Свастика в новій історичній доктрині України

12 травня 2017
Griandr Tarnovski


В попередній публікації "Нова історична доктрина" ми дослідили як орнамент з ламаних ліній передавався з покоління в покоління впродовж 15 000 років. Багато хто замислився чому саме такий орнамент обрали люди льодовикового періоду. Адже в природі прямих ліній та прямих кутів немає. Природа любить плавні лінії, спіралі у живому і неживому. Але для людини нанести гарний хвилястий орнамент на глиняний посуд складно. Це складно зробити мозку і кисті руки.

Справа в тому, що пряма лінія малюється в одній осі координат. А хвиляста - вже в двох осях. А якщо у вас в руці кам’яне знаряддя, нанести хвилясті лінії на кістку мамонта взагалі нереально. Тому мізинці і вирізали ламані лінії меандрів та зіг-заги не з точки зору якогось символізму, а з практичної. Так зручніше! Про свастику написано багато, вона зустрічається в різних історичних періодах, культурах і різних куточках світу. Але я не зустрічав аналізу поширення свастики одночасно в просторі та в часі. Давайте подивимося на свастику в просторово-часовому континуумі.
 


Перші свастичні символи та орнаменти створили люди кам’яної доби 15 000 років тому. Ними прикрашені браслети, амулети, тотеми, отже це не випадкове явище. Історія свастики почалася давно з теперішньої території України. Невідомо, поки що, як розвивався цей орнамент впродовж наступних тисяч років. Та 7000 років тому він знову з’являється неподалік у культурі Кукутені, яка в Україні відома під назвою Трипільська культура. З меандру та орнаменту ламаних ліній трипільці склали особливий символ, який ми називаємо свастика. Вони є першими, хто почав використовувати хрест із загнутими кінцями.
 


6000 років тому знак остаточно сформувався набувши магічного, світоглядного та декоративного значення. Згодом трипільська цивілізація з її мальованою керамікою зникла, але священний знак передала наступній Ямній культурі. Кераміка інших археологічних культур бронзової доби, що були на території України, рясно прикрашена свастичними знаками. До п’ятого тисячоліття свастика не зустрічається в інших частинах світу, окрім ареалу її виникнення. А потім раптово розширює свою географію і з’являється в Індській цивілізації. В цей же час трипільську свастику бачимо на церемоніальному штандарті Хетського царства. А також, на золотій тарілці Мінойської цивілізації з острова Крит.
 


3000 років тому зародилася світова релігія Буддизм. Груди божественного Будди прикрашає дуже знайомий знак. А на іншому кінці світу греки нанесли таку ж свастику на золотий диск. Етруски, які є вчителями римлян, теж дуже поважали цей знак і зображали його на амфорах, прикрасах та амуніції. В цей же час величні племена кельтів зображали свастику на щитах та амулетах від Британії до Карпат. Священний знак повинен був захистити воїна і дарувати йому перемогу.


 


Також, свастику знаходимо на намисті, знайденому на території сучасного Ірану. Ця фібула з кольоровими емалями належала громадянину Рима. Дуже схожа фібула належала сучаснику римлян, який жив на території України. Свастика стала світовим надбанням, але продовжувала шануватися її творцями. Докази цьому ми бачимо на численних побутових предметах та ажурних фібулах черняхівської та київської культур.
 


Знаки на руків’ї меча та на перстні часів Київської Русі такі ж як у трипільців, хеттів, кельтів, греків та інших. Земля, що нині зветься Україною? має найдовшу і найбагатшу історію Сваcтики.

Беззаперечним є той факт, що свастика виникла у наших пращурів з меандрових та зіг-загоподібних орнаментів, а потім 5000 – 4000 років тому поширилася на схід, на захід і на південь. Чому так сталося?

В цей період змінився клімат. Він став більш сухим і прохолодним, що негативно вплинуло на сільське господарство трипільців. Тому зникли двоповерхові будинки, які було важко обігріти, і люди переселилися в енергозберігаючі напівземлянки. Частина населення пішла по світу і понесла з собою символ свастику від Атлантичного океану до Тихого та Індійського. Існування такої міграції також доводять західні вчені, які стверджують, що 5000 років тому Ямна культура з території України поширилася світом.

І за дивним збігом обставин там, де з’являвся цей знак, виникали цивілізації, держави та імперії: Хетська, Етруська, Ведична індійська та Китайська. Отже, свастика була цивілізаційною ознакою і стала загальнолюдським символом стародавнього світу.

Навіть зараз свастика є священним символом для двох релігій Буддизму та Індуїзму. А це разом майже 2 млрд послідовників.

Виходячи з вищезазначеної доказової бази, історична доктрина України доповнена наступними  пунктами:
 

  • Знак свастики виник на території України і є автентичним традиційним символом українців, оскільки використовувався їхніми пращурами безперервно з часів останнього льодовикового періоду.
  • Територія України є колискою цивілізації, яка в подальшому вплинула на розвиток більшості цивілізацій Євро-азійського континенту.
     

Автор: Griandr Tarnovski
Джерело www.bezvodovka.com

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше