Скільки потрібно часу, аби опанувати мову

6 травня 2015
Serhiy Tereshchenko
Правди ви не знатимете ніколи. На мовних курсах вам обіцятимуть різні терміни, залежно від нахабності. Найвідчайдушніші компанії обіцяють за 2 тижні. Віра в чудо невиліковна, тому разом з курсом англійської на два тижні варто пропити настоянку із женьшеня й чекати на моментальні зміни у вашому житті. Гарантовано, money back, якщо ви не задоволені.

З мого досвіду, який ще досі в процесі набування, на вивчення мови потрібно близько 3 років. Першого року ви вивчаєте базову комунікацію, другого заглиблюєтеся в граматику, а на третьому - читаєте, пишете, слухаєте, спілкуєтеся. За 3 роки ваш рівень стає середнім, тобто B1 за європейськими стандартами. На цьому рівні ви будете здатні:
 
  • вести поверхневі розмови завдяки завченим фразам;
  • розуміти більше, ніж можете сказати;
  • ваша швидкість мовлення буде набагато повільнішою;
  • насправді, ви можете говорити швидше, але лише в реальному мовному середовищі ви зрозумієте, що це не найголовніше;
  • вам буде важко бути зрозумілим для кожного в будь-який час;
  • доводиться багато повторювати, намагаючись перевимовити слово.

Для перших трьох років немає особливого значення, де проходить навчання. Але займатися варто 3-4 рази на тиждень у групі. Бажано оточувати себе мовою в побутових ситуаціях (змінити мову фейсбуку, слухати музику, з кращим рівнем - читати газети й комікси). Невідомі слова варто виписувати й завчати. Коли вони виникатимуть у контекстах, вони запам'ятаються.

Наступні 2 роки бажано проводити в мовному середовищі регулярно. Це або перекладацька практика, подружнє життя з іноземцем, або постійне проживання в середовищі. Люди часто вивчають мову ще не маючи чіткого плану, але мова - це крихка будова. Якщо її не практикувати, вона починає поступово забуватися. Попри те, не варто перейматися, що зусилля можуть виявитися марними. По-перше, після досягнення рівня B1 забування стає досить повільним і можна легко відновитися після декількох місяців інтенсиву. По-друге, сам процес вивчення мови - це найприємніша вправа для мозку. Як і з фізичними показниками, ми можемо оцінити слабкість тільки тоді, коли втрачаємо силу. Вивчення мови покращує більшість соціальних і психофізичних показників, тому її варто ставити на рівень зі щоденною гімнастикою.


Якщо вас зацікавила інформація, представлена у цій статті, не пропустіть також:
20 помилок в англійській мові, які робить кожен з нас
Вивчаємо італійські жести/ І gesti italiani
5 найкращих кіносайтів для вивчення англійської мови
10 мобільних додатків для вивчення іноземної мови
Як вивчити іноземну мову за рекордний час
5 корисних сайтів для вивчення англійської мови
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше