Фольклорний стиль є однією з ланок, які пов'язують минуле і сьогодення нашого народу. Зі століття в століття він зберігає звичні для нас кольори та силуети. Він підкреслює такі цінні якості як вишуканість, елегантність, гідність. Фольклорний стиль одягу містить елементи етнічних костюмів практично зі всього світу, збираючи їх на щось особливе, нове.
Офіційно моду на фольклорний стиль ввів французький модельєр Ів Сен-Лоран у 1968, створивши свою колекцію Saharienne. Одяг у фольклорному стилі не копіює національні костюми, а лише використовує їхні окремі типові елементи, такі як крій та оздоблення. Костюми в цьому стилі виготовляються з натуральних тканин - шовку, жаккарда, льону, бавовни, вовняних тканин природних забарвлень. Вибір матеріалу залежить від того, який стиль узятий за основу костюму - східний, слов'янський, скандинавський. При оздобленні одягу використовують мереживо, вишивку, плетіння, аплікацію, рюші, шнурівку.
Найпоширеніший малюнок у фольклорному стилі - геометричний, який часто прикрашається бусами або бісером. Капелюхи можуть виготовлятися із соломи. При виготовленні одягу у фольклорному стилі більшість робіт виконується вручну, із застосуванням технологій, винайдених нашими предками.
Стилізованим у фольклорному стилі не обов'язково повинен бути весь образ, це може бути тільки одна його частина, поєднана зі звичним для вас стилем. Зазвичай, це широкі сукні або довгі спідниці, в'язані светри, жилети, овчинні кожушки, великі хустки з китицями, блузи із сильно зібраними рукавами, в'язані гольфи. Виріз горловини у сорочок і суконь, як правило, з високою застібкою або з куліскою та обв'язаний шнурівкою.
В деяких випадках, горловина може бути високою з дерев'яними або бронзовими ґудзиками, якщо ж вона відкрита, то виконується зі шнурівкою. Фольклорний стиль не оминув своєю увагою також штани та спідниці. Спідниці в цьому стилі довгі та широкі, практично до п'ят, головне - зручність, зроблені з вовняної або набивної тканини з яскравим орнаментом і малюнками. Штани досить вузькі, зроблені з тканини, що тягнеться, вони добре поєднуються з жакетом з вовни.
Як аксесуари можна використовувати сумочки-кисети яскравих забарвлень, а також шарфи.
Шарфи у фольклорному стилі мають багатий, виразний орнамент, їх одягають поверх джемпера або жакета. В якості прикрас використовуються намиста з перлів, коралів або монет, сережки, кільця, переважно з натуральних матеріалів.
Взуття в фольклорному стилі - це чобітки, черевики зі шнурівкою і без, туфлі, босоніжки на низькому каблуці або без нього, але з ремінцем, також взуття може мати дерев'яну підошву. Матеріали для взуття теж повинні бути натуральними - шкіра, замша з обробкою хутром або прикрасами. Фольклорний стиль існує сам по собі, незалежно від моди, він завжди залишається актуальним. Використовувати його найкраще під час подорожей, прогулянок, відпочинку, бо суворий дрес-код більшості офісів не дозволяє використовувати його на роботі.
Головне у фольклорному стилі - не змішувати різні напрямки, наприклад, північних і східних народів, це виглядатиме недоречно. Зараз більш популярним є відображення в одязі східних мотивів - китайських, індійських, японських.
Фольклорний стиль одягу допоможе вам створити яскравий образ, що запам'ятається або доповнить і додасть нотку свіжості у ваш повсякденний вигляд. Макіяж повинен бути простим з природними, натуральними відтінками. Зачіска - розпущене волосся з плетивами, коси або ж кучері. Цей стиль прекрасно підійде для відпочинку, ви будете почувати себе зручно і при цьому виглядати незвично, привертаючи увагу оточуючих.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.