Святилище Ідзумо. Країна японських богів

7 серпня 2018
Наталя Комацу

Храм Ідзумо розташований на менш розвиненому узбережжі Японського моря у місті Ідзумо, префектури Сімане, на віддалі від головних траспортних шляхів і далекувато від Токіо та Осаки, однак є одним з найголовніших та найстаріших святилищ релігії синто. Головні будівлі храму входять до списку Національних скарбів Японії з 1952 року. Тут місце поклоніння численним японським богам синтоїзму.

За легендою Окунінусі, тодішній головний бог Японії, подарував свою країну богині сонця Аматерасу, а вона на вдячність подарувала йому святилище.

Точна дата засновання невідома, але перша згадка датується 950 роком. Оригінальна конструкція храму була встановлена на довжелезних стовпах і досягала висоти 48 метрів. Та навіть може була найбільшою дерев'яною спорудою на той час у країні.

Найбільш впізнаваний об'єкт цього храму - це величезний канат Сіменава, який підвішено на вході павільйону Каґура. Канат зроблений з рисової соломи, його довжина 13,6 метра, вага приблизно 5 тонн, а діаметр - 8 метрів. Навіть вирощують спеціальний довгий рис виключно для створення канату. Сіменава повинен розділяти внутрішнє чисте середовище богів святилища від зовнішнього світу. Зміна канату на новий відбувається кожні 6-8 років. Востаннє старий канат було змінено 17 липня цього року. Так що поспішайте побачити обнову!

«Місяць, коли боги присутні» так зветься листопад кожного року в Сімане, коли всі боги синтоїзму покидають свої храми та збираються на узбережжі Інасанохама неподалік від святилища. Вони обговорюють свої плани на наступний рік. На решті ж території Японії цей місяць зветься «місяць, коли нема богів».

Святилище притягує безліч туристів і паломників з Японії та закордону, на навколишніх вулицях багато кафе, сувенірних крамниць і турагенцій. На вікні однієї турагенції надрукована мапа світу, і кожен охочий може відзначити країну, з якої він завітав.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com