Цього літа на вулицях Києва з'явилося близько двох десятків нових стріт-арт об'єктів, повідомляє
bzh.life. Їх створювали різні команди, серед яких - відомі вуличні художники з Іспанії, Англії, Португалії. Стріт-арт з'явився на будівлях у центрі, на Подолі й навіть на Святошино.
І куратори проектів не планують зупинятися. Ініціатор програми CityArt Гео Лерос, з ініціативи якого з'явилося кілька перших вдалих малюнків, обіцяє привезти до Києва ще не одну команду відомих художників. А голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак, який розвів бурхливу стріт-арт активність у своєму районі, мало не кожного дня анонсує новий мурал.
Звичайно, така активність цілком може стихнути після місцевих виборів. Втім, це неважливо, адже створені об'єкти вже нікуди не зникнуть.
Поки ще не дуже холодно, можна пройтися новими стріт-арт маршрутами, або проїхатися ними на велосипеді.
Проспект Перемоги 114/2
Автор: Кенора Мартінез Ванберга (Барселона)
Куратор: Олег Соснов
Ініціатива: організація Dynamic Urban Culture Kyiv і голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак
Іспанський художник малює в стилі геометричного абстракціонізму. Його роботи можна побачити в Дрездені, Парижі, Лодзі та інших містах Європи. Тепер "геометричний живопис" руки Кенора з'явилася і в Києві, на стіні багатоповерхівки на Проспекті Перемоги.
Під час роботи в Києві іспанцеві не пощастило - імовірно, хтось із місцевих жителів вкрав будівельну люльку і фарби. Але, незважаючи на інцидент, малюнок був успішно завершений.
Проспект Перемоги, 95
Автор: Pantonio (Португалія)
Куратор: Олег Соснов
Ініціатива: організація Dynamic Urban Culture Kyiv і голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак
Ще одну 16-поверхівку на проспекті Перемоги розмалював португальський художник Pantonio, відомий своїми масштабними фресками із зображеннями фантастичних істот. На будівлі в Києві з'явилися химерні ластівки.
Торік Pantonio встановив рекорд, створивши в Парижі найбільший мурал в Європі. Художник зобразив смерч з риб на стіні висотою 66 метрів і шириною 15 метрів.
Проспект Перемоги 73/1
Автор: UpTown (Україна)
Ініціатива: організація Dynamic Urban Culture Kyiv і голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак
Одна з найбільш суперечливих робіт, що з'явилися в Києві цього літа. Багатоповерхівку на Проспекті Перемоги навпроти церкви Святого Пантелеймона прикрасили зображенням Діви Марії. Це одразу викликало дискусію в соцмережах про доречність релігійної тематики в стріт-арті.
Автор ідеї - до цього невідомий широкій громадськості колектив українських художників UpTown. Як сказано на сайті колективу, хлопці родом з Вишгорода, і саме там сконцентрована більшість їхніх робіт. Художники також приймають замовлення на оформлення стін будинків своєю творчістю, розцінки залежать від рівня складності та витрачених матеріалів.
Вулиця Туполєва, 7б
Автор: Zosen (Іспанія)
Куратор: Олег Соснов
Ініціатива: організація Dynamic Urban Culture Kyiv і голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак
Хороший приклад осучаснення національних традицій. Іспанський майстер Zosen надихнувся роботами
української художниці Марії Приймаченко і створив мурал з казковими тваринами і міфічними істотами.
У своїх роботах Zosen часто використовує неонові кольори та геометричні фігури, створює фантастичних персонажів. Мурали художника є у Вроцлаві, Барселоні, Токіо, містах Італії та США.
Вулиця Горького (Антоновича), 48а
Автор: Олександр Корбан (Україна)
Ініціатива: благодійний фонд Sky Art Foundation
На будівлі зображений хлопчик, що грається з паперовими літачками. Автор ідеї та виконавець - молодий художник Олександр Корбан, котрий вимушено переїхав до Києва з Кіровського Донецької області у зв'язку з обстрілами.
Автор пояснив свою задумку ностальгією за власним дитинством, в якому замість дорогих ґаджетів, в які грають сучасні діти, були ігри в "класики", хованки і добрі книги.
Вулиця Артема, 1-5
Автор: Олександр Корбан (Україна)
Ще один мурал Саші Корбана. З'явився він на даху приватної Ubik Litvin Studio. Найкраще розглянути зображення хлопця в кепці можна з тераси студії, однак пускають туди не всіх. Але добре видно мурал і з Великої Житомирської, 40.
Вулиця Михайлівська 22б
Автор: Алешандре Фарту (Португалія)
Ініціатива: Місто-сад
Куратор: Олег Соснов
Портрет Сергія Нігояна, котрий загинув на
Майдані, був створений в символічному місці - в сквері
Небесної сотні на Михайлівській 24-26. Невеликий дворик відразу після революції почали облаштовувати жителі найближчих будинків. Так на пустирі та звалищі виникло Місто-сад.
Цього літа на запрошення активістів сквер відвідав португальський художник Алешандре Фарту. Він погодився створити мурал із зображенням Нігоян безкоштовно. Гроші на переліт і матеріали для нього зібрали небайдужі городяни.
Вулиця Стрілецька, 28
Автор: Гвідо ван Хелтон (Австралія)
Ініціатива: Гео Лерос (проект CityArt)
Одна з найяскравіших робіт, створених у Києві за останній час. Портрет Лесі Українки намалював австралійський художник Гвідо ван Хелтон, надихнувшись її віршем "Конвалія".
Вулиця Волоська, 19/22
Автор: Фінтан Мегі (Великобританія)
Ініціатива: художника
Один з перших муралів, створених цього літа в Києві. Можна сказати, саме з нього почався бум стріт-арту в столиці. Малюнок створив британський художник Фінтан Мегі, прикрасивши фасад будівлі Санепідемстанції. Зображення чоловіка та оленя присвячено темі збереження навколишнього середовища.
Вуличний художник приїхав до України на запрошення активістів проекту "Самосад" на Подолі, щоби своїм мистецтвом підтримати українців.
Вулиця Стрілецька, 12
Автор: Фінтан Мегі (Великобританія)
Ініціатива: Гео Лерос (проект CityArt)
Ще одна робота Фінтана Мегі - зображення української гімнастки Анни Різатдінової в момент, коли вона робить сальто. Малюнок з'явився на фасаді житлового будинку в самому центрі, на вулиці Стрілецькій.
Вулиця Туполєва, 15
Автор: Kickit Art Studio
Ініціатива: організація Dynamic Urban Culture Kyiv і голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак, благодійний фонд Sky Art Foundation
Теплопункт на Туполєва розмалювала львівська група Kickit Art Studio, відома своїми проектами в районі Підзамче. Також роботи Kickit прикрашають Івано-Франківськ, Житомир і Слов'янськ.
У порівнянні з іншими муралами, робота не настільки масштабна, зате демонструє, що вуличне мистецтво може перетворювати найнепривабливіші об'єкти в місті на щось варте уваги.
Бульвар Вернадського, 87
Автор: Okuda (Іспанія)
Куратор: Олег Соснов
Ініціатива: організація Dynamic Urban Culture Kyiv і голова Святошинської РДА Ілля Сагайдак
Один з найбільш незвичайних муралів Києва. На ньому - яскраві птахи пензля іспанського художника Okuda. Одна з улюблених тем творчості автора - ставлення людини до природи. Його стиль називають поп-сюрреалізмом з елементами стріт-арту.
Okuda також відомий участю в проекті Streets of Colour, в рамках якого разом із ще одним художником розфарбував вулиці Лондона, Мадрида, Брюсселя, Осло та інших міст.
Десятинний провулок, 7
Автор: Франко Фасолі (Аргентина)
Ініціатива: Гео Лерос (проект CityArt)
Абстрактна картина в стилі мексиканської міфології.
Художник Франко Фасолі довгий час працював під псевдонімом Jaz, малюючи на вулицях Буенос-Айреса. Натхненням для його творчості стала аргентинська культура. Художник також любить змішувати різні матеріали, наприклад, бензин і фарби для асфальтового покриття.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.