Сміла-Польща. Враження 6. Богушице

4 січня 2017
Kliff

Зранку з’ясувалось, що ми знаходимось в селі Богушице за 13 км від Ополе. Якщо ви ніколи не були у польському селі, то я вам трохи розкажу. І це враження не тільки про наше, приблизно так виглядають всі села Польщі.

Отже, село у наших сусідів – це населений пункт з двоповерховими будинками, невисокими тинами (так, що видно все подвір’я) і чистенькими та охайними двориками (щоб не було соромно, бо все ж видно з вулиці). Біля будинків поляки полюбляють ставити різні красиві фігурки – Божої Матері, лицарів, казкових персонажів тощо.
 

Дороги в селах рівні, широкі, асфальтовані, без ям, з яскравою дорожньою розміткою, світлофорами і дорожніми знаками, які в темряві підсвічуються електрикою. З боків траси через кожні три метри запхнуті в асфальт відбивачі світла для того, щоб в темний час доби водій міг бачити узбіччя. Дорога, яка полями біжить у сусіднє село, теж асфальтована. Ви коли-небудь в Україні бачили польову асфальтовану дорогу? Я не бачив, а тут узрів і був щиро здивований.

Далі більше. На тротуарах лежить тротуарна плитка, автобусні зупинки цілі й неушкоджені, в кожній висить графік автобусів, який чітко і чесно виконується. Майже в кожному селі є прекрасний стадіон з усіма принадами – покриттям, роздягальнями, трибунами, тренерськими лавами, місцями для глядачів й електронним табло.
 

Крім того у наших Богушицях є ще й спортзал. Знаєте, як він з’явився? Дуже просто. Місцеві хлопці прийшли до сільського голови і сказали, що не проти займатися спортом. "Дрібниці" - мовив шеф села і спокійненько виділив хлопакам приміщення, а щоб вони не просто від підлоги віджимались, підкупив їм тренажерів. Не якихось там гантельок, хоча і їх теж. На мій перший погляд, спортивного обладнання там стоїть тисяч на сто гривень. Хлопці й самі займаються спортом, й іншим дозволяють. Нам, наприклад. Ми якось у них запитали, чи можна ми теж будемо приходити залізо тягати, то вони без проблем нам залишають ключ під вазоном і ми приходимо, коли нам потрібно.

 

Поляки в Ополе дуже віруюча нація. Вони фанатично вірять в бога, кожної неділі зранку йдуть до костьолів і дуже шанують пам’ять померлих родичів. У них на цвинтарях кожного дня з настанням темряви сторож запалює свічки в лампадках на могилках. Я коли перший раз вночі йшов додому, ледь серцевий напад не схопив від видовища сяючого кладовища серед ночі.

Але серед усього цього прекрасного життя є частинка того, що я не можу зрозуміти. Це магазини. Вони в селах працюють за дуже дивним графіком. Відчиняються о  сьомій годині ранку, а зачиняються о чотирнадцятій. В суботу працюють до одинадцятої години дня, а в неділю не працюють взагалі. Тобто, коли можна заробити грошей, вони зачинені.
 
Дуже дивно і страшенно незручно, особливо якщо це єдина крамниця, а найближчий маркет, який працює, знаходться за чотири кілометри. Можна було б автобусом проїхатись в неділю в Ополе, але вони в неділю теж не їздять. Такий прикол. Напевно, це тому, що в них автомобілі коштують такі копійки, що кожен, хто працює, може за місяць купити недорогу машинку, десь за тисячу злотих (по курсу - це шість тисяч гривень). У нас в Україні така коштує тисяч тридцять гривень. Як вам різниця? Ох, біда-біда, огорчєніє, як казав домовичок Кузя.
 

Далі буде:
Враження 7. Робота


Посилання на зміст:

Враження 1. Старт
Враження 2. Місто Лева
Враження 3. Дзєнь добри, Польща!
Враження 4. Знайомство з Польщею
Враження 5. Ополе
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше