Східна оаза у Парижі. Музей Альберта Кана

17 квітня 2015
Mariana Gevak
Отже, музей і сад Альберта Кана, французького банкіра і філантропа.

Ще на початку 20 століття, коли фотографія була дорогою і малодоступною річчю, цей дивний чоловік взявся втілювати у життя масштабний проект - створення фотографічного зліпку епохи за допомогою автохрому, одного з найстаріших процесів створення кольорових фотографій. Завдяки спадщині Кана ми можемо побачити людей і планету такими, якими вони були тоді, сто років назад.

Ось такі, наприклад, фото з його колекції.

 


У 1909 році Кан виділив величезну суму грошей, щоби відправити у подорож групу відважних фотографів у більше ніж 50 країн світу! До початку Великої Депресії посланцям Кана вдалося зробити понад 72 000 автохромних знімків і відзняти 183 000 метрів чорно-білої плівки. На жаль, у 1931 році проект довелося згорнути, бо один з найбагатших людей Європи, ідеаліст та інтелектуал Альберт Кан збанкрутів і в 1940 році помер у бідності під час фашистської окупації Франції.   
 


На щастя, вся його колекція була збережена у музеї Альберта Кана, який до недавнього часу не був широко відомий. Але зараз він вже приймає 100 000 туристів щорічно і я впевнена, що ця цифра зростатиме.

Окрім кольорових фото епохи, цікавим є сад на території музею, теж заснований Каном.

Хлопчик, що народився в Ельзасі у родині торговця крупною рогатою худобою і неграмотної  домогосподарки, зробив запаморочливу кар’єру. У 16 років він приїхав у Париж. Спочатку працював у ательє, що бралося за пошиття одягу на замовлення. Потім клерком у банку, а вечорами продовжував вчитися для отримання ступеня бакалавра. Дружив з Огюстом Роденом. У 1881 році отримав ступінь бакалавра мистецтв, а у 1885 - диплом юриста. У 1883-1893 розбагатів на спекуляціях акціями компаній, що володіють покладами золота та родовищами алмазів у Південно-Африканській Республіці. Заснував свій власний банк.
Вкладав фінансові кошти на Далекому Сході, особливо в Японію, якій він видав безліч кредитів, що дозволило йому збагатитися у 1890-і роки. Встановив тісні контакти з Хічіро Мотоно, послом Японії в Парижі, через нього з імператорською сім'єю, пізніше був прийнятий і обдарований нею. За час своїх візитів у Японію, встиг закохатися у її культуру, природу, та так сильно, що вирішив привезти частинку країни з собою. Так був заснований японський сад, укладали який дизайнери та садівники з Японії.

Сюди ж з Японії перевезли два традиційних будиночки, які ще більше додали колориту території. Згодом тут розбили ще й англійський та французький сади, розарій і три лісочки.

Відвідавши цей музей, ви відпочинете душею і тілом, отримаєте неймовірну естетичну насолоду і дізнаєтеся багато цікавовго. Навіть на добру годину потрапите в іншу епоху. А потім можна і на свіже повітрячко. Сісти собі у тіні древнього дерева і жувати багет з сиром або щось екзотично японське для глибшого  занурення :)... Можна ще почитати "Тисячокрилого журавля", наприклад. Душевна гармонія вам гарантована.

Територія гарно доглянута до сьогодні, хоч на вході попереджують, що сад старий і потребує бережливого ставлення. Тому є облаштоване спеціальне місце, де можна залишити візочки і коляски. Під заставу паспорта вам дадуть замочок, яким ви можете причепити дитячий засіб пересування і не переживати, чи застанете його потім на місці.)

Вхід у музей і сади коштує доступну ціну- 4 євро на особу. Це повна вартість. Для студентів та осіб молодше 18 років діє знижка, для діток вхід безкоштовний. Музей працює щоденно крім понеділка з 11 до 19 год.

Адреса:

Albert-Kahn, musée et jardin 10-14, rue du Port 92100 Boulogne-Billancourt

Приємного вам візиту! Особисто мені дуже сподобалося! 
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Спортивний одяг: 4 поради, як вибрати
Ми часто говоримо про тренди, слідкуємо за новинками, беручи до уваги одяг на повсякдень та яскраві акценти, які пропонують бренди. Сьогодні мова піде про не менш важливу частину гардероба — спортивний одяг для чоловіків.
Читати більше