде у цивілізації якісь елементи і використовує їх для інвазії. Ця тактика відома тепер як "гібридна", тобто під поверхнею знайомих речей міститься щось зовсім протилежне. Замість позитиву – неґатив, тартарійська вирва, де зникає будь-який вільний рух. Тартарія – це антицивілізація, що маскується під "ще одну", "окрему", "особливу" цивілізацію.
 Московія – сучасна Тартарія – почала з того, що створила свою відрубну церкву, протиставивши її "неправедному" західному світові, і весь час перешкоджала спробам об'єднання християнства, вибудовуючи на цьому конфлікті фейкову державу, яка згодом навіть почала називатися імперією, а насправді була бандитським угрупованням, що існувало за рахунок грабунку і винародовлення місцевих племен. По-друге, Московія витворює уніфіковану штучну мову, відому нині як "російська". Ця мова не має єдиного природного ядра, а складена з частин, позичених у різних мов. Зазвичай мова відбиває певний тип мислення. У московської мови цього нема; вона може мавпувати чуже й перекручувати його, але віддавати питомий голос народної душі і розуму не пристосована. Її завдання инше – бути зброєю, засобом деструкції. Саме тому вона насаджується по всьому світу.
 
Інформаційна навала, що несе руйнівні алгоритми дій, називається гібридною війною. Тартарія веде її повсякчас, бо це спосіб її існування. Не маючи позитивного ядра, вона порушує і порушує рівновагу довкола себе, щоб харчуватися енергією конфлікту, який сама розпалює. Імітуючи думки, ідеї, наміри, вона вселяє ці фантоми у голови людей спеціяльно розробленою пластичною, але позбавленою глибини мовою з усім її діяпазоном – од нецензурної лайки і розв'язности до догматичної казенщини, виляючи туди-сюди; вона запускає свою полегшену, розхристану мову як перший ешелон експансії, що провокує гібридну свідомість на теренах її впливу. Шизофренічна, гібридна свідомість під час гібридної війни – це й є плацдарм аґресора. Людина, розділена в собі, сама стає джерелом хаосу.
 
Хаос як такий – це просто первісна сила. Ми творимо наше життя саме з хаосу, надаючи йому сенс. Проте Тартарія не тільки вивільнює хаотичні сили, а змушує їх затопити все навколо. Для неї вони не матеріял, а знаряддя нищення сенсу.
 
Тільки в безсенсовому, абсурдному світі Тартарія почувається вільно. Там немає ані верху, ані низу, ані моральних настанов, ані мистецьких досягнень. Там є лише всевладдя чорної діри, що у будь-який момент може пожерти кого завгодно. І ця обставина викликає у адептів Тартарії екстаз. Очевидно, Тартарія – то умовна назва. Явище, позначене цим словом, можна так само охрестити "Чорною плямою".
 
Ця Чорна пляма поневолює мізки людей, недостатньо певних себе. Їм здається, що иншого шляху, як летіти в безодню, немає, тож вони хочуть зробити цей шлях максимально ефектним. Війни – холодні й гарячі, протистояння, фанатизм, нудьгування світом і зневага до нього – це арена їхніх дій. Тартарія шукає собі місця у серці кожного.
 
Головна битва з Тартарією вже давно ведеться у інформаційному просторі. Її матеріяльне втілення – Московія – розпадається і втрачає своє геополітичне значення. Тартарію буде подрібнено на окремі частини для подальшої інтеґральної роботи з цими осередками темряви, і фізичне розташування їхнє вже не гратиме великої ролі. Цивілізації потрібен баланс для розвою. Настає більш свідома епоха, епоха виявлення людських сил і уваги до кожної особистости.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Андрій Котов: "Додому тягне завжди... Немає нічого кращого за вечірній Львів"
Львів'янин Андрій Котов — у минулому колишній курсант Суворовського училища, армієць першої бригади оперативного призначення Нацгвардії "Барс", студент Львівського державного університету безпеки життєдіяльності — поділився своїм досвідом заробітчанства в Чехії та розповів, у якій країні бачить своє майбутнє.
Читати більше