Споживацькі відносини

Світ поступово котиться в прірву споживання, і цей рух здається настільки невблаганним, що зачіпає навіть найсвятіші і колись чисті сфери наших взаємин: любов і дружбу. Найстрашніше полягає в тому, що люди не помічають цього. І споживчі відносини між коханими, подружжям і друзями вважають нормою життя. Знайти вдалого партнера, друга, коханого стало мало не головною метою життя. Але саме слово "вдалий" - вже і є вироком для безкорисливої ​​любові, тому що містить однозначний споживчий сенс.

"Навіщо мені невдаха, тюхтій, недотепа, мені потрібен тільки успішний і тільки щасливий друг, партнер і коханий. Невже я буду оточувати себе людьми, від яких ніякої користі та задоволення. Ні, вибачте! Нехай інші з такими справу мають, а я знаю собі ціну і не їм що попало!" - вигукує наше ЕГО. Ми вважаємо, що це ми так думаємо, але ні, це воно морочить нам голову. Тому що ЕГО - Мефістофель всередині кожного з нас, який спокушає, кличе до задоволень і зручностей і налаштовує нас на хвилю споживання.

Любов нематеріальна

А між тим, любов і дружба - це сфера духовності, а не матеріальності. Іноді по-справжньому закохані люди не можуть навіть чітко визначити, за що вони відчувають прихильність і тягу до коханого. Чому їм добре поруч з ним, чому вони його люблять. Просто тому що він є, ось саме такий, яким побачило його їхнє серце. При цьому зовсім необов'язково, що це буде успішний і щасливий красень з туго набитим гаманцем.
 


Нас часто цікавить, чому у світі є так багато розчарувань, розлучень і нещасних історій кохання. Так все з цієї ж причини. Ми шукаємо вдалого партнера, а не любов. І коли знаходимо когось, хто, здавалося б, підходить під параметри успішності: багатий, знаменитий, розумний, енергійний, добрий, турботливий і т.д. і т.п. - ми хапаємо його, як мисливець здобич, і не бажаємо відпускати від себе ні на крок, думаючи, що це і є наш подарунок долі. Ми знайшли те, що шукали, і тепер нас чекає тільки щастя і задоволення!

Не все так просто! Те, що вимірюється і може бути зважене і підраховане, не має жодного стосунку до любові, воно має відношення до споживання. І якщо ви робите цифри і показники благополучності й успішності формулами свого життя, то змиріться з тим, що безкорисливих відносин вам не бачити. Ви постійно будете перебувати у стосунках "ти мені, я тобі" і розгойдувати маятник придбань і розрахунків. Пройде якийсь час, і ваш свіженький щасливий кандидат може цілком природно здати позиції: захворіти, постаріти, схуднути, погладшати, втратити свій бізнес, засоби існування і т.ін. Тобто втратити ті показники, якими ви керувалися при його виборі. І що тоді? Йому, та й вам можна тільки поспівчувати.

У світі споживання

Коли мова йде про бізнес, взаємини з чужими малознайомими людьми, ми цілком спокійно сприймаємо цю споживчу складову. Ми вже звикли доплачувати за якісний сервіс у кафе, ресторані, перукарні, готелі. Ми даємо додаткові гроші лікарям і вчителям, в надії на те, що вони будуть уважні до нас і наших дітей. І забуваємо (як і вони забувають) про те, що це, власне, їхня робота.
 


Живучи у світі споживання, ми бачимо, як матеріальність проникає в мистецтво, літературу, музику. Весь світ заснований на комерції. Ми до цього звикли і навіть активно в цьому беремо участь. Але десь в глибині душі нам хотілося б, щоб залишилися якісь сфери, вільні від споживання. У нас є слабка надія, що це сфери наших близьких відносин: любові і дружби.Нічим особливо порадувати вас не можу. На жаль, навіть безкорисливі спочатку взаємини дітей і батьків сьогодні зазнають атаки споживання. Діти стають предметом торгів і маніпуляцій, батьків здають до будинків для людей похилого віку і шантажують спадщиною.
 


Найбільший ризик, на який йде сьогодні наша душа - закохатися по-справжньому і повірити тому, кого любиш, що він теж любить тебе так само безкорисливо, як і ти його.

На жаль, у світі споживання безкорисливим відносинам не місце. Серед нас все менше людей, здатних піти на цей ризик і взагалі здатних любити когось окрім самого себе. Ось і укладаємо ми не шлюби, а угоди, при цьому чомусь сподіваємося, що отримаємо щось більше, ніж прозоре "ти мені, я тобі". Чекаємо якихось жертв, романтичних жестів, самовідданих вчинків. Спустіться на грішну продажну землю, контракт є контракт, отримуйте за прейскурантом і не випендрюйтеся.

А чи не час полюбити інших?

Були часи, коли нас закликали любити себе, щоб нас полюбили інші. Тобто зробити собі ім'я, піднести себе, показати, презентувати, полюбити. І ось ми почули поради, і вже любимо себе. Іноді навіть занадто любимо, настільки сильно, що більше не здатні бачити і помічати інших людей навколо. Ні, ми прекрасно навчилися озвучувати неіснуючі почуття, ми направо і наліво клянемося в любові малознайомим людям. Це ж так просто і так красиво виглядає в рядку коментарів до наших постів у соціальних мережах. Але ми абсолютно не здатні любити конкретну живу людину з масою недоліків, тобто відмінних від наших індивідуальних рис і особливостей, якщо ці риси заважають нам милуватися собою і порушують наш особистий спокій.

Ми намагаємося якомога швидше позбутися від них: невдах, занудних, не симпатичних, проблемних скигліїв і т.д. І не помічаємо, що і самі не ідеальні. А все тому, що любов до себе - це теж прояв нашого ЕГО, все той же Мефістофель, який морочить нас, привчаючи до життя у світі споживання.

Як врятувати кохання в світі споживання?


Напевно, дуже просто і, водночас, складно, тому що це вимагає роботи над собою.
 

  • Навчіться бачити душу іншої людини, незалежно від розмірів її гаманця, успішності, зовнішності та інших параметрів, що вимірюються. Наче проникнути за зовнішню оболонку і відчути її внутрішній зміст.
  • Навчіться думати не тільки про себе і свої інтереси та потреби, а й про потреби і бажання інших людей. Зрозуміти їх, розділити і допомогти їм у здійсненні їхніх мрій і планів.
  • Допомагаючи іншим, людина розкриває найкращі свої риси і будить в інших людях їхні внутрішні душевні резерви, почуття і спонукання. Тільки проникаючи за межі зовнішніх оболонок, ми здатні побачити справжнє обличчя іншої людини.
  • Уникайте споживчих відносин - це означає визнати за іншою людиною рівнозначну вам людську цінність і не бачити в ній спосіб і засіб задоволення своїх інтересів.​
 

Адже людина створена не для того, щоб стати вашим чоловіком чи жінкою, зробити вас щасливим, забезпечити, побудувати для вас будинок або створити умови для благополучного існування. Людина така ж цінна одиниця світобудови, на яку в Бога є свої плани. Вона існує не для вас, і ви не для неї. Вона не ваша, вам не належить. Вона не зобов'язана вам подобатися або чинити так, як ви хочете, придумали або очікуєте. Якщо ви це зрозумієте у всій глибині, то споживання піде з ваших відносин. Тому що в них почне домінувати довіра, взаємодопомога, повага, прийняття і справжня любов.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше