Читати більше
ШАРІЙ V.S. КОХАНІВСЬКИЙ : ПЕРЕМІГ ТЕЛЕГРАМ
27 серпня активних користувачів Інтернету сколихнула новина – Facebook-акаунт опозиційного сучасній українській владі (часом зустрічаються епітети «прокремлівського») журналіста Анатолія Шарія «забанили». Не писав про це хіба лінивий, але першою звістку повідомила дружина Анатолія – Ольга. Сам Шарій це прокоментував у відео на власному «YouTube-каналі».
Уже наступного дня, 28 серпня стало відомим, що мережа «Telegram» погодилась видавати спецслужбам дані про підозрюваних у тероризмі. Одні вирішили, що це наступ на свободу слова, інші – міра інформаційної безпеки та гігієни. Ось як прокоментував дану ситуація сам Павло Дуров: «Этим летом мы создали полноценную политику конфиденциальности Telegram, чтобы соответствовать новым европейским законам об охране личных данных. В политике конфиденциальности мы оставили за собой право передавать IP-адрес и номер телефона террористов соответствующим службам по решению суда. Независимо от того, будем ли мы когда-либо пользоваться этим правом, такая мера должна сделать Telegram менее притягательной площадкой для тех, кто занимается здесь рассылкой террористической пропаганды. Может ли это изменение привести к прекращению попыток блокировки Telegram в России? Думаю, что нет - по двум причинам: В России от Telegram требуют не номер и IP адрес террористов по решению суда, а нечто принципиально иное - доступ к сообщениям, причем всех пользователей. 2. Telegram в России находится вне закона; ежедневно блокируются сотни IP-адресов в попытках пресечь доступ к сервису. В этой связи какие-либо обращения от российских служб мы не рассматриваем, и наша политика конфиденциальности не касается ситуации в России». Більш ніж красномовно зрозуміло, що проплачених саме російськими спецслужбами «здач» бути не повинно. Однак, керівник Роскомнадзора Олександр Жаров помилково вирішив, що дії компанії Дурова – це перший крок назустріч вимогам російського законодавства. Чи погодиться Дуров працювати на російські спецслужби в обмін на офіційний дозвіл на Телеграм в Росії – питання відкрите й схиляє до позиції, що віджата «ВКонтакте» все ж породила в Павлові почуття власної гідності. Іншої думки притримується Міністерство інформаційної політики України. Заступник Міністра Дмитро Золотухін зауважив на такому: «Щодо цієї соціальної мережі українські правоохоронні органи мають підстави зробити висновки про співпрацю з російськими державними органами, що ставить під загрозу українських громадян. Однак, в той же час, ми не можемо бути впевнені в тому, наскільки теперішня адміністрація месенджеру Telegram дійсно співпрацює з владою держави-агресора. Наголошуємо на тому, що офіційні українські органи не мають жодних правових важелів впливу на популярні зараз платформи онлайн-комунікацій (Google, Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram та інші). Причина у відсутності відповідного законодавства в Україні. В зв'язку з цим, на даний момент, немає офіційних доказів того, що переписку українських громадян у Telegram будуть читати правоохоронні органи держави-агресора за запитом».
Попередні дві події активно висвітлювались в українських ЗМІ. Водночас, В тіні залишилось те, що офіційний акаунт кандидата в президенти України – Миколи Коханівського 28 серпня теж заблокували. Про це поінформувала офіційна сторінка Добровольчого Руху ОУН, Провідником якого є Микола, з посиланням на прес-службу відомства. У повідомленні порадили підписуватись на Телеграм-канал оунівця: «Шановні друзі!
Акаунт нашого Провідника друга Буревія на ФБ заблоковано на 30 днів. Підписуйтесь на сторінку в Телеграмі:
https://t.me/kohanivskiy».
Сьогодні, 29 серпня акаунт було відновлено, й його власник встиг привітати українців з Днем народження ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова.
Як бачимо, якщо Шарія можна недолюблювати, Коханівським – не цікавитись, то не перейматись за Телеграм неможливо))
Але, Facebook не втрачає своїх лідерських позицій, і продовжує вперто натякати на те, що не збирається бути смітником Інтернету, а фільтрує, що в ньому знаходиться. Facebook видалив акаути деяких керівників армії М’янми та головнокомандувача Мінг Аун Хлаїна. Причиною стала доповідь місії комітету ООН, в якій було вказано, що дії уряду та армії мають ознаки геноциду проти народу рохінджа. Загалом було видалено 18 персональних та 52 публічних сторінки.
А сьогодні адміністрація мережі пообіцяла, що до 2020 року повністю перейде на відновлювальні джерела.
Katrya для IntoNation.Kyiv
Photo by Christian Wiediger on Unsplash
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше