Святочне читання з дітьми

15 грудня 2017
Olena Kolyada
Нині адвент, а точніше, тематичне й ненудне очікування Різдва, являє собою своєрідний тренд. Все частіше зустрічаються відповідні календарі з маленькими сюрпризами, що так любить малеча. Модна і цікава ідея адвентового календаря - щодня до самого свята читати різні різдвяні й новорічні книги, та й українські видавництва мають чудові пропозиції!

Найліпший період для влашутвання адвенту на наших теренах – з 19 грудня по 7 січня. Звичайно, у такі чарівні свята, як день Святого МиколаяНовий рік та Різдво, веселощі й частування можна урізномантнювати, але всі 20 днів (а саме стільки їх виходить) можна влаштовувати певні ритуали: знаходити цукерки чи приємні дрібнички, планувати цікаві заходи або ігри, чи, дійсно, щодня відкривати нову книжку для святкового читання/чекання.

За правилами, кожну книжку треба загорнути у красивий папір і відмітити номером чи датою — так ви зможете запропонувати дитині вдале чтиво у відповідний час.

Тут ви знайдете актуальний перелік найяскравіших та найчарівніших книжок українських видавців. Аби не зубожіти після такого адвенту, частину матеріалу можна доручити купити родичам, хрещеним та друзям сім’ї, вони можуть підписати книжку чи листівку до неї, аби малюки знали, кому завдячують передріздвяним щастям.

Та навіть якщо ви не зважитеся на повноцінний книжковий адвент, наступний перелік стане у пригоді для вибору однієї-двох книжок для тематичного читання чи подарунку малюкам.​
 

"Таємниця помічників святого Миколая", Зоряна Живка

Найчарівніша в році й така загадкова ніч – це ніч, коли святий Миколай розносить усім подарунки. Але Миколай один, а чемних дітей на світі багато. А ще часом покласти подарунок під подушку Миколаєві не вдається. Тому часто знаходять їх просто побіля ліжка, на столі, або ж їх передають хрещені, бабусі-дідусі. Втім, кожен може долучитися до помочі св. Миколаєві. Для цього треба знати певну таємницю. Яку? Дізнаєтеся з книжки Зоряни Живки "Таємниця помічників святого Миколая".
 

"Подорож листа. Історія до свята Миколая. / A Letter’s Journey. A Story for St. Nicholas Day", Валентина Вздульська

"Подорож листа" – це історія заповітного бажання однієї маленької дівчинки, про яке вона написала до Святого Миколая. Лист страшенно переймається важливістю своєї місії, бо хоче, щоб непросте бажання дівчинки обов'язково здійснилося. Але перш ніж це станеться, йому доведеться пережити багато випробувань і пройти довгий шлях…
 

"Медяник для Миколая", упор. Ю. Березенко

Кольорова смачна книжечка на 32 сторінки, в яку вмістилися тексти відомих сучасних письменників — Галини Кирпи, Валентини Вздульської, Наталки Малетич, Оксани Лущевської, Зоряни Живки, Галини Манів, Володимира Чернишенка та ін.

Кожен із нас — і малий, і великий — щороку потай мріє зустріти Святого Миколая або принаймні знайти під подушкою омріяний подарунок від нього. Та часом святий потребує допомоги від нас! Адже йому так важко за одну ніч встигнути до всіх-всіх: і до мами з татом, і до хорошої Наталочки, і до вередливої Катрусі. Герої цих історій — сміливі і щирі серцем. Вони готові допомагати Святому Миколаєві і боротися із неспра­ведливістю, хоч не завжди за це отримують винагороду.

 

"У країні сирних коників", Ярина Винницька

Різдвяний Львів з його ароматними смаколиками, гуцульські народні ремесла, захоплива історія про дівчинку Варварку, яка впродовж чарівної ночі напередодні Миколая мандрує на летючому ліжнику, потрапляє у різдвяні майстерні, знайомиться з Чорним Мольфаром і рятує Дух Різдва.

Це мандрівка у світ унікальних різдвяних традицій і ремесел: разом з книгою ви навчитесь випікати миколайчиків, малювати гуцульські ікони на склі, ліпити сирних коників, в'язати солом'яних павуків, а також освоїте львівську говірку – для цього спеціально приготований ілюстрований словничок галицьких і гуцульських слів.
 

"Ой, весела в нас зима!", Світлана Крупчан

Усі діти люблять зимові свята і розваги! У цій збірці з серії "Чемним діточкам" – найкращі твори про зиму і новорічні свята Максима Рильського, Платона Воронька, Грицька Бойка, Любові Забашти, Анатолія Качана та інших знаних українських дитячих письменників.

Вірші яскраво проілюстровані, їх цікаво читати і легко вчити. До кожного зимового свята маленький читач знайде щось особливе.

 

"Маленька книжка про любов", Ульф Старк

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя "Маленької книжки про любов", чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.

У повісті відомого шведського письменника Ульфа Старка — багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.
 

"Зимові гірлянди", видавництво Сова

Новорічні свята – добра нагода не лише для сімейного дозвілля, а й для того, щоб виявити свої творчі здібності! Із книжкою "Зимові гірлянди" з'являється нагода створити власноруч яскраві прикраси, щоб наповнити свій дім казковим настроєм. Лише декілька рухів – і навколо оживе новорічна казка, що подарує чарівне відчуття свята.
 

"Від Миколая до Різдва", Галина Кирпа

До цієї вишукано оформленої збірки з серії "Чемним діточкам" увійшли як авторські поезії, так і народні колядки, щедрівки, віншування, що надають неповторності головному циклу зимових свят — від Миколая до Різдва.
 

"Жменька тепла для мами", Сашко Дерманський

Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з'ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?
 

"Танок сніжинки/Dance of a Snowflake/Tanz der Schneeflocke", Олег Чаклун

Нова книжка-картинка в популярній серії трилінґв письменника Олега Чаклуна і художниці Юлії Пилипчатіної. У ній дитина, вражена красою снігопаду, вперше роздивляється сніжинку — і відкриває для себе нескінченну глибину й різноманітність світу, який нас оточує, а ми самі є його невід'ємною частиною. Книжка розвиває в дитині допитливість і абстрактне мислення. Українською, англійською і німецькою мовами.


 

"Новорічні канікули", Інна Руда

Книжка-розглядайка віммельбух "Новорічні канікули" має обмаль тексту, проте у ній безліч цікавих деталей та захопливих, сюжетних малюнків. Інна Руда зібрала 10 веселих історій про святкові розваги та події в зимовому місті. На кожній сторінці вирує життя: ось-ось впаде на ковзанці закоханий хлопчина, малюк з'їсть у кав'ярні торт з вітрини, Дід Мороз причепить на ялинку гірлянду, мама підхопить на пательню млинець, який вправно підкинула у повітря, а потім зробить селфі в дитячому поїзді. Про кожну ілюстрацію щоразу можна вигадувати свіжу історію, закручувати нові сюжети, помічати нові деталі та відшукувати загублені речі: чи то повітряну кульку малюка чи рукавички поважного чолов'яги. Це справжнє сімейне видання, яке покращить настрій, захопить і об'єднає дитину та батьків.
 

"Життя та пригоди Санта-Клауса", Л. Ф. Баум

Ця дивовижна різдвяна книга з'явилася друком у 1902 році. Вперше читали її діти, котрі були ровесниками наших прабабусь. І ось через 100 із хвостиком років вона прийшла до української малечі. Про що ж у ній йдеться? Звичайно, про Санта-Клауса і його подарунки, про різдвяні дива та про багато-багато інших цікавинок. Ставши автором цілої низки повістей про чарівну Країну Оз, американський письменник Ліман Френк Баум (1856-1919), сам того не бажаючи, затьмарив сяйвом "озівського" циклу все, що туди не ввійшло. Це сяйво виявилося настільки яскравим, навіть сліпучим, що може скластися хибне враження, нібито інші твори цього автора не настільки яскраві й не такі вигадливі, як повісті про пригоди канзаської дівчинки та її друзів. А це зовсім не так, і перед вами — чудова нагода пересвідчитись у цьому. Особливої уваги з "позаозівських" творів Баума заслуговує чудова казкова повість "Життя та пригоди Санта-Клауса".
 

"Каю. Маленький різдвяний художник", Енн Парадіс

Перед Вами чудова розмальовка, завдяки якій серце Вашого малюка наповниться святковою радістю. Адже робити подарунки — це завжди весело! Переконайтесь у цьому разом із маленьким художником. На кожному відривному аркуші, прикрашеному святковою рамочкою, розміщено малюнок, який Ваша дитина зможе перетворити на оригінальний подарунок. Поділіться різдвяним настроєм з тими, кого любите!
 

"Пан Сирник і різдвяний пампушок", Світлана Лінинська

Найкращий пекар містечка Ясного пан Сирник пошкодував останнього різдвяного пампушка для маленької дівчинки, бо сам був дуже голодним. Після цього усі солодощі почали видаватися пекареві гіркими. Пан Сирник був у відчаї – як же він тепер зможе готувати найсмачнішу та найдухмянішу випічку? Можливо, йому зможе зарадити лікар Апчих? Точно відомо одне – напередодні Різдва можуть трапитися розмаїті дива…
 

"Різдвяні колядочки", Світлана Крупчан

Колядки, щедрівки, засіванки, що увійшли до цієї книжки з серії "Чемним діточкам", написані сучасними поетами для сучасних дітей у найкращих традиціях нашого народу, сповнені його мудрістю, шаною і любов'ю до родини та рідного краю.
 

"Перше Різдво", Дзвінка Матіяш

Давид пасе овець разом зі своїм дідусем та іншими чоловіками. Хлопцеві дуже цікаві розмови дорослих про Месію, який от-от має прийти в світ. Давид навіть не сподівався, що сам побачить Боже Дитя…Різдвяна історія очима письменниці Дзвінки Матіяш та ілюстраторки Богдани Бондар поверне вас із дітьми до витоків Різдва – не просто гарного родинного свята, а історії Божого народження і відкуплення людства.
 

"Одного разу на різдво", Надійка Гербіш

У цій дивовижно світлій та домашній казці живе справжній дух Різдва. Родина їжачків - тато, мама та троє їхніх діток - не лише разом готуються до свята, переказують історію про народження Ісуса, а й приймають несподіваних гостей - двох маленьких ховрашат, які заблукали у лісі. Усі разом вони вчаться бути мудрими, розважливими і відкривати серця для добра.

Легкий і проникливий текст Надійки Гербіш доповнений блискучими ілюстраціями Юлії Пилипчатиної занурить маленьких і великих читачів у зимову казку, де навіть найбільші дива стають можливими.

 

"Різдвяний гном", Свен Нордквіст

"Не можна забагато обіцяти, – не раз думав дідуньо Петсон, коли пообіцяв котові Фіндусу, що до них на Святвечір прийде різдвяний гном. – Адже на світі немає ніяких гномів". Та потім нишком від кота він вирішив змайструвати гнома, який міг би рухатися й говорити. Та невдовзі змушений був визнати, що взявся за непосильне завдання.

Ті кілька тижнів перед Різдвом були дуже незвичні. Петсон здебільшого проводив час у столярні – все обмірковував і майстрував, тож у Фіндуса з'явилося відчуття, ніби його покинуто напризволяще. А ще йому було цікаво, хто той химерний невеличкий дідусь, що до них навідувався? Та попри все до Фіндуса таки прийшов його гном – достеменно такий, як він і хотів. Навряд чи Петсон міг собі уявити, що його винахід так добре спрацює.

Цікаво лишень, що ж, власне, сталося…

 

"Крамничка тітоньки Мальви", Сашко Дерманський

Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.
 

"Ослик Марії", Ґунгільд Селін

Ослик – найбільший упертюх і нечупара в Назареті. На нього годі ди­витися без сліз. А скільки прикрощів він завдав своєму господареві! Та одного дня віслючок зустрічає дивовижну молоду жінку на ім'я Марія. Її доброта й турбота створили з віслючком диво. Але найбільше Диво ще тільки чекає на героїв і читачів цієї книжки. Зворушлива різдвяна історія шведської письменниці Ґунгільд Селін завоювала серця читачів у багатьох країнах світу. Книжку видано в популярному форматі адвент-календаря.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше