Свято Покрови на парафії св. Володимира і Ольги

15 жовтня 2014
Galyna Ugryna

Вітання, шановні, з настанням чиказької божественної осені! Тиха й світла, вона своїм покровом ясності та спокою навіює думку про швидкий мир в Україні, про невідворотність повернення білої смуги на зміну чорній...

І празник Покрову Богородиці, який припадає на такі дні, стверджує нас у цьому переконанні.

На Божественній Літургії 12 жовтня особлива атмосфера обнадійливості світилася у величезній кількості свічок, сонячному проникненні через казкової краси вітражі, святкових священичих ризах. Та й людей було більше, ніж зазвичай. Сестриці стояли з фаною Богородиці всю Службу, виказуючи Небесній Патронессі любов і покору.

Продовжилося свято в Українському Культурному Центрі. Необтяжлива художня програма, вітання церковних очільників, смачний обід, розповідь-звіт настоятеля храму св. Володимира і Ольги отця-крилошанина Олега Кривокульського про поїздку-прощу до Франції наших парафіян - ось те, що відбувалося, якщо - коротко. Провадив свято отець Ігор Кошик. З доброю доповіддю, вперше, ставши головою парафіяльної ради, виступила пані Орися Верещак. Молитву "Отче наш" заспівали присутні за пропозицією отця-архімандрита Івана Кротця перед обідом.

Хочеться поділитися враженнями від отриманих емоцій від учасників короткого концерту. Насамперед, завжди завмираю, як космічно - неправдоподібно співає соло "Богородиці" на Службі диригент церковного хору Олена Новак. Її контральто знімає з людей всю штучність перед поглядом у вічність, тиша защораз стоїть у храмі абсолютна! 

Ось і зараз її "Аве Марія" викликала щедрі оплески. Акомпонувала всім виконавцям відома уже музикант, вчитель, учасниця хору ім. М. Павлушкова та церковного хору - Ольга Карабінович. До слова сказати, родина Карабіновичів на чолі з о.Василем та сином Назаром за короткий час перебування у Чикаґо отримала глибоку повагу й прихильність як духовенства, так і вірян. Немає неділі, коли би отець Василь не служив у Катедрі св. Миколая або у св. Володимира і Ольги. Дружина - пліч-о-пліч з чоловіком... Молодий Назар отримав шану за свій чудовий спів, гідний характер. Керівник хору ім.Павлушкова довірив йому соло у гімні Майдану "Пливе кача по Тисині..."

Ось і на святі вся сім'я показала душевні, виконавські та вокальні скарби. Батько й син під акомпанемент мами виконали дуетом старовинні українські пісні так пронизливо талановито, що душі людей енергетичними дзвонами резонували хвилі музики!

Оплески і слова подяки вам, дорогі Карабіновичі!

З фінансовим привітом виступила пані Ореста Фединяк від фундації "Самопоміч". Було багато і персональних спонсорів свята.

Справді несподіванкою став прихід Михайла Демберецького з великою кількістю букетів для сестриць! Жінкам було справді приємно, що аж зашарілися від такої уваги. Але вони своєю відданою працею на благо парафії явно заслуговують людської шани! Отець Олег запросив до слова голову сестринства пані Марію Березецьку. Скромна жінка зніяковіло дякувала за увагу і запевняла у подальшій відданості справі парафії.

О. Олег дуже цікаво розповів про прощу - подорож до Парижа та інших місць Франції. Багато учасників сиділи у залі і ділилися побаченим із сусідами по столу. Великим планом на відео благословив прочан і всю чиказьку громаду перший єпископ єпархії святого Володимира Великого (Eparchie de Saint-Vladimir le Grand), Борис Ґудзяк.

Гарне свято відбулося, приємні спогади залишилися.

А тепер дивіться фотографії зі свята, дорогі наші краяни!

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com