СТАРТУВАВ П’ЯТИЙ СЕЗОН ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ «НАПИШІТЬ ПРО МЕНЕ КНИЖКУ!»

7 червня 2019
Редакція

1 червня стартував п’ятий сезон літературного конкурсу «Напишіть про мене книжку!», який прийматиме рукописи до 15 серпня 2019 року.


 

Літературний конкурс «Напишіть про мене книжку!» заснований у 2015 році видавництвом «Фонтан казок» із метою заохотити українських письменників до творення актуальних високохудожніх повістей для сучасних дітей і молодших підлітків – таких повістей, у героях яких сучасні українські діти й молодші підлітки «упізнавали б себе».

Із 2016 року конкурс проходив у двох номінаціях: «Книжка про мене» – для дітей середнього шкільного віку і «Добрі пригоди» – для дітей молодшого шкільного віку. «Упізнавання себе» в героях є неодмінною умовою для творів в обох номінаціях – різниця лише в особливостях вікового сприйняття: молодші підлітки, 9–14 років, хочуть читати книжки справді «про себе» – їм важливо, щоб персонажами таких творів були саме сучасні дівчатка й хлопчики, які діють, мислять, спілкуються, уявляють, фантазують так само, як вони; натомість для молодших школярів, 6–9 років, важливий яскравий, ефектний, сучасний образ, наділений привабливими для сучасної дитини якостями.

З 2018 року запровадили третю номінацію – «Добрі казки». Її потреба зумовлена тим, що, хоч в Україні традиційно є чимало авторів, які пишуть казки́, однак в останні роки на книжковому ринку гостро відчувається брак по-справжньому сучасної, яскравої й ефектної ка́зки, здатної захопити маленьких читачів нового покоління.

«Фонтан казок» – видавництво відкриттів, зацікавлене у творенні яскравої, в усіх сенсах сучасної української літератури для дітей, зокрема у відкритті нових смислів і нових імен у нашій дитячій літературі – і в цьому сенсі конкурс дає неабиякий шанс проявити себе талановитим авторам-дебютантам. Більшість переможців попередніх років – саме автори-відкриття.

Для того, щоб отримувати від авторів більш якісно підготовлені тексти й ще на попередньому етапі відсіювати випадкові рукописи, було запроваджено організаційний внесок – 100 грн для номінації «Добрі казки» і 200 грн для номінацій «Добрі пригоди» і «Книжка про мене». Певні, що для сумлінних авторів він не стане перепоною, а водночас тих, хто не впевнений у собі, схилить до більш відповідального ставлення до письменницької праці.

До участі в конкурсі запрошуються українські письменники (громадяни України) – на рівних умовах як відомі автори, так і дебютанти. Єдине обмеження: на час подачі рукопису на конкурс авторові має виповнитися 18 років. Один автор може подавати на розгляд кілька творів, які відповідають умовам конкурсу, притому як в одній номінації, так і в різних – кожен із цих творів розглядатиметься й оцінюватиметься окремо.

Конкурс проходить у трьох номінаціях:

– «Добрі казки» – твори в жанрі літературної казки;

– «Добрі пригоди» – повісті для дітей молодшого шкільного віку;

– «Книжка про мене» – повісті для дітей середнього шкільного віку.

 Рукописи приймаються на розгляд із 1 червня по 15 серпня 2019 року включно.

Подавати їх слід в електронному вигляді у форматі doc, docx, rtf або pdf на електронну адресу concurs@fontan-book.com. У темі листа неодмінно слід вказати номінацію: «Добрі казки», «Добрі пригоди» або «Книжка про мене». Також у листі слід підтвердити готовність сплатити організаційний внесок.

Разом із текстом в окремому файлі такого самого формату автор подає відомості про себе, обов’язково: ім’я і прізвище та контактну інформацію – телефон і електронну скриньку.

Журі конкурсу

Допущені до розгляду в конкурсі рукописи розглядає журі в складі:

Ольга Новик, літературознавиця, доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету;

Оксана Шевченко, психологиня, головна редакторка інтернет-видання для батьків «4mama»;

Олена Колінько, письменниця, переможниця конкурсу «Напишіть про мене книжку!» 2016 року;

Вікторія Поліщук, літературний критик, організаторка літературних заходів, бібліотекарка ЦБС
м. Кропивницького;

Іван Андрусяк, поет, дитячий письменник, головний редактор видавництва «Фонтан казок».

Переможці

Твір, який набрав мінімум 23 бали, оголошується переможцем конкурсу.

Ім’я автора рукопису-переможця адміністратор конкурсу оприлюднює лише з його дозволу.

Автор отримує комерційну пропозицію від видавництва «Фонтан казок» на видання його конкурсного твору.

Кількість переможців необмежена.

Детальніше про правила конкурсу  тут.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Холодильники Samsung з No Frost: як та коли їх потрібно розморожувати
Вибір холодильника – відповідальне рішення, бо ж ми обираємо цей агрегат не на один чи два роки. Кожен покупець намагається вибрати холодильник, який вірою та правдою слугуватиме родині впродовж принаймні десяти років.
Читати більше