ShoutWiki - зручна безкоштовна вікі-ферма для кожного українця

19 жовтня 2015
usik64

Хто з Вас не намагався писати у Вікіпедію, а після цього не отримував шаблончик на особистій сторінці: Ваша стаття номінована до вилучення; причина - відсутність значимості? Знайома проблема?


У свій час я чимало писав на різних вікі-проектах: Вікіпедії, Файній Меморії, Драматиці, Інциклопедії. Навіть в москальській Традиції протримавсь аж два дні, доки не забанили "за угрозы участникам". У 2012 році вирішив пошукати можливості створити власний безкоштовний вікі-проект. Так я потрапив на Вікію (Wikia). Проте, ця стаття не про Вікію. Чому? Бо про Вікію в Україні знають всі, хто не байдужий до вікі-проектів. Хто не вельми інформований і бажає почитати саме про цю вікі-ферму, будь ласка, перейдіть за посиланням uk.wikis.wikia.com/wiki/Wikia. Та й на UaModna про Вікію я вже писав.

Тема статті - також безкоштовна вікі-ферма з назвою ShoutWiki.

Отже, що таке ShoutWiki

ShoutWiki


 
Загальний вигляд лого вікі-ферми Шоут-вікі

URL - uk.shoutwiki.com/wiki (українська спільнота)
Гасло (девіз)express yourself and be heard (виразити себе і бути почутим)
Комерційний? - Ні, існує на волонтерських засадах за рахунок реклами
Мова - англійська, є можливість вибору багатьох інших мов
Започатковано - 2007 рік

Стан - Робоча вікі-ферма
Ключові особи - uk.shoutwiki.com/wiki/Персонал_ShoutWiki

 • Jack Phoenix
 • Lynton
 • Pinky
 • Jedimca0
 • Solar Dragon
 • Nicmavr

shoutwiki.com — безкоштовний англомовний хостинг для створення вікі-сайтів. 
Сторінка реєстрації користувача на вікі-фермі Шоут-вікі

Про проект

ShoutWiki — безкоштовний, підтримуваний рекламою вікі-хостинг, який надає хостинг для проектів приватних осіб, компаній, шкіл, університетів, а також інших спільнот.

Персонал ShoutWiki - досвідчені редактори вікі-проектів, а технічний персонал має досвід у Unix-подібних операційних системах та програмному забезпеченні MediaWiki.

Історія

 • ShoutWiki засновано у 2007 році групою досвідчених редакторів вікі-проектів, деякі з яких до цих пір працюють у ShoutWiki.
 • Сайт у той час (2007-2008) розроблявся приватно.
 • 5 січня 2009 року ShoutWiki стартував у стадії бета. На сайт запрошені для тестування і повідомлення про помилки довірені інтернет-користувачі.
 • Того ж року, 4 травня, вихідний код ShoutWiki офіційно став відкритим.

Офіційне відкриття ShoutWiki відбулося 25 червня 2010 року після періоду напів-відкритої стадії бета, під час якої бета-тестувальники повідомляли про баги, а технічна підтримка усувала їх.

 

Зовнішній вигляд сторінки проекту Медаль за Честь на вікі-фермі Шоут-вікі


Незабаром ShoutWiki отримав широкий інтерес публіки за допомогою створення ряду нових вікі-проектів, а також перенесення вікі-проектів з інших вікі-хостингів.

На даний момент на ShoutWiki знаходяться 2254 вікі-проекти на різних мовах, включаючи українську та російську.

Створення вікі-проекту на ShoutWiki є швидким, легким і безкоштовним.

Особливості

 • Проект набагато менш чисельний у порівнянні з Вікією.
 • Служба підтримки англомовна, стаффи проживають у країнах Європи (від Великобританії до Фінляндії) та США. Реакція на запит — впродовж доби.
 • Для зареєстрованих користувачів можливостей значно більше, аніж для анонімів.
 • Технічні можливості щодо імпорту контенту, завантаження файлів зображень, медіа досить пристойні.
 • Скінів чи "шкірок" оформлення є шість. Тим, хто прийшов з Вікіпедії, буде зручно працювати в скіні Monobook.
 • Український переклад інтерфейсу є доступним, зроблено грамотно. До недавнього часу вікі українською мовою на проекті не було, проте працювати українською досить зручно.
 • Реєстрація в різних проектах, як і на Вікії, доступна за єдиним акаунтом.
 • Після доповнення меню навігації (в скіні Monobook це MediaWiki:Sidebar), панелі швидкої вставки вікі-тексту MediaWiki:Edittools та сторінки запису локального JavaScript у всіх скінах MediaWiki:Common.js користуватися вікі-проектом легко і зручно.
 • З одного зареєстрованого акаунту користувач може створити 5 (п'ять) вікі-проектів. Адміністрація вікі-ферми пояснює таке обмеження боротьбою зі спамом.

Мінуси

 • Не всі сторінки MediaWiki працюють коректно
 • Були баги:
 1. при натисненні в редакторі на Ж замість тегу Жирний шрифт йшло перенаправлення на Головну сторінку
 2. певний час була неактивна прокрутка і частина правого поля редактора, себто мишею було неможливо виставити курсор, хоча від стрілок клавіатури курсор рухався, — усунуто після звернення в техпідтримку впродовж доби
 • Відсутність російськомовних чи україномовних стаффів у проекті, що створює певний мовний бар'єр у ході спілкування.

Дивись ще

Від автора

- Статтю про ShoutWiki номіновано у Вікіпедії на вилучення. Причина та ж сама, відсутність значимості, оскільки в інтернеті немає посилань з інших джерел.
- Не врятує статтю від вилучення і той аргумент, що про цю вікі-ферму знають в Україні дуже і дуже мало людей, а вона безкоштовна і доволі зручна навіть для новачків.
​-  Можливості ферми можна переглянути на моїх проектах: - Посилання подані не заради реклами, а для прикладу: як кожен може оформити власний вікі-сайт.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

usik64 usik64 26 жовтня 2015
В жовтні 2015 помічено ще один баг мережі. При створенні нової вікі вона має додаватися до відповідного мовного списку. Скажімо, вікі http://uk.call-of-duty.shoutwiki.com/ із префіксом uk. мала б додатися до категорії http://www.shoutwiki.com/wiki/Category:Українська. Наразі цього не відбувається. Тимчасово доводиться додавати проект у список вручну. Написав про баг в техпідтримку, проте, досі не усунуто.
Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше