Світлана Пасірська — одна з найкращих молодих дизайнерів Риму

8 липня 2019
Iryna Kozak

Останніми роками українці все частіше апелюють до свого історичного минулого. Це відображається здебільшого в одязі. Сьогодні українська вишиванка, народні орнаменти перетворилися на модний тренд, а дівчата все частіше прикрашають волосся вінками чи хустинками.

Особливо приємно, коли, живучи за кордоном, українці популяризують традиції та звичаї свого народу. Невичерпна скарбниця народної творчості та національних традицій завжди надихала дизайнерів, художників та модельєрів на створення повсякденного і святкового одягу за народними мотивами. Наша сьогоднішня героїня не виключення. Але все по черзі!

Altaroma  це стартовий майданчик для молодих дизайнерів та центр італійської високої моди, є синонімом традицій та експериментів. Займається всім — від популяризації Made-in-Italy до захисту цінностей та значення усіх різновидів ремесла, які зробили Рим знаменитим у світі. Програмний намір Altaroma реалізується у володінні передового досвіду та експериментів. Це місце зустрічі традицій, досліджень та авангарду в міжнародному сценарії, де об'єднується мистецтво, мода та культура.

Четвертого липня платформа Альтарома та Академія образотворчих мистецтв м. Рим проводили фінальний показ конкурсних робіт найкращих студентів Академії.

Процес відбору проходив у декілька етапів, а журі формували з викладачів, модних критиків та знавців моди.

На першому етапі відбір студентів проводив Alberto Moretti  викладач з предмету Fashion Design та комісія з п'яти членів, в яку входили директор Академії Tiziana D'Acchille, завкафедри Molina Edelweiss, викладач з історії моди Frascarelli Dalma, викладач з крою та шиття одягу  Irene Cerrati і викладач історії сучасної моди  Cigala Alessandra. Студенти повинні були представити Book з колекцією 30 ескізів на обрану тему pret-a-porter, 6 технічних креслень, матеріали для колекції та гаму кольорів, а також один реалізований виріб.

На відділі Fashion design кожний з трьох викладачів мав обрати у своїх групах сильніших студентів, яким надавалася можливість взяти участь у конкурсі Altaroma.

З 46 учасників, які були представлені зазначеними викладачами, а на початковому етапі їх було більше сотні, були обрані 15, серед яких і наша українка – Світлана Пасірська. Дівчина стала найкращою в номінації «Креативність і якість пошиття».

Колекція Світлани називається «Чічка» (італ. «Cicka») і складається з шести повноцінних образів. Ідея колекції осіньзима взята з українського народного верхнього одягу, оздоблена багатьма помпонами, макраме, в'язкою шпицями, вишивкою, з використанням українських тканин, як-от хустка-павунка.

Загальнохарактерною рисою традиційного українського одягу та численних доповнень до нього є декоративна мальовничість, яка відбиває високий рівень культури виробництва матеріалів для одягу, створення його різноманітних форм, володіння багатьма видами й техніками опорядження та оздоблення.

AltaRoma  це тиждень римської моди, в якому беруть участь молоді дизайнери; це нове покоління "Made in Italy", в якому дизайнери мають можливість представити свої власні ідеї. 

Протягом усіх років навчання в Академії Світлана намагалась у своїх роботах представити українську культуру різноманітною, багатобарвною і привабливою. Так, минулого року на подвір'ї Академії образотворчих мистецтв в Римі  багряніла українська вишивка, яку власноруч створила Світлана.

Ми бажаємо Світлані подальшого розвитку і великих успіхів у творчості, які, безсумнівно, її чекають.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше