Східна оаза у Парижі. Музей Альберта Кана

17 квітня 2015
Mariana Gevak
Отже, музей і сад Альберта Кана, французького банкіра і філантропа.

Ще на початку 20 століття, коли фотографія була дорогою і малодоступною річчю, цей дивний чоловік взявся втілювати у життя масштабний проект - створення фотографічного зліпку епохи за допомогою автохрому, одного з найстаріших процесів створення кольорових фотографій. Завдяки спадщині Кана ми можемо побачити людей і планету такими, якими вони були тоді, сто років назад.

Ось такі, наприклад, фото з його колекції.

 


У 1909 році Кан виділив величезну суму грошей, щоби відправити у подорож групу відважних фотографів у більше ніж 50 країн світу! До початку Великої Депресії посланцям Кана вдалося зробити понад 72 000 автохромних знімків і відзняти 183 000 метрів чорно-білої плівки. На жаль, у 1931 році проект довелося згорнути, бо один з найбагатших людей Європи, ідеаліст та інтелектуал Альберт Кан збанкрутів і в 1940 році помер у бідності під час фашистської окупації Франції.   
 


На щастя, вся його колекція була збережена у музеї Альберта Кана, який до недавнього часу не був широко відомий. Але зараз він вже приймає 100 000 туристів щорічно і я впевнена, що ця цифра зростатиме.

Окрім кольорових фото епохи, цікавим є сад на території музею, теж заснований Каном.

Хлопчик, що народився в Ельзасі у родині торговця крупною рогатою худобою і неграмотної  домогосподарки, зробив запаморочливу кар’єру. У 16 років він приїхав у Париж. Спочатку працював у ательє, що бралося за пошиття одягу на замовлення. Потім клерком у банку, а вечорами продовжував вчитися для отримання ступеня бакалавра. Дружив з Огюстом Роденом. У 1881 році отримав ступінь бакалавра мистецтв, а у 1885 - диплом юриста. У 1883-1893 розбагатів на спекуляціях акціями компаній, що володіють покладами золота та родовищами алмазів у Південно-Африканській Республіці. Заснував свій власний банк.
Вкладав фінансові кошти на Далекому Сході, особливо в Японію, якій він видав безліч кредитів, що дозволило йому збагатитися у 1890-і роки. Встановив тісні контакти з Хічіро Мотоно, послом Японії в Парижі, через нього з імператорською сім'єю, пізніше був прийнятий і обдарований нею. За час своїх візитів у Японію, встиг закохатися у її культуру, природу, та так сильно, що вирішив привезти частинку країни з собою. Так був заснований японський сад, укладали який дизайнери та садівники з Японії.

Сюди ж з Японії перевезли два традиційних будиночки, які ще більше додали колориту території. Згодом тут розбили ще й англійський та французький сади, розарій і три лісочки.

Відвідавши цей музей, ви відпочинете душею і тілом, отримаєте неймовірну естетичну насолоду і дізнаєтеся багато цікавовго. Навіть на добру годину потрапите в іншу епоху. А потім можна і на свіже повітрячко. Сісти собі у тіні древнього дерева і жувати багет з сиром або щось екзотично японське для глибшого  занурення :)... Можна ще почитати "Тисячокрилого журавля", наприклад. Душевна гармонія вам гарантована.

Територія гарно доглянута до сьогодні, хоч на вході попереджують, що сад старий і потребує бережливого ставлення. Тому є облаштоване спеціальне місце, де можна залишити візочки і коляски. Під заставу паспорта вам дадуть замочок, яким ви можете причепити дитячий засіб пересування і не переживати, чи застанете його потім на місці.)

Вхід у музей і сади коштує доступну ціну- 4 євро на особу. Це повна вартість. Для студентів та осіб молодше 18 років діє знижка, для діток вхід безкоштовний. Музей працює щоденно крім понеділка з 11 до 19 год.

Адреса:

Albert-Kahn, musée et jardin 10-14, rue du Port 92100 Boulogne-Billancourt

Приємного вам візиту! Особисто мені дуже сподобалося! 
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше