Стібок за стібком: як чилійська мисткиня вдихає життя у свої картини

5 грудня 2018
Редакція

Стібок за стібком, як мазок за мазком - так, схилившись над вишивальним верстатом, в оточенні десятків ниток, різних за фактурою і відтінками, чилійська художниця Кейсі Завалья (Cayce Zavaglia) творить свої реалістичні портрети, виконані в техніці «хаотичного» стібка.

Отримавши академічну художню освіту в Washington University, що в Сент-Луїсі (США), уродженка Вальпараїсо спробувала перекласти класичну техніку олійного живопису з полотна на вишивальне полотно. Але механічно змішувати стібки виявилося набагато складніше, ніж досягти необхідного тону на палітрі.

Згодом мисткиня розробила власний унікальний спосіб багатошарового і різновекторного накладення ниток, який забезпечує глибину, обсяг і форму на полотні, як в детально відпрацьованій графічній роботі. Стібки стали більш хаотичними і складними, але в портретах почала проступати фактура шкіри, волосся, одягу.

«Мої роботи базуються, безумовно, на традиціях гобелену і моєї любові до цього ремесла. Використання муліне замість масляної фарби дозволило мені знайти більше зв'язків в діалозі між портретним жанром живопису і прикладним мистецтвом, заразом намацати і нове визначення для слова «живопис». Але я все ще вважаю себе живописцем», - каже чилійська вишивальниця.

Один із секретів такого незвичайного живопису полягає в тому, що Кейсі кладе на тканину стібки так, як розташовані на обличчі невидимі мімічні лінії. І саме так, як художниця, кладе на полотно мазки фарби. 

Це дозволяє портретам виглядати природно і натурально, майже реалістично. Хтось, мабуть, згадає портрети, вишиті хрестиком, але картини, які створює Кейсі, набагато складніші і масштабніші, адже вона намагається не просто вишити малюнок, але і зімітувати живопис, що виходить у неї просто дивовижно.
Складається враження, що у кожної картини є щось людське, живе, динамічне.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше