Село Сушибаба на фото воєнного 1916 року

13 листопада 2017
Tatiana Yatsechko-Blazhenko

Село Сушибаба на фото воєнного 1916 року

В архіві Федеральної землі Баден-Вюрттенберг вдалось віднайти цікаві світлини, що датуються 1916 роком. На фото зображені мешканці села з не менше цікавою та давньою назвою Сушибаба. 

Сьогодні населений пункт входить до складу Турійського району Волинської області. Вперше село із загадковою назвою згадується ще у XVI столітті: так в документах можна дослівно прочитати про "селце Сушибабу" (1588). 

Відтак, в 1593 році "селце Сушибаба зь мльнцем" згадується в документі "Опис церков та маєтків Володимирської єпископії, що був складений при передачі їх єпископу Іпатію Потію" від 11 квітня 1593 року.В часи Першої світової війни, на території сучасного Турійського району, а саме в селі Новосілки між російськими та австро-угорськими і німецькими військами відбувся великий бій, у результаті якого частина будівель була спалена. Населення, що не евакуювалось, переховувалося в лісах. Після закінчення боїв селяни поховали в братській могилі 16 убитих російських солдатів. Ця братська могила існує й сьогодні.

Чоловіче населення Турійщини примусово мобілізовували у період Першої світової війни до царської армії. Селяни з сім'ями, що проживали поблизу фронту, за розпорядженням царського уряду, організовано спеціальним залізничним транспортом переміщалися як біженці до Самарської губернії. 

У 1915 році сюди вступили австрійські та німецькі війська, які можемо бачити на фото разом із місцевими мешканцями.

Фото - www2.landesarchiv-bw.de 
Текст - Тетяна Яцечко-Блаженко
Опубліковано на www.volynpost.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше