Швидкі тести – миттєве тестування на ВІЛ

10 травня 2019
Наталія

Багато людей не замислюються над тим, для чого потрібно робити тест на ВІЛ. Люди не хочуть робити тест на ВІЛ або отримати відповідь, тому що бояться, що почують: «У вас позитивний результат швидкого тесту». Заперечення проблеми є властива людині риса, але в даному випадку це самообман.

Людина, яка наважується пройти тест є відповідальна і керує своїм життям. Знання свого ВІЛ - статусу дає почуття впевненості та контролю над своїм життям і здоров’ям.

В обов’язковому порядку необхідно зробити тестування особам, які:

  • Хоча б один раз мали незахищений статевий контакт з людиною, ВІЛ-статус якого невідомий.
  • Могли заразитися шляхом ін’єкційного вживання наркотичних препаратів.
  • Планують вагітність.
  • Робили пірсинг чи татуювання.
  • Запідозрили у себе симптоми ВІЛ.

Завдяки швидким тестам наданими за фінансовою підтримкою USAID  в рамках проекту HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні». Лише за 20 хвилин можна дізнатись про свій ВІЛ статус. Швидкий тест з діагностики ВІЛ визначає наявність інфекції в крові людини.

БО «БФ «Все можливо» спільно з лікувальними закладами активно впроваджують цей проект у Запорізькій області. Головна мета проекту – прискорення процесу подолання епідемії ВІЛ в Україні. Завдяки швидким тестам  надається можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ, а також у разі виявлення ВІЛ-інфекції розпочати лікування Антиретровірусною терапією (АРТ).

У людей які мають намір пройти тест на ВІЛ є багато побоювань та питань щодо тестування. Рекомендуємо прийти до кабінету «Довіра» центральних районних лікарень Запорізької області за консультативними питаннями, підтримкою, роз’ясненнями. Лікарі, а також співробітники БО «БФ «Все можливо» більш детально пояснять вам процедуру проходження швидкого тесту на ВІЛ. Нададуть відповіді на такі питання: як неможливо заразитися на ВІЛ; при яких діях є ризики зараження; що робити, якщо людина травмувалася і є підозра на зараження ВІЛ; які симптоми свідчать про зараження ВІЛ; які заходи необхідно здійснювати для попередження поширення ВІЛ; що таке АРТ? І багато інших не менш важливих питань які цікавлять людей.

Співробітники  БО «БФ «Все можливо» надають психологічну підтримку, а також ведуть соціальний супровід клієнта.

Основними завданнями соціального супроводу є:

  • адаптація клієнта до реальних умов його життєдіяльності;
  • реабілітація та виведення клієнта з кризових ситуацій;
  • підвищення соціального статусу клієнта;
  • нормалізація відносин і утвердження себе в соціумі;
  • відновлення здоров'я, позбавлення від шкідливих звичок;
  • створення умов для самореалізації клієнта в сім'ї та суспільстві.

Соціальний супровід здійснюється фахівцями соціальної сфери, психологами, педагогами та медичними працівниками на основі новітніх технологій з використанням методів індивідуальної та групової роботи.

В рамках проекту HealthLink у Запорізькій області БО «БФ «Все можливо» вже співпрацює з 16 лікувальними закладами Запорізької області    (м. Запоріжжя, Мелітопольський, Приморський, Вільнянський, Михайлівський, Кам’янсько – Дніпровський райони), соціально – психологічну та юридичну допомогу клієнтам проекту надають 8 соціальних працівників, психолог, юрист. За 2018 рік у області  було перевірено швидкими тестами на ВІЛ – близько 2,7 тисячі осіб, з них було виявлено ВІЛ – у 152 особи.

Співробітники БО БФ «Все можливо» і надалі будуть співпрацювати з лікарнями області та допомагати людям з ВІЛ.

Пам’ятайте: ВІЛ-інфекція - не смертельний вирок, завдяки сучасним методам лікування люди з ВІЛ ведуть свій звичайний спосіб життя.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com