Ситуація в Україні щодо всиновлення дітей

22 жовтня 2015
UAPOST.US
Станом на 01.01.2014 року в Україні проживало 90772 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них:
 • 77156 (85%) виховувались у сім’ях громадян України (знаходились під опікою або піклуванням, проживали в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу) і не могли бути усиновлені іноземцями;
 • на обліку дітей, які можуть бути усиновлені, в Департаменті сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України станом на 01.03.2014 року перебувало 22762.

  Відповідно з цих 22762 дітей 11661 дитини вже влаштовані в сімейні форми виховання та, відповідно до законодавства України, такі діти можуть бути усиновлені громадянами України, але не можуть бути усиновлені іноземними громадянами;
   
 • 9424 дитини могли бути усиновлені як громадянами України, так і іноземцями. Водночас 60% з них мають братів та/або сестер.
   
Вікові характеристики дітей, які можуть бути усиновлені іноземцями, такі:

8528 – це діти віком старше 10 років, з них 52% мають братів та/або сестер;
724 – діти віком від 5-ти до 10-ти років з них 70% мають братів та/або сестер;
172 – діти, віком до 5-ти років (це діти-інваліди, діти із захворюваннями).

Темпи міждержавного усиновлення в Україні щороку стрімко падають.

Усі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 5-ти років, які мають більш-менш гарний стан здоров’я, вже не кажучи про цілком здорових дітей, влаштовуються в сім’ї громадян України. Щороку в сім’ї громадян України в цілому влаштовується 15 000 дітей.

Також з кожним роком поступово змінюється підхід українців до можливості реалізувати свій батьківський потенціал – допомогти дитині-сироті зростати у сім’ї. Українці почали більше всиновлювати не тільки немовлят, але й дітей шкільного віку. Реформується національне законодавство під дотримання одного з основних принципів Конвенції ООН з прав дитини – забезпечення найвищих інтересів дитини.

Іноземні громадяни зорієнтовані переважно на усиновлення в Україні дітей молодшого віку з хорошим станом здоров’я. Такі діти, які можуть бути усиновлені іноземцями, практично відсутні.

Діти віком до 5-ти років, а також ті, які перебувають менше як один рік на обліку в Міністерстві соціальної політики України, не підлягають усиновленню іноземцями, крім дітей, які мають захворювання, що дають право на їх усиновлення без дотримання згаданих строку та віку.

Кількість дітей, які усиновлюються іноземцями, щороку зменшується:

2005 рік - іноземними громадянами усиновлено 2110 дітей,
2012 рік – 806 дітей,
2013 рік – 674 дитини.

До кінця 2014 року очікувалось дещо більше 500 міждержавних усиновлень і це мав би бути найнижчий показник за всю історію міждержавного усиновлення в Україні. Прогнозується збереження тенденції на зменшення міждержавних усиновлень і в 2015 році.

На даний час на обліку в Департаменті сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України перебуває 306 іноземних кандидатів в усиновлювачі. З них: 163 сім’ї бажають усиновити дитину віком старше 12 років (з них 157 сімей із США) – ці родини мають реальні шанси реалізувати свій намір і усиновити дитину в Україні.

Зовсім інша ситуація очікує осіб, які бажають усиновити дитину віком від 5-ти до 6-ти років. Таких сімей на обліку – 74.

Третина іноземців приїжджають в Україну, щоби усиновити дитину віком саме 5 років.

Усиновити здорову дитину без братів і сестер віком 5-6 і навіть 7-8 років в Україні майже не можливо. У 2012 році 52 родини іноземних кандидатів в усиновлювачі покинули Україну не усиновивши дитину. Впродовж 2013 року ця цифра вже становить 80 сімей.

Таким чином, на сьогодні Україна чекає на іноземних усиновлювачів, які бажають усиновити:
 • дитину-інваліда, хвору дитину;
 • дитину старше 10-ти років;
 • групу братів і сестер (4-5 дітей) віком від 8 років.
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше