Синьо-жовтий чи жовто-синій: цікаві факти про прапор України

16 квітня 2015
UAPOST.US
10 фактів від patrioty.org.ua про український прапор, про які ви могли і не здогадуватися. 
 
1. За Конституцією України український прапор — синьо-жовтий. Але в 1918-му році Центральна рада на чолі з першим президентом України Грушевським ствердила жовто-синій прапор.

2. Золотий, жовтий колір символізує Творця, Бога-батька і взагалі — Вищу Духовність. Синій — це усе земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння в надії, що вони нею не зловживатимуть.

3. Саме таку, золото-блакитну символіку і принесли колись трипольці за часів грандіозного переселення народів з Північного Причорномор’я за три тисячоліття до н.е., зокрема і в Індію, де вона збереглася до наших днів в первинному виді. Ця країна буквально вся прикрашена таким поєднання кольорів. Але там ви ніде не побачите, щоб синій колір домінував над жовтим.

4. На початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб в тільки виниклій самостійній Україні передусім змінили розміщення кольорів на головному державному символі — синьо-жовтому прапорі. Мовляв, якщо він і далі залишатиметься таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і, нарешті, крах.

5. Синій колір згори і жовтий знизу утворюють гексаграму "Пі". Згідно з класичною китайською Книгою змін "И-цзин", — це одна з чотирьох найгірших комбінацій. Її розшифровують так: "Будьте пильні і передбачливі. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, ніж збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без всяких підстав сваритеся з друзями". Тоді як зворотне розміщення кольорів, коли жовтий розташований вгорі, а синій — внизу, утворює абсолютно іншу гексаграму "Тай", яка означає: "Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя. Розвиток".

6. Українська революція 1917-го року в Києві, українізація підрозділів царської армії на фронтах Першої світової війни і на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Під жовто-синім прапором йшли у бій українські юнаки під Крутами.

7. Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття. Вони також були присутні на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.

8. У XVIII столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою.

9. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.

10. Про те, що поєднання синьо-жовтих кольорів властиве Україні, свідчить той факт, що Данило Галицький, засновуючи на честь свого сина Лева місто Львів (перша згадка 1256 р.), подарував його жителям герб, на якому зображено золотого лева на синьому тлі.

Фото з: slovovolyni.com
(via)Якщо вас зацікавили представлені тут факти, вам також варто почитати:
Стяги Майдану: жовто-блакитний vs. синьо-жовтий
Наш національний прапор - жовто-блакитний

www.uapost.us
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Михайло Михайло 16 квітня 2015
Символ-перевертень
Не жовто-блакитний є прапор держави,
Бо перевернули, глузуючи, жаби,
Зробивши із нього якийсь синьо-жовтий.
Спитаєш: «Навіщо?» – почуєш: «Пішов ти».
Приспів:
ВееРУ підманула,
ВееРУ підвела:
Мало що перевернула,
Так ще порчу навела!
Хто каже, що жовте – пшенична є нива,
Не слушна то думка, ба більше – брехлива:
Що соняшник жовтий, не хліба що колір –
Карбуйте усі в голові й протоколі!
Хоч знає, що сонце горішнє від неба,
Народу байдуже – аморфна амеба!
А синя ж вода гасить жовте багаття.
Ні, символ-перевертень – це забагато!
За прапор зіпсований з кого питати?
Які аргументи були, депутати?
Чи жовто-блакитний є символ навали?
Під жовто-блакитним людей катували?
Дурниць наробили за двадцять три роки,
Та й досі ще не визнаємо уроки,
Що жовте є сонячне, творче, активне,
А синє – вологе та консервативне.
Що скрізь має жовте згори майоріти,
Як сонце – на небі. Тоді моноліти
Собою являтимуть й прапор, й держава.
Інакше неправда. Безглузда, іржава…