Таємниче життя: 20 фактів про Агату Крісті

13 січня 2016
Annie
До річниці смерті видатної письменниці, ми розповімо вам двадцять речей, які ви, можливо, не знали про генія детективного жанру в літературі, Агату Крісті...
Ділан Томас одного разу сказав: "Поезія не найголовніше в житті... Я би охочіше лежав у гарячій ванні та читав би Агату Крісті, посмоктуючи цукерки." І в розпал типового холодного і похмурого січня ми скоріше схильні погодитися.
 
Літературна спадщина Крісті чимала - вважається, що вона продала більше книг, ніж будь-який інший письменник, за винятком Шекспіра; її твори були перекладені на 103 мови, що робить її автором, котрий найбільше перекладається на сьогоднішній день; вона є єдиним письменником детективного жанру, котрий досяг міжнародної популярності як драматург. Крім того, її твори не втрачають популярності з часом - безперервна трансляція серіалів про Пуаро та міс Марпл доводять, що блискуче описана таємниця вбивства ніколи не старіє.
 
Вчора виповнилось 39 років з дня смерті великої Дами, отож, на честь її неймовірного життя, представляю вам двадцять фактів, які ви, можливо, не знали про Агату Крісті.
 
Агата Крісті в дитинстві
anothermag.com

 
 • У свої ранні роки, Крісті не ходила до школи, але отримала освіту вдома завдяки матері та різним гувернанткам.
 • Вона написала свою першу книгу через виклик, котрий кинула їй сестра Медж.
 • В підлітковому віці вона намагалась стати класичним музикантом, але занадто нервувала під час виступів на публіці.
 
Агата Крісті, 22 роки. 1912 
anothermag.com
 
 • Її перша книга чекала п'ять років на публікацію, її відхилили шість видавництв.
 • Вона написала шість романів під псевдонімом Мері Уестмакотт, один з яких - "Розлучені навесні", - вона створила впродовж одних вихідних.
 • 13 квітня 1917 року вона стала фармацевтом, так вона отримала знання про різні отрути.
 
Головна сторінка газети "The Daily Sketch", 15 грудня 1926 
anothermag.com
 
 • Вона вийшла заміж за свого першого чоловіка Арчібальда Крісті в 1914 році, але шлюб був нещасливим. Вона зникла в 1926 році. Її знайшли тільки через десять днів. Вона жила під чужим ім'ям в спа-готелі в Harrogate. Її зникнення викликало бурхливу реакцію ЗМІ, ця історія була на всіх шпальтах газет. Крісті сама ніколи не могла повністю пояснити, що сталося. Її біографія, написана у 2006 році, стверджує, що у письменниці почалась дисоціативна фуга (вид амнезії), викликана стресом, яка ввела її в стан, схожий на транс.
 • Крісті не вживала алкоголь та не палила. Вона безуспішно змушувала себе полюбити сигарети, викурюючи одну після обіду кожного дня впродовж шести місяців, але безрезультатно.
 
Агата Крісті, 1924
anothermag.com
 
 • Впродовж усього життя Крісті цікавилась археологією. Свого другого чоловіка Макса Маллоуена вона зустріла під час розкопок в Урі. Вони одружились в 1930 році. Вона написала багато своїх романів саме під час розкопок, більшість з них - у спеціально побудованому будинку під назвою "Beit Agatha". Їхній шлюб завжди був щасливий і тривав до смерті Крісті в 1976 році.
 • Образ Міс Марпл запозичений в її бабусі по материнській лінії.
 
Агата Крісті та її собака
anothermag.com
 • Вона любила собак. У неї було багато песиків впродовж всього її життя.
 • Вона ненавиділа мармеладний пудинг і тарганів, але любила зелений колір і квіти - її улюбленою квіткою була конвалія.
 
Троянди Агати Крісті
anothermag.com

 
 • Існує троянда, названа на її честь.
 • Крісті стверджувала, що "бачила" Пуаро двічі у своєму житті: один раз він обідав у Савойї, а іншого разу вони зустрілись на кораблі на Канарських островах.
 • До 1930 року Агата Крісті вважала Пуаро "нестерпним", і до 1960 року описувала його як "огидного, пихатого, нудного, егоцентричного, малого паскудника". Але публіка любила його, тому Крісті відмовилася від задуму вбити його, стверджуючи, що це її обов'язок, аби вгамувати своїх читачів.
 
"Загадка Ендхауза"
anothermag.com
 
 • Всі американські видання книги "Загадка Ендхауза", можуть досягти місяця, якщо їх скласти на купу.
 • Після смерті Еркюля Пуаро, в The New York Times з'явився некролог на всю сторінку.
 
Агату Крісті вимірюють для створення її воскової фігури для Мадам Тюссо. Фото: Джон Гарнер
anothermag.com

 
 • У 1972 році Крісті була увічнена у восковій фігурі музею Мадам Тюссо.
 • В день, коли вона померла, театри Вест-Енду затемнили свої вогні на цілу годину в пам'ять про неї.
 
Могила Агати Крісті
anothermag.com
 
 • На надгробку Крісті в Сент-Мері є цитата з "Королеви фей" Едмунда Спенсера, яка починається словами "sleepe after toyle, port after stormie seas".

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com