Село Сушибаба на фото воєнного 1916 року

13 листопада 2017
Tatiana Yatsechko-Blazhenko

Село Сушибаба на фото воєнного 1916 року

В архіві Федеральної землі Баден-Вюрттенберг вдалось віднайти цікаві світлини, що датуються 1916 роком. На фото зображені мешканці села з не менше цікавою та давньою назвою Сушибаба. 

Сьогодні населений пункт входить до складу Турійського району Волинської області. Вперше село із загадковою назвою згадується ще у XVI столітті: так в документах можна дослівно прочитати про "селце Сушибабу" (1588). 

Відтак, в 1593 році "селце Сушибаба зь мльнцем" згадується в документі "Опис церков та маєтків Володимирської єпископії, що був складений при передачі їх єпископу Іпатію Потію" від 11 квітня 1593 року.В часи Першої світової війни, на території сучасного Турійського району, а саме в селі Новосілки між російськими та австро-угорськими і німецькими військами відбувся великий бій, у результаті якого частина будівель була спалена. Населення, що не евакуювалось, переховувалося в лісах. Після закінчення боїв селяни поховали в братській могилі 16 убитих російських солдатів. Ця братська могила існує й сьогодні.

Чоловіче населення Турійщини примусово мобілізовували у період Першої світової війни до царської армії. Селяни з сім'ями, що проживали поблизу фронту, за розпорядженням царського уряду, організовано спеціальним залізничним транспортом переміщалися як біженці до Самарської губернії. 

У 1915 році сюди вступили австрійські та німецькі війська, які можемо бачити на фото разом із місцевими мешканцями.

Фото - www2.landesarchiv-bw.de 
Текст - Тетяна Яцечко-Блаженко
Опубліковано на www.volynpost.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Топ-10 цитат із книг, які припадуть вам до душі
Література — це те, що надихає, переносить в інші світи та, як сказав хтось із письменників, дозволяє прожити безліч життів. Читаючи, ти пізнаєш нові культури, аналізуєш життєві ситуації, співпереживаєш, вчишся. Гадаємо, у кожного затятого читця в книгах зустрічалися цитати, повз які важко було пройти. Читайте нашу десятку в статті.
Читати більше
Козацька люлька
Кожний козак мав рушницю, алебарду та шаблю, вміле володіння якими робило його безстрашним та неперевершеним воїном. Про їх походи складались пісні та легенди, ворог тремтів тільки від слова – козак. Люлька для сіроманця була на рівні з добрим конем, гострою шаблею. Звідки ж взялася ця традиція, як і коли потрапив тютюн і люлька до Вкраїни?
Читати більше