Стібок за стібком: як чилійська мисткиня вдихає життя у свої картини

27 квітня 2018
Редакція

Стібок за стібком, як мазок за мазком - так, схилившись над вишивальним верстатом, в оточенні десятків ниток, різних за фактурою і відтінками, чилійська художниця Кейсі Завалья (Cayce Zavaglia) творить свої реалістичні портрети, виконані в техніці «хаотичного» стібка.

Отримавши академічну художню освіту в Washington University, що в Сент-Луїсі (США), уродженка Вальпараїсо спробувала перекласти класичну техніку олійного живопису з полотна на вишивальне полотно. Але механічно змішувати стібки виявилося набагато складніше, ніж досягти необхідного тону на палітрі.

Згодом мисткиня розробила власний унікальний спосіб багатошарового і різновекторного накладення ниток, який забезпечує глибину, обсяг і форму на полотні, як в детально відпрацьованій графічній роботі. Стібки стали більш хаотичними і складними, але в портретах почала проступати фактура шкіри, волосся, одягу.

«Мої роботи базуються, безумовно, на традиціях гобелену і моєї любові до цього ремесла. Використання муліне замість масляної фарби дозволило мені знайти більше зв'язків в діалозі між портретним жанром живопису і прикладним мистецтвом, заразом намацати і нове визначення для слова «живопис». Але я все ще вважаю себе живописцем», - каже чилійська вишивальниця.

Один із секретів такого незвичайного живопису полягає в тому, що Кейсі кладе на тканину стібки так, як розташовані на обличчі невидимі мімічні лінії. І саме так, як художниця, кладе на полотно мазки фарби. 

Це дозволяє портретам виглядати природно і натурально, майже реалістично. Хтось, мабуть, згадає портрети, вишиті хрестиком, але картини, які створює Кейсі, набагато складніші і масштабніші, адже вона намагається не просто вишити малюнок, але і зімітувати живопис, що виходить у неї просто дивовижно.
Складається враження, що у кожної картини є щось людське, живе, динамічне.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

П'яна муза художника Модільяні
Експресивний, молодий і талановитий. Мабуть, так і не зміг до кінця зрозуміти себе. П'яна муза полонила і відривала від реальності. Він бачив світ не таким, яким бачили його інші. Його картини досі захоплюють, а трагедія життя кидає в розпач. Хто ж він, цей геніальний Модільяні?
Читати більше
Арт-галерея «Мануфактура» представить виставку «Антропогенез: витоки, предмет, тіло»
26 травня арт-галерея «Мануфактура» представляє персональну виставку чернігівського художника Євгена Шаповалова під назвою «Антропогенез: витоки, предмет, тіло». У контексті мистецтва та цієї виставки – це еволюція людства у проявах його стародавніх культур, творів, предметів та показ самих людей без зайвих прикрас.
Читати більше