Читати більше
Штучний інтелект у навчанні та роботі: як використовувати з розумом
Всі вже звикли використовувати Google та інші технології у повсякденному житті та роботі. Сучасні сервіси допомагають орієнтуватись в просторі, шукати інформацію, створювати контент. А деякі сервіси, як то штучний інтелект, взагалі здатні взяти на себе велику частину роботи. Але використовувати їх потрібно з розумом.
Штучний інтелект вже понад рік як увірвався в життя українців. Він може розказати про те, як працює офіційний сайт VIP Casino та які найкрутіші ігри, або створити та обробити фотографії для соціальних мереж. Та все ж таки штучний інтелект не є ідеальним рішенням або чарівною паличною. Він — один з інструментів, які варто використовувати.
Які переваги від використання ШІ
Системи штучного інтелекту відкривають широкі можливості в різних сферах роботи та навчання:
- автоматизація та оптимізація процесів. ШІ дозволяють автоматизувати рутинні завдання, завдяки чому підвищується ефективність роботи та зменшується ймовірність помилок;
- обробка великих масивів інформації. Системи ШІ можуть аналізувати великі об'єми даних та враховувати багато факторів при прийнятті рішень, що поліпшує якість та точність розв'язання проблем.
- індивідуальні рішення. Завдяки ШІ можна адаптувати контент під конкретні потреби користувача.
Штучний інтелект здатний надати масив інформації, структурувати його або обробити наданий контент. Але при цьому користувач має бути готовий до того, що інформацію потрібно перевірити, а деякі дані відредагувати. Щодо візуального контенту системи штучного інтелекту чудово створюють абстрактні зображення, але досі не навчились створювати трастові зображення. Наприклад, на малюнках, створених ШІ зустрічаються 6 чи 7 пальців у людей замість 5. Навіть платні програми не гарантують ідеальний контент.
В чому недоліки використання ШІ
Кажуть, що автоматизація за допомогою ШІ може призвести до зменшення попиту на деякі види робіт та втрати робочих місць, особливо в тих сферах, де роботи можуть бути виконані ефективно системами штучного інтелекту. Але насправді до цього ще дуже далеко. Адже наразі системи ШІ потребують значних обсягів даних для ефективного навчання. Якщо навчальні дані обмежені або неадекватні, це може призвести до відсутності репрезентативності та некоректної роботи системи.
Тобто вони використовують інформацію, яку знаходять в мережі інтернет. І якщо вона неточна або неправдива, або має кілька джерел з різними банними, то результат обробки також не буде точним. При використанні ШІ варто сприймати його, як інструмент для пришвидшення роботи, а не як заміну інтелектуальній діяльності. Він може надати чудові ідеї для зображень, які потім можна адаптувати для своїх потреб, або надати масив інформації, яку згодом можна відредагувати та викласти в своєму стилі. Таким чином ви будете створювати якісний та оригінальний контент.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше