Смарагд

Смарагд вважається найкоштовнішим каменем з групи берилу. Колір смарагду настільки захоплює і зачаровує, що серед багатьох зелених відтінків виникла назва одного з них – "смарагдовий". Смарагд – камінь, на честь якого названо один з багатьох способів огранювання.

Властивості та історія каменю

Смарагд – це один з різновидів берилу – силікат берилію та алюмінію Be3Al2(SiO3)6. Чистий берил безбарвний, і тільки такі включення як хром, ванадій або залізо визначають красу кольору смарагду.

Багато каменів зеленого кольору після гемологічного дослідження виявляються зовсім не смарагдами, а турмалінами, хризолітами або демантоїдами. До слова, перераховані мінерали теж гідні захоплення.

Слово "смарагд" походить від грецького та означає "зелений камінь". Зелений колір завжди був для багатьох народів уособленням життя і краси. В античному Римі він був кольором богів. Зелений колір – це колір ісламу.

"Зелений колір радує око, не втомлюючись". Ви можете в цьому переконатися, – якщо дивитися на смарагд, він викликає найприємніші емоції, діє заспокійливо. Стандартом є колір колумбійського смарагду. Але всі ми по-різному сприймаємо красу, а колір тим більше. Тому багатьом подобаються смарагди із Замбії, Афганістану, Росії, Мадагаскару, Афганістану, Пакистану, Індії або з інших країн.

Прекрасна якість та колір можуть бути знайдені на кожному родовищі нашої планети. Смарагди в залежності від родовища відрізняються не тільки за кольором, але й за фізичним властивостям. І ця різниця впливає на їхню ціну.

Колір в камені розподіляється найчастіше нерівномірно. Блиск кристала скляний. Смарагд - прозорий і крихкий камінь. Висока ступінь прозорості – ознака високої якості.

У смарагді, як і в інших дорогоцінних каменях, є включення, які не завжди вважаються дефектами, але іноді вони створюють певнезатуманення каменю. Наприклад, близько 80% смарагдів Бразилії, які володіють різноманітними включеннями, не піддаються огранюванню.

Смарагд без включень – це велика рідкість, і ціна на них теж виходить рідкісною. Але в той же час при покупці треба знати, що синтетичні смарагди вже точно не будуть мати включень. Проте, може бути й інший варіант, коли синтетичному смарагду спеціально створюють різні дефекти. Навіщо? Здогадайтеся самі. Тому купувати смарагди потрібно в солідній компанії, у чесності якої ви твердо впевнені, де і експертизу ваша коштовність може пройти, і сертифікат на неї є.

Відшукати смарагди чисті та при цьому високої якості дуже важко. Найчастіше такий смарагд буде серед колумбійських. Ці смарагди, навіть з видимими вкрапленнями, коштують дуже дорого. До слова, в Колумбії близько 150 родовищ, серед яких використовуються далеко не всі. Найбільш розроблювані – це Музо і Чивор, в яких видобуток смарагдів почався ще за часів інків. Але сьогодні більш ефективно працює родовище Коскуез.

У Колумбії видобуваються смарагди з ефектом котячого ока і трапич-смарагди. Останні мають шість характерних темних променів, що пов’язано з домішками вуглецю.

На ювелірному ринку колумбійські смарагди становлять близько 90%. Однак чудові камені знаходять у багатьох місцях нашої планети – і в Замбії, і в Зімбабве, Бразилії, Індії, Афганістані та багатьох інших країнах. Загалом всі країни, які можуть вважатися постачальниками найбільш якісних смарагдів, мають надзвичайно складну політичну ситуацію.

Через чутливість до ударного навантаження, для смарагду було розроблене спеціальне огранування – ступінчасте, при якому чотири кута зрізаються. Назвали це огранування – "смарагдовим".

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com