США звинуватило путінську Росію у масштабній кібератаці

Держсекретар США Майк Помпео звинуватив Росію у масштабній кібератаці на низку урядових установ країни, серед яких й управління ядерною зброєю. Про це Помпео заявив в інтерв’ю американському журналісту Марку Левіну, передає BBC. За його словами, Росія декілька місяців тому проникла в низку урядових установ США та приватних компаній, а також урядових установ інших країн. При цьому Москва використала сторонній програмний код. Мова йде про злам, що стався через сервер оновлень системи управління продуктами SolarWinds Orion Platform (її версії 2019.4 – 2020.2.1 HF1). Атаку пов’язують з діяльністю хакерської групи APT29 або Cozy Bear, яку звинувачують у зв’язках зі службою зовнішньої розвідки РФ. Помпео зазначив, що слідчі ще встановлюють всі обставини цієї атаки, а більшість висновків, як вважає держсекретар, залишаться засекреченими. «Багато хто намагається підірвати наш уклад життя. Росія входить у цей список… Володимир Путін залишається реальним ризиком», — сказав він.

Михайло Гончар, відомий український експерт з енергетичних питань:

«Отже, США зазнали найпотужнішої атаки з часів Перл-Харбору 07 грудня 1941 року. В кіберпросторі. Практично в той же день через 79 років. Кібер-удар - не авіаналіт. Він розтягнений у часі, пік прийшовся на період 13-14 грудня 2020 року - перед засіданням Колегії виборників президента США.

За американськими даними, кібер-наступ розпочався не пізніше березня 2020 року з прицілом на першу половину грудня, коли найбільш імовірне засідання колегії виборників.

У Вашингтоні чітко ідентифікували агресора - Росія. Тепер міркують яка може бути відповідь на дії типу «их там нет». В США вже мають чітке уявлення, що «они там есть».

Джон Болтон, колишній радник Трампа з питань національної безпеки, під час інтерв'ю MSNBC заявив, що відповідь США повинна бути принаймні втричі більшою, ніж вартість нападу.

Відповідь може бути (і швидше за все, буде) асиметрична. Починаючи від радикальної - обмеженого удару високоточними кібер-засобами по місцях дислокації російських кібер-сил у Європі та деінде, і завершуючи дуже м'яким варіантом нежорсткого (або напівжорсткого) впливу США. Наприклад, на припинення будівництва путінських потоків на Балтиці (Північний Потік-2) і Чорному морі (Турецький Потік), чого домагаються США, Польща та Україна, діючи добрим словом, в регіонах Західної, Центрально-Східної Європи, Чорномор'я та Південної Європи. Тобто, дії США спільно з союзниками на Балтиці та у Чорному морі (Польща, Данія, країни Балтії, Болгарія, Румунія, Україна) по безповоротній зупинці російських проектів, можуть стати асиметричною відповіддю Вашингтона на напад Росії проти США в кіберпросторі.

Недаремно кажуть, що добрим словом можна досягти багато чого, а добрим словом і пістолетом - значно більшого».

Перші наслідки

США ввели торгові санкції і експортні обмеження для 45 організацій підприємств в РФ. Про це повідомило Міністерство торгівлі США. У список організацій потрапили: Служба Внешней разведки, Министерство обороны России, Рособоронэкспорт, Оборонпром, Ростех, гражданские самолеты Сухого, Туполева, РКЦ Прогресс, Адмиралтейские верфи, авиазавод в Комсомольске-на-Амуре имени Гагарина, і інші підприємства російського ВПК. В Міністерстві торгівлі США вважають, що компанії зі списку можуть загрожувати національній безпеці США, оскільки кінцевим споживачем їх товарів є військові. До списку потрапила переважна більшість російських стратегічних оборонних підприємств, які відповідають за «имперское величие России».

PS

Асиметрична відповідь США буде такою ж, якою вона була щодо імператорської Японії, яка у ХХ столітті теж прагнула до світового панування.

Світового панування прагне і путінська Росія, але передусім вихід України з будь-яких «союзів» з Московією ХХІ століття робить цей геополітичний імперський план практично нульовим. У Вашингтоні і Лондоні це чудово розуміють, тому після Революції Гідності Україна була визначена як частина цивілізованого Заходу і взята під захист від імперських амбіцій Росії. Крим не буде ніколи визнаний російським, а Україна рано чи пізно (після президенства клоуна з 95-го кварталу) стане членом НАТО.

Путінську Росію чекає капітуляція, яку в ХХ столітті зазнала імперська Японія, але це буде капітуляція іншого виду, це буде економічна, технологічна і фінансова капітуляція.

З РФ ніхто не буде воювати військовою силою, оскільки це призведе до великих людських жертв і витрати значних матеріальних ресурсів, а економічна, фінансова і технологічна війна призведе до поразки РФ, оскільки в цих сферах путінська Росія відстала на століття…. І це є для імперії вироком. 

Фрілансер Валерій Зміївський

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com