ShoutWiki - зручна безкоштовна вікі-ферма для кожного українця

19 жовтня 2015
usik64

Хто з Вас не намагався писати у Вікіпедію, а після цього не отримував шаблончик на особистій сторінці: Ваша стаття номінована до вилучення; причина - відсутність значимості? Знайома проблема?


У свій час я чимало писав на різних вікі-проектах: Вікіпедії, Файній Меморії, Драматиці, Інциклопедії. Навіть в москальській Традиції протримавсь аж два дні, доки не забанили "за угрозы участникам". У 2012 році вирішив пошукати можливості створити власний безкоштовний вікі-проект. Так я потрапив на Вікію (Wikia). Проте, ця стаття не про Вікію. Чому? Бо про Вікію в Україні знають всі, хто не байдужий до вікі-проектів. Хто не вельми інформований і бажає почитати саме про цю вікі-ферму, будь ласка, перейдіть за посиланням uk.wikis.wikia.com/wiki/Wikia. Та й на UaModna про Вікію я вже писав.

Тема статті - також безкоштовна вікі-ферма з назвою ShoutWiki.

Отже, що таке ShoutWiki

ShoutWiki


 
Загальний вигляд лого вікі-ферми Шоут-вікі

URL - uk.shoutwiki.com/wiki (українська спільнота)
Гасло (девіз)express yourself and be heard (виразити себе і бути почутим)
Комерційний? - Ні, існує на волонтерських засадах за рахунок реклами
Мова - англійська, є можливість вибору багатьох інших мов
Започатковано - 2007 рік

Стан - Робоча вікі-ферма
Ключові особи - uk.shoutwiki.com/wiki/Персонал_ShoutWiki

 • Jack Phoenix
 • Lynton
 • Pinky
 • Jedimca0
 • Solar Dragon
 • Nicmavr

shoutwiki.com — безкоштовний англомовний хостинг для створення вікі-сайтів. 
Сторінка реєстрації користувача на вікі-фермі Шоут-вікі

Про проект

ShoutWiki — безкоштовний, підтримуваний рекламою вікі-хостинг, який надає хостинг для проектів приватних осіб, компаній, шкіл, університетів, а також інших спільнот.

Персонал ShoutWiki - досвідчені редактори вікі-проектів, а технічний персонал має досвід у Unix-подібних операційних системах та програмному забезпеченні MediaWiki.

Історія

 • ShoutWiki засновано у 2007 році групою досвідчених редакторів вікі-проектів, деякі з яких до цих пір працюють у ShoutWiki.
 • Сайт у той час (2007-2008) розроблявся приватно.
 • 5 січня 2009 року ShoutWiki стартував у стадії бета. На сайт запрошені для тестування і повідомлення про помилки довірені інтернет-користувачі.
 • Того ж року, 4 травня, вихідний код ShoutWiki офіційно став відкритим.

Офіційне відкриття ShoutWiki відбулося 25 червня 2010 року після періоду напів-відкритої стадії бета, під час якої бета-тестувальники повідомляли про баги, а технічна підтримка усувала їх.

 

Зовнішній вигляд сторінки проекту Медаль за Честь на вікі-фермі Шоут-вікі


Незабаром ShoutWiki отримав широкий інтерес публіки за допомогою створення ряду нових вікі-проектів, а також перенесення вікі-проектів з інших вікі-хостингів.

На даний момент на ShoutWiki знаходяться 2254 вікі-проекти на різних мовах, включаючи українську та російську.

Створення вікі-проекту на ShoutWiki є швидким, легким і безкоштовним.

Особливості

 • Проект набагато менш чисельний у порівнянні з Вікією.
 • Служба підтримки англомовна, стаффи проживають у країнах Європи (від Великобританії до Фінляндії) та США. Реакція на запит — впродовж доби.
 • Для зареєстрованих користувачів можливостей значно більше, аніж для анонімів.
 • Технічні можливості щодо імпорту контенту, завантаження файлів зображень, медіа досить пристойні.
 • Скінів чи "шкірок" оформлення є шість. Тим, хто прийшов з Вікіпедії, буде зручно працювати в скіні Monobook.
 • Український переклад інтерфейсу є доступним, зроблено грамотно. До недавнього часу вікі українською мовою на проекті не було, проте працювати українською досить зручно.
 • Реєстрація в різних проектах, як і на Вікії, доступна за єдиним акаунтом.
 • Після доповнення меню навігації (в скіні Monobook це MediaWiki:Sidebar), панелі швидкої вставки вікі-тексту MediaWiki:Edittools та сторінки запису локального JavaScript у всіх скінах MediaWiki:Common.js користуватися вікі-проектом легко і зручно.
 • З одного зареєстрованого акаунту користувач може створити 5 (п'ять) вікі-проектів. Адміністрація вікі-ферми пояснює таке обмеження боротьбою зі спамом.

Мінуси

 • Не всі сторінки MediaWiki працюють коректно
 • Були баги:
 1. при натисненні в редакторі на Ж замість тегу Жирний шрифт йшло перенаправлення на Головну сторінку
 2. певний час була неактивна прокрутка і частина правого поля редактора, себто мишею було неможливо виставити курсор, хоча від стрілок клавіатури курсор рухався, — усунуто після звернення в техпідтримку впродовж доби
 • Відсутність російськомовних чи україномовних стаффів у проекті, що створює певний мовний бар'єр у ході спілкування.

Дивись ще

Від автора

- Статтю про ShoutWiki номіновано у Вікіпедії на вилучення. Причина та ж сама, відсутність значимості, оскільки в інтернеті немає посилань з інших джерел.
- Не врятує статтю від вилучення і той аргумент, що про цю вікі-ферму знають в Україні дуже і дуже мало людей, а вона безкоштовна і доволі зручна навіть для новачків.
​-  Можливості ферми можна переглянути на моїх проектах: - Посилання подані не заради реклами, а для прикладу: як кожен може оформити власний вікі-сайт.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

usik64 usik64 26 жовтня 2015
В жовтні 2015 помічено ще один баг мережі. При створенні нової вікі вона має додаватися до відповідного мовного списку. Скажімо, вікі http://uk.call-of-duty.shoutwiki.com/ із префіксом uk. мала б додатися до категорії http://www.shoutwiki.com/wiki/Category:Українська. Наразі цього не відбувається. Тимчасово доводиться додавати проект у список вручну. Написав про баг в техпідтримку, проте, досі не усунуто.
Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше