Стрес, недосип через повітряні тривоги? Розповідаємо, як позбутися темних кіл під очима

Сон багатьох українців уже понад рік після початку повномасштабного вторгнення важко назвати "хорошим" чи навіть "нормальним". Хронічний стрес впливає на весь організм, зокрема й це часто відображається на зовнішньому вигляді. Перевтома та брак повноцінного сну подекуди роблять людину схожою на панду. Фахівці Всеукраїнського сервісу Zakaz.ua діляться корисними лайфхаками, які дозволять уберегти свою психіку від тривожності, позбутися темних кіл під очима та мати гарний вигляд попри всі перешкоди. 

Чому з’являються синці під очима

Почнемо з того, що набряк та темні кола під очима можуть мати вроджений або набутий характер. У першому випадку йдеться про віковий фактор (шкіра втрачає еластичність, і набряки утворюються все частіше) та спадковість (клітини шкіри від народження можуть бути схильні до щільних жирових відкладень, а капіляри надто близько посаджені під шкірою). 

У другому ж випадку, проблема з’являється перш за все через недосипання та зовнішній негативний вплив на людину. Наприклад, коли організм страждає від хронічного стресу, нестачі сну, неправильного харчування або забрудненого повітря, то перші ознаки цих проблем можуть з'являтися у вигляді набряків та потемніння шкіри навколо очей. Також причиною проблеми можуть стати шкідливі звички: як-то паління або споживання алкоголю. 

Проте, у випадку багатьох українців синці під очима нині мають саме набутий характер, спричинені тривожністю та нестачею здорового сну через війну. Адже почастішали випадки, коли люди страждають від безсоння через страх за власне життя, не можуть заснути, бо чекають початку повітряної тривоги, яка вже стала звичним явищем уночі, або перечікують без сну тривогу в бомбосховищі. Так, лише у червні 2023 на 16-й місяць повномасштабної війни експерти зафіксували 1516 повітряних тривог на території усієї країни. Інколи тривога триває до самого ранку, тому багато хто вже й забув про нормальний сон. Звичайно, це накладає відбиток на здоров’я українців та часто проявляється у вигляді “мішків” та “ефекту панди” під очима. 

Психологи зазначають, що нічна тривожність та безсоння в умовах регулярних нічних атак — цілком нормальна реакція людської психіки. І позбутися її наразі неможливо. Однак, ви можете покращити своє самопочуття, зняти стрес та позбавитися темних кіл під очима завдяки правильному харчуванню, вживанню смаколиків, що містять поживні речовини для боротьби з гормоном стресу - кортизолом та завдяки кільком іншим дієвим лайфхакам, якими поділилися фахівці Zakaz.ua. Отже, скажи прощавай “ефекту панди” і привіт гарному зовнішньому вигляду. 

Лайфхаки, як позбутися темних кіл під очима

Треба дотримуватись простих та корисних правил, щоб зона навколо очей не була темною та не мала набряків. 

Зберігайте водний баланс. Людина має випивати в середньому 1,5–2 л води протягом дня. Коли ваше тіло не отримує належної кількості води, шкіра під очима починає виглядати тьмяною, а очі — запалими. Візуально це сприймається як потемніння під очима або темний колір довкола очей. Однак, не радимо пити багато води на ніч перед сном, адже на ранок це навпаки може викликати набряк обличчя та появи “мішків” під очима. 

Налагодіть графік сну. Звичайно, забезпечити здоровий та безперервний сон в нинішніх реаліях важко. Проте для боротьби з кортизолом ваш організм все одно потребує мелатоніну, тому треба продумати альтернативний графік для компенсації дефіциту сну. Оскільки найвища доза мелатоніну виробляється близько 23:00, під час війни краще лягати спати приблизно о 21:00. Тому що повітряні атаки найчастіше розпочинаються десь о першій-третій годині ночі. Якщо ви ляжете спати о 21:00, можна встигнути зловити два-три основні заходи у глибокі фази сну, а також основну дозу мелатоніну. Це так званий поліфазний сон, коли ви спите з 21:00 до 01:00.  Потім, у разі повітряної тривоги, переходите у бомбосховище, а після відбою знову лягайте спати. Якщо загалом у вас не вийшло поспати 6-8 годин, то рекомендуємо знайти час на післяобідній сон тривалістю не менше ніж 30-45 хвилин.

Використовуйте огірки та чайні пакетики. Це дуже відомий та ефективний метод, і не дарма! Сік огірка має потужні антиоксидантні та протизапальні властивості, а також містить вітамін С, який може заспокоїти втомлену шкіру та очі. Наріжте два кружальця огірка товщиною приблизно сантиметр. Приляжте і нанесіть шматочок на кожну повіку на 15 хвилин, щоб освіжити шкіру навколо очей. Своєю чергою кофеїн, що міститься в чаї, має також антиоксидантні властивості та стимулює кровообіг навколо очей. Можете заварити два пакетики зеленого чаю у воді, дати їм охолонути, а потім покласти їх на очі на 10-20 хвилин. 

Робіть прохолодні компреси. Щоб миттєво позбутися “мішків”, спробуйте холодний компрес та потримайте його під очима протягом 10 хвилин. Компресами можуть бути пакетики з льодом, охолоджені ложки або змочені у крижаній воді спонжики. Така процедура допоможе звуженню кровоносних судин, заспокоїть очі, прибере набряк та зменшить темні кола під очима. Зокрема радимо вмивати обличчя прохолодною водою, адже гаряча тільки посилює набряклість і підкреслює темні кола.

Використовуйте косметичні засоби. Відновити щільність шкіри під очима і позбутися темних кіл можна за допомогою ретиноїдів, які містяться в сучасних косметологічних засобах догляду за шкірою обличчя. Найкраще з поставленим завданням впораються ретинолові патчі для очей, які зможуть доставити необхідний вітамін якнайглибше в шкіру. Зокрема, якщо ваша шкіра схильна до пігментації, не забувайте влітку використовувати сонцезахисний засіб. Запам'ятайте, шкіра навколо очей дуже тонка і чуттєва, ніж на інших ділянках обличчя, що робить її дуже вразливою до впливів навколишнього середовища. Тому зверніть особливу увагу на креми навколо очей із сонцезахисним фактором. 

Уважно обирайте декоративну косметику. Замаскувати темні кола та дефіцит відпочинку традиційно легко можна за допомогою консилера та тональної основи. Найкраще використовувати якісні засоби кремової текстури: вони більш стійкі та забезпечують щільне покриття. Беріть консилер на основі жовтого кольору, якщо темні кола під очима відливають фіолетовим, і персиковий, коли вони коричневі. Зокрема, не радимо жінкам під час нанесення макіяжу використовувати темні тіні над очима, вони навпаки погіршують ситуацію та підкреслюють нездорові синці. Краще надайте перевагу легенькому “натуральному” стилю макіяжу, який, до речі, зараз у тренді. Ідеальним буде ефект повної відсутності косметики на обличчі.

Збалансуйте раціон харчування. Ну і, звичайно, неабияку роль у боротьбі з синцями під очима насамперед відіграє їжа. Адже через постійні недосипання та стрес в організмі накопичується кортизол. Потрібно не тільки добре харчуватися, але і вживати правильні продукти, що містять речовини, які допомагають уникнути тривожного стану. Щоб знизити гостру реакцію нервової системи на стрес організму необхідні продукти, що містять:

  • Активатори вироблення серотоніну, дофаміну та ендорфіну — гормони радості відповідають не лише за гарний настрій, а й впливають на ділянки мозку, що впливають на душевний спокій.
  • Вітаміни групи В — покращують метаболізм, а також сприяють регенеративним процесам у нервових клітинах.
  • Мінерали (кальцій, магній, цинк, калій) — вони є відповідальними за передачу імпульсів, а також покращують роботу мозкових клітин.Йод — цей мікроелемент дуже впливає на вироблення гормонів щитовидної залози, які безпосередньо впливають на діяльність центральної нервової системи (ЦНС).
  • Поліненасичені жирні кислоти (омега 3, 6, 9) — мають вкрай велику дію, починаючи зі зміцнення судин, поліпшення васкуляризації ЦНС, закінчуючи захистом волокон від факторів, що пошкоджують.

Фахівці Всеукраїнсього сервісу доставки Zakaz.ua радять вживати продукти, зображені на інфографіці нижче, які містять всі вище перелічені поживні речовини. Саме ці смаколики зменшать вашу тривожність, покращать психологічний стан та зроблять вас більш життєрадісним.  

Оточуйте себе максимальним позитивом

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com