Співбесіда: як не впасти в бруд лицем

На будь-якій співбесіді про прийом на роботу в більшості випадків рано чи пізно звучить пропозиція «розповісти про себе». Здається, усе життя готувало нас до відповіді на це запитання, але багато претендентів, проте, губляться і не знають, з чого почати. Невже інтерв'юер дійсно хоче почути докладну розповідь про нашу кар'єрі та особистому житті?

Насправді це запитання — перевірка комунікативних навичок здобувача, тому складати відповідь на ходу вельми ризиковано. Але якщо вам вдасться зацікавити роботодавця історією свого кар'єрного шляху, це дуже допоможе при відповідях на всі наступні запитання. «Розповідь про себе — це ключовий етап співбесіди. Він дає вам можливість переконати інтерв'юерів, що ви ідеально підходите для цієї посади », — впевнена Джудіт Гамфрі, засновник компанії з навчання персоналу.

Коуч і консультант керівників Сабіна Неваз, яка пропрацювала в Microsoft 14 років, пояснює, що готує своїх клієнтів насамперед саме до відповіді на це запитання. «Розповідаючи про себе, кандидат отримує контроль над ходом співбесіди і може звернути особливу увагу на ті аспекти своєї кар'єри, які особливо важливі для нового роботодавця».

Щоб підготувати гідну розповідь про себе, доведеться докласти чимало зусиль. Ось на що важливо звернути увагу.

НЕ робіть типову ПОМИЛОК

Інтерв'юер напевно вже ознайомився з вашим резюме, тому не варто ще раз переказувати його зміст. «Недостатньо буде сказати: у мене є такий от досвід, освіту я отримав ось там, є такі от сертифікати, я працював над такими незвичайними проектами, — застерігає Джош Дуді, колишній менеджер по найму персоналу і коуч, навчальний клієнтів ведення переговорів про зарплату. — Більшість претендентів розповідають саме про це, але це найлегший шлях. Ми інстинктивно починаємо перераховувати все те, що вже зазначено в нашому резюме».

Йдучи по легкому шляху, ви втрачаєте можливість розповісти про себе щось нове. «Не варто «вивалювати» на інтерв'юера гору інформацію про себе», — підкреслює Джудіт Гамфрі.

Чітко сформулюйте основну ідею

Гамфрі рекомендує побудувати розповідь про себе навколо основного твердження, навівши для нього три докази. Наприклад: «Я впевнений, що в мене хороші підприємницькі здібності. У мене є чималий досвід у цій сфері. Мене цікавить позиція, оскільки вона дасть мені можливість розвивати свої навички».

Щоб якось виділитися серед інших претендентів, вам потрібно переконати інтерв'юерів, що ваш прихід підвищить ефективність трудового колективу. Важливо заздалегідь детально дізнатися, які завдання вирішує ваша майбутня команда, і говорити саме те, що менеджери хочуть почути.

«Наприклад, вас цікавить позиція маркетолога. Ви з'ясували, що ваша нова команда прагне активніше проявляти себе в соціальних мережах, — наводить приклад Джош Дуді. — Коли на співбесіді вам запропонують розповісти про себе, ви можете сказати: «Мене дуже цікавлять соціальні мережі, я користуюся ними вже 10 років — і в професійних, і в особистих цілях. Я завжди шукаю можливість донести ідею до широкої аудиторії за допомогою нових платформ. Я знаю, що ваша команда зараз шукає нові можливості і намагається вести рекламну кампанію в Instagram. Мені було б дуже цікаво в цьому взяти участь».

Відразу змалювавши основну ідею своєї розповіді, ви показуєте інтерв'юеру, на що найперше звернути увагу.

Зауважте: ви багато розповіли про себе, але вся ця інформація безпосередньо стосується цілей і завдань робочої групи, до якої ви хочете приєднатися».

Сабіна Неваз наводить такий приклад розповіді про себе: «Я б сказала, що у мене є три якості, які зіграли особливо важливу роль у моїй кар'єрі, і вони будуть дуже корисні [на новій посаді]. Наведу приклад. У 2017 році ми зіткнулися з кризою — [розповідь про кризу]. Проблема була в [...]. Упоратися з кризою мені допомогли саме ці якості — [як]. Саме тому я вважаю їх своїми сильними сторонами».

ДВА НАЙВАЖЛИВІШі МОМЕНТИ ПОПЕРЕДНЬОЇ ПІДГОТОВКИ

Ваше завдання — не просто перерахувати факти своєї біографії, а розповісти зв'язну історію про себе. Над нею доведеться попрацювати заздалегідь.

Щоб розповісти хорошу історію, насамперед запитайте себе, якими кар'єрними досягненнями ви особливо пишаєтеся і як ці досягнення підкреслюють ваші сильні сторони. Які із цих якостей знадобляться вам і в майбутньому?

Не будьте банальними. «Будь-хто скаже, що він розумний, працьовитий і вміє досягати поставлених цілей. Замість цього розкажіть про свої унікальні особливості, про ті якості, які відрізняють вас від інших, — радить Сабіна Неваз. — Чому вони так важливі саме для вашої нової роботи?»

Ваша мета — зрозуміти, чим займається компанія, які цілі переслідує, з якими труднощами стикається на шляху до їхнього досягнення.

Як зібрати побільше прикладів своїх досягнень? «Своїм клієнтам я рекомендую перед співбесідою поговорити з колегами, партнерами, друзями — вони допоможуть згадати цікаві випадки, про які ви могли забути», — пропонує Неваз.

Не менш важливо зрозуміти, навіщо взагалі компанія шукає співробітника на цю позицію. «Насправді на співбесіді вас запитують: «Чим ви зможете нам допомогти?» Якщо ви прийшли підготовленим, то вже знаєте, що потрібно вашому майбутньому роботодавцю», — впевнений Джош Дуді.

У чому полягає ця підготовка? Дуді рекомендує уважно вивчити опис вакансії, пошукати в інтернеті інформацію про компанію, спробувати знайти блоги або відеоролики ваших майбутніх колег. «Ваша мета — зрозуміти, чим займається компанія, які цілі переслідує, з якими труднощами стикається на шляху до їхнього досягнення», — підкреслює він.

Не варто затягувати розповідь

«Щоб слухачі не встигли втратити інтерес, постарайтеся, щоб ваша розповідь зайняла близько хвилини. За менший час ви навряд встигнете сказати про все важливе, але, якщо затягнете, ваша відповідь швидше почне бути схожою на монолог», — рекомендує Джудіт Гамфрі.

Звичайно, треба мати розвинений емоційний інтелект, щоб зрозуміти, наскільки зацікавлені слухачі. Постарайтеся відчути настрій аудиторії. Важливо, щоб менеджери, які проводять співбесіду, ясно розуміли вашу основну ідею. Нескладна розповідь «про все» показує, що в претендента немає цілісного уявлення про самого себе.

Здійснено переклад.

Зображення — pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше