Шиття як цікаве дозвілля: поради

17 квітня 2020
Редакція

Аби не втрачати оптимізму в ці непрості часи і знайти собі заняття для душі під час карантину, ми звернулися до редакції журналу “Бурда”.  І хочемо розповісти вам про один із найдавніших видів рукоділля — шиття. Адже воно не лише не втрачає крізь десятиліття свою актуальність, а й давно стала трендом у світі моди.


Якщо вам подобається шити і у вас це добре виходить, можете шити й на замовлення. Зайві кошти зараз не завадять. Або ж ніколи не пізно обзавестися новим хобі, яке відволікатиме від непотрібних думок та заспокоїть, — на випадок, якщо досі не думали про шиття. 

Для цього варто б мати швейну машинку, а також знати про основні етапи нашого процесу.

 

1 етап: складання викрійки

Креслення будують на папері, використовуючи зняті мірки. Не обов'язково кожен раз малювати креслення повністю заново. Професіонали використовують готову викрійку-основу, проганяючи її під індивідуальні розміри і потрібний фасон. Тільки найпростіші деталі можна вирізати безпосередньо з тканини.

2 етап: розкрій

Викрійки розкладають на тканині так, щоб мінімізувати її витрати. Деталі крою, з урахуванням припусків на шви, обводять кравецькою крейдою (можна користуватися шматочком мила —зручно і не забруднює тканину) і вирізають ножицями.

3 етап: власне, саме шиття

Потім деталі зшивають у встановленій послідовності. Для скріплення використовують різні шви — ручні і машинні. У сучасних швейних технологіях використання ручних швів зведено до мінімуму. Проте необхідно їх знати і вміти акуратно прокладати.

На етапі шиття не обійтися без прасування, тому необхідно мати праску з можливістю відпарювання і зручну прасувальну дошку. Бонусом буде те, що тепер у вас з’явиться своє невелике робоче місце.

Не можна назвати шиття дуже складним заняттям, але певні навички для нього потрібні, і ці навички не набути за один день. Однак без спеціальної освіти швачки і дизайнера можна обійтися. Якщо поруч немає майстра, який допоможе навчитися шити, можна навчитися самостійно або піти на курси крою і шиття. Уже через місяць чи трохи більше шиття стане набагато цікавішим і легшим. Нагородою за працю буде вміння створювати унікальні речі, які підходять саме вам.

Маємо кілька ідей, з чого розпочати

Тканинні екосумки

Це річ гардеробу, яка ніколи не вийде з моди завдяки своїй практичності.

Або ж ший одразу шопер. Це спеціальна сумка великого розміру, яка є незамінним помічником при походах у магазини. А ще шопери багаторазові, тому в такий спосіб ви дбатимете і про природу.

До того ж їх не так важко шити. Увімкнувши фантазію, створите унікальну річ, якої більше ніхто не матиме.

Крім того, ви можете шити й одяг. Для цього важливо мати викрійки. Можна їх зробити вручну, але є й кращий варіант, — аби не займати в себе час, можна їх придбати за невелику ціну. У такий спосіб можна пошити будь-що — від простої блузки до складного костюма. 

Автентичні луки зараз в тренді. А щоб виділятися з натовпу, не потрібні всі гроші світу. Ви цілком можете втілити всі свої ідеї самі, тим паче часу зараз для цього вдосталь. Створіть власний капсульний гардероб, наприклад, суконь. Для цього зараз дуже вдалий час.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com