Спогади сучасного: історія, яка твориться прямо зараз

20 листопада 2015
Ян Томашук
Пройшло вже кілька років. Важких, кривавих та дуже спірних років. Здається, це було зовсім недавно, але скільки вже пройшло часу. А змінилось - ще більше. 

Так і хочеться в пам'яті (і тільки в пам'яті) повернутись в моменти, коли лише все починалось. Тоді ми, запальні студенти, які ще нічого не розуміли, які навіть поняття мінімального не мали, до чого це призведе, повиходили на вулиці, тікаючи з пар, йшли до центру із голосним скандуванням "Україна - це Європа" та співами народних пісень. Пам'ятаю, яка була специфічна реакція людей. Деякі проходили повз нас з кам'яним виразом обличчя; інші ставали і дивились на нас з випученими очами, в яких так і читалось "о-Боже-що-ж-це-коїться". Але більшість нас підтримувала, будучи чи звичайними перехожими, які підспівували разом з нами, чи водіями маршруток та автомобілів, які, бачивши нас, зупинялись і, махаючи руками, давали привітний сигнал клаксоном. Цей листопад, який все почав. 
 

Як мало ми в той момент розуміли. І як би хотілось, щоб на цьому етапі все і закінчилось. Коли було мирно, стримано та не пролито ні краплі крові. Коли ти йдеш по вулицях, а з міських грамофонів лунає "Тартак" та інші пісні патріотичного підтексту. Якби ж влада підписала той дурно/славнозвісний договір з ЄС і на цій історії була би покладена крапка. Але..

Але дещо в нашому житті не є нам підвладне

Не міг не пригадати ніч на 1 грудня, коли вперше була використана сила для розгону Київського Майдану. Перед очима досі спливають ті кадри, де люди кричать і тікають від правоохоронців, які їх продовжують бити і гнати, неначе тварин. І добре пам'ятаю це нестримне відчуття злості, яке стояло у повітрі та випромінювалось з кожного, хто бачив це. 

І далі сталось те, що особисто для мене було неочікуваним. 

Буквально за 24 години в столицю нашої держави приїхало близько мільйона чоловік. Скажу відверто: я впродовж всього життя вважав, що українці байдужі, і що стара добра фраза "моя хата скраю" найкраще описує наш менталітет. Та я помилявся на рахунок цього. І, напевно, не я один. Ніхто не очікував, що ми настільки зможем об'єднатись воєдине проти спільного ворога. Проте..

Проте дещо в нашому житті не є нам підвладне

Кров, сльози, смерть. Етап січень-лютий я б хотів пропустити, тут описувати події вже не хочеться. Занадто багато віддали ми в ту "зиму, яка нас змінила". Відтоді пішла лише негативна лінія в історії нашої держави: 
 •  смерть невинних людей;
   
 •  економіка підхитнулась, ріст цін на продовольчі товари та пальне;
   
 •  девальвація валюти;
   
 •  втрата Криму;
   
 •  ріст напруги всередині країни та початок війни на сході.
   

Цей список можна продовжити і далі, але навіщо? Й так всі бачать, до чого це все призвело. І можете зі мною посперечатись, але негативного більше, ніж позитивного. Особливо прикро, коли влада використовує національні ідеї як політичну спекуляцію, а Героїв України - як засіб реклами для виборів. Ви просто пригадайте, як рекламні стенди з Небесною Сотнею переклеювали рекламами політичної агітації. Виникає питання: це так влада цінує своїх героїв?

Та якби не вищеописані події, ми б так і були в цьому "соціальному застої". З одного боку, люди неначе прокинулись від сну, вийшли з того туману, який заважав нам бачити все навколо нас, а з іншого - ми заплатили занадто багато за "прозріння".

Це моя перша авторська стаття, і я не буду боятись висловлювати свої думки. Не всі можуть з цим погодитись, адже скільки людей - стільки й думок. Але потрібно з чогось починати. В цьому і є наша проблема. Ми говоримо про це взагальному, критикуємо, проте боїмось висловлюватись в деталях. Можливо, досить мовчати?

Пройшло вже кілька років. Дехто живе як і жив, а дехто вже ніколи не буде жити як раніше. Одна країна - два різні світи. Прикро, але дещо в нашому житті не є нам підвладне.

На наших очах, друзі, твориться історія.
І цю історію творимо ми! 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Катя Тяпкiна Катя Тяпкiна 21 грудня 2014
Зацепила статья-то
Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше