Скарби тамплієрів. Український слід

19 лютого 2018
Редакція

Всім відомо, що тамплієри - це лицарський орден, заснований після Першого Хрестового походу (1096 р.) для гарантування безпеки великої кількості паломників з Європи, котрі йшли до Єрусалиму після його завоювання. В результаті інтриг французького короля Філіпа Красивого та Папи Римського Климента V, орден був заборений, а його останній магістр - Жак де Моле - був спалений на вогні інквізиції у 1314 р. як єретик. Також всім відомо, що з тамплієрами пов'язано багато таємниць і одна з них стосується України.

Приблизно десять років тому, уже покійний львівський науковець Борис Возницький у книзі англійського вченого Фалена Ніколсона натрапив на дані, що 1239 р. тамплієри оселилися на Волині. В цьому їм активно допомагав Данило Галицький. Місце для замку лицарі вибрали не випадково: село Луків розташоване на шляху з Києва до Варшави. А тамплієри саме поверталися з хрестового походу. У Чехії та Польщі цей орден з'явився на століття пізніше.

До сьогоднішнього дня замок не зберігся через те, що був дерев'яним. Гіпотетичними його залишками вважають вали і рови, які знаходяться на місці сучасної туберкульозної лікарні, через що археологічні розкопки тут проводити практично неможливо. Та й не відомо, в якому Лукові знаходився замок, адже існують принаймі кілька населених пунктів з такою назвою - в Турійському та Рожищенському районах Волині. Окрім українських селищ, місто з такою ж назвою знаходиться в Польщі - це Луків Луківського повіту Люблінського воєводства. Польське місто є значно старішим за українські селища (смт вперше згадується в 1557 р., а село - у 1583 р.) і згадується ще у листі Папи Римського Іннокентія IV від 1254 р. Однак деякі артефакти ордену все таки були знайдені у селі Новосілки Золочівського району Львівської області. Це два камені вагою до десяти тон з таємничим написом.

За переказами (можливо, ці перекази вигадали не екскурсоводи), ці камені - все, що залишилося від зруйнованого у XVI столітті Новосілківського замку, збудованного вихідцями з Угорщини, нащадками багатого та могутнього ордену тамплієрів. Щодо напису, багато хто вважає, що в ньому зашифроване місце скарбів тамлієрів. За іншою версією, записаною у польській краєзнавчій праці 1926 р., цей текст зроблено готичними літерами в епоху романтизму на згадку про нещасливе кохання відомої місцевої панни до якогось художника. Хоча, можливо, вся ця історія була вигадана для того, щоб зашифрувати таємне послання, видавши його за трагічну історію.
 
Але якщо це правда, тоді де шукати золото тамплієрів? Я думаю, не дуже далеко. Оскільки нащадки тамплієрів, які побудували замок в Новосілках, були з Угорщини, то й пошук скарбів варто продовжити в Закарпатті.

Як відомо, у Закарпатті, яке колись входило до складу Угорщини, знаходиться єдиний в Україні замок тамплієрів, а саме в смт Середнє Ужгородського району. Він входить до 100 чудесних замків, палаців та фортець України і являє собою характерну для Європи ХІІ ст. чотирикутну вежу-донжон заввишки 20 м і товщиною 2,6 м.
 
Замок був збудований за рахунок Фруа де Барманьє в 1146 р. на цих землях не випадково, адже тамплієри отримали право на торгівлю солотвинською сіллю. А сам соляний шлях з Солотвина до Європи проходив через Закарпаття.

Після ліквідації ордену тамплієрів у 1312 р. Середнянський замок переходить до монахів Ордену Святого Павла. Після них він передавався з рук в руки угорським феодалам, аж поки не був зруйнований в ході антигабзбурзького повстання 1703-1711 рр.

За місцевими переказами, під замком сховані багатства тамлієрів. Охороняють їх гадюки, що водяться на території замку. І, можливо, саме камені з Новосілок знають місце, де в Середняньському замку сховані скарби і Святий Грааль - легендарна чаша Ісуса Христа, якою володіли тамплієри.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Не бійтеся зазирати за межі: арт-портрети Крістофера Маркі
Шведський фотограф Крістофер Маркі відзняв цілу ідейну фотосесію. За допомогою, здавалося б, звичайного паперу нічого нового вже не придумаєш. Проте Маркі довів зворотнє. Доповнення з паперу додають світлинам більше драми, змушують глядача не відривати погляд. У цілій зйомці закладена повноцінна концепція і нове бачення.
Читати більше