Читати більше
Симптоми геморою
Щодня люди стикаються з проблемами, які заважають їм жити, зокрема з тими, що пов'язані зі здоров'ям. Про останнє треба постійно дбати й час від часу робити чекап всього організму.
Нині поговоримо про геморой та його симптоми. Адже захворювання делікатне й люди, які стикаються з ним, часто не поспішають звертатися до лікаря.
Геморой ділиться на дві основні категорії:
- внутрішній, що бере початок у прямій кишці;
- зовнішній, що бере свій початок в анусі.
Позбутися свербежу, печіння і дискомфорту, тріщин і мікротравм можна за допомогою мазі від геморою. Мазь Реліф можна використовути і при внутрішньому, і при зовнішньому геморої.
На кого впливає геморой?
Хоча більшість людей вважає геморой ненормальним, він є майже у всіх. Геморой допомагає контролювати дефекацію. Геморой викликає проблеми і його варто вважати захворюванням тільки тоді, коли гемороїдальні скупчення судин збільшуються.
Геморой, що викликає проблеми, в рівній мірі зустрічається у чоловіків і жінок, і його пікова поширеність припадає на вік від 45 до 65 років.
Дієта впливає на виникнення і запобігання геморою. Люди, які постійно дотримуються дієти з високим вмістом клітковини, менш схильні до геморою, тоді як ті, хто вважає за краще дієту з високим вмістом оброблених харчових продуктів, стикаються з більш високим ризиком геморою.
Симптоми
Найчастіший симптом геморою — безболісне кровотеча. А ще
- свербіж;
- виділення слизу;
- печіння в анусі;
- сильний біль;
- відчуття, що кишечник насправді не порожній.
Лікування збільшеного геморою важливо, тому що з часом вони мають тенденцію погіршуватися. Геморой лікують різними способами, включаючи дієту, ліки, що відпускаються без рецепту, як-от:
- протизапальні знеболюючі;
- креми;
- лосьйони;
- мазі, наприклад Реліф;
- гелі.
За рекомендацією лікаря можна назначити операцію чи інше втручання.
Порада. Зберігайте активний спосіб життя, щоб запобігти запори і знизити тиск на вени. Вправи також можуть допомогти вам скинути зайву вагу, яка може сприяти розвитку геморою.
Хто видаляє геморой?
Більшість скарг на геморой починаються з відвідування сімейного лікаря. Потім ваш лікар направить вас до фахівця: гастроентеролога або проктолога (також відомого як колоректальний хірург). Проктологи спеціалізуються на хірургічному лікуванні, а гастроентерологи — на захворюваннях травної системи.
І насамкінець, пам'ятайте: самолікування шкідливе. Якщо з'явилася проблема, зверніться до лікаря.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше