Смертельно довга ніч

18 вересня 2015
Вікторія
А знаєте яка довга ніч? Напевно кожен з вас не спав хоч раз цілу темну пору доби, темрява огортає душу у неприязну свиту тиші, і кожен звук здається страшним гарчанням монстра, над головою непроглядна темрява стелі. А що, якщо над головою не стеля, а безкрає, чорне, усипане зорями небо? А що, якщо кожен звук у темряві не вигаданий, а справжня череда з автомату або рух танків? А що, якщо ви в холодній ямі, а біля вас не подушка, а автомат? Тоді ніч буде довга?

Неймовірний мерзенний холод землі проймає до кісток, де там до сну, в будь-який момент тебе похоронять заживо, у твоєму ж окопі. Серце невпинно стукає, коли чує, якийсь шелест, може це вони знов прийшли? Але не страшно, треба землю боронити, а що як завтра до твого дому доберуться, до дітей твоїх?

Тут біль, тут кров, тут люди падають снопами, навічно мертвих захисників землі. Тут мати чекає сина, а їй привозять чуже бездиханне тіло частинами, а вона плаче, вірить, що син ще живий, ще повернеться, а сама хоронить чужого синочка. І все пече пиріжки сину, який ось-ось прийде додому. Та мати не знає, що син вже в окопі спочиває, цю довгу ніч не пережив.

Скільки ще не звершилось у його житті, а кров вже хлеще невідомо звідки, гора землі на грудях встати не дає. Думка мучить, померти, не може: "Як моя мати, як рідная ненька без мене проживе, з ким поговорить, хто хату побілить, буде чекати, знаю, до останнього чекатиме". Блакитні очі замруть у німому болі, серце в останнє калатне в грудях, останнє повітря вийде з легень теплою парою у студений мороз, припорошить снігом яму, яка стала бійцеві домом на віки, а на весні червоні мальви зацвітуть у пам'ять про ту ніч, яку не вдалось пережити.

Скільки історій болючих, сумних у домах українців, скільки земля забрала бійців у свої окови, скільки дівчат лишилось вдовами, скільки дітей сиротами? Кому потрібна та війна, хто за нею стоїть? Невже така черства душа людей, на вірну смерть хлопців посилати? А владі що з того? Гинуть та й гинуть, якби хотіли, давно б війни не було б! Реформами вони займаються, а скільки ще людей загине? Мало вам крові?

Радимо вам також почитати:
Уривок із книги "Башня"
Герої не вмирають або Про тих, що мовчали
Письмо к матери русского солдата

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше