Читати більше
Символіка Глобинщини
Герби Глобинського району пропонуються малий і великий.
Малий герб виконаний у вигляді щита, у відношенні сторін 4 і 5, обрамленого золотистою каймою.
По центру герба - чорнильниця з пером і шабля – атрибути козацького писаря Івана Глоби. Ці елементи взяті із герба районного міста. Козацька шабля є також елементом герба селища Градизьк.
Щит розділено горизонтально розміщеною хвилею на два поля. Верхнє поле жовтого кольору, а нижнє – синього.
У синьому полі зображено три колоски, які об”єднані в один сніп, що уособлює природне багатство та родючість землі, працьовитість її мешканців. А також цей елемент символізує об”єднані три райони: Глобинський, Градизький та Великокринківський.
Горизонтально розміщена хвиля символізує багатство водних просторів району.
Символіка кольорів.
Жовтий – сонце, світло, добробут, доброта, праця, гідність.
Синій – боротьба за свободу, надія.
У великому гербі запропонований вінок із гілок калини на пшеничних колосках, обвитий стрічкою жовто-блакитного кольору, що підкреслює безпосередню приналежність до держави Україна. Внизу на стрічці зображена ліра, яка символізує музичність і співучість нашого краю. Вінчає герб напис “Глобинщина” і три козацькі зірки.
Прапор Глобинського району
Прапор Глобинського району має відношення сторін 2:3. В ньому запропоновано поєднання символіки області та району, їхня колористика.
У композицію прапора за основу взято прапор області, так як район є її складовою частиною. Прапор забарвлений у синій колір. По-перше, цей колір є на прапорі області. По-друге, це не плагіат і не випадковість. В геральдиці синій колір символізує свободу, стійкість, віру, надійність.
З лівого боку полотнища зображення елемента прапора області золотого козацького хреста.
Козацькі поселення, що були на території сучасного Глобинського району входили до складу Кременчуцького та Миргородського полків.
В геральдиці золотий (жовтий) колір символізує добробут, гідність.
В усній народній творчості світло, сонце, колір достиглого зерна.
Поряд з козацьким хрестом розташовані по кутах символічного трикутника три козацькі шестикутні зірки, які є символом Глобинського району. Їх кількість поєднує колишні Градизький, Глобинський та Велико-Кринківський райони.
Трикутник за геральдикою знак обраності, геніальності, духовності, стабільності, єдності. У храмах Київської Русі поруч із хрестом безліч зображень шестикутних зірок. Оскільки Глобинський район багатий на видатних людей культури, мистецтва, літератури (вісім наших земляків лауреати Національної премії ім. Т.Г.Шевченка), тому і взята ця геральдична символіка.
Розташування уявного трикутника вершиною в бік символізує прагнення жителів району до процвітання, до вдосконалення, до покращення.
Поєднання цих двох кольорів вибране не випадково. В колористиці синій колір є холодним, а жовтий – теплим. Їх поєднання додає рівноваги загальній композиції. Той факт, що за колом кольорів синій та жовтий (який ми називаємо золотим) знаходяться близько один від одного збільшує між ними загальну гармонію. Тобто поєднання цих кольорів ще раз підсилює гармонію та рівновагу.
Герб м. ГлобинеГерб виконаний у вигляді щита розміром (50 х 60) см блакитного кольору,окаймленого золотистою полоскою. По центру герба - чорнильниця з пером і шабля (атрибути козацького писаря Івана Глоби). З лівої сторони внизу три колоси, з'єднані між собою. Колоски, чорнильниця та руків'я шаблі золотистого кольору, перо білого, лезо шаблі - стального.
Прапор м. ГлобинеПрапір малинового кольору, розміром 1,30 x 2,0 м (малиновий колір українського козацтва).На прапорі зображення архангела Михаїла, одного із семи небесних ангелів. У його правій руці вогняний меч, одягнений архангел Михаїл у кирею та зелену сорочку до колін. Крила в архистратига пропонуються рожеві. Зображення на прапорі з обох боків архангела Михаїла.
Гімн ГлобиногоДоля нашого міста
Почалася з доби
Запорізького війська
Та Івана Глоби.
Приспів:
Хай же щастя зірниці
Вічно світять йому,
Глобинщини столиці –
Місту Глобиному.
І у праці добірній,
І під лихо війни
Ми були йому вірні –
Його дочки й сини.
Приспів.
Варті ми свого щастя,
Адже ми з козаків!
Нам примножить удасться
Славу й доблесть батьків.
Приспів.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше