Сергій Жадан: "Говорячи про війну, слід називати людей, як окремих осіб"

31 березня 2015
Maryna Koba
У столичному Національному музеї відбулася презентація книги "Сліпа пляма", що включає в себе цикл поезії в прозі Сергія Жадана та серію світлин харківського художника Миколи Рідного.
 
Книга є своєрідним продовженням проекту, що розпочався у травні минулого року виставкою The Ukrainians в Daadgalerie в Берліні. Як зазначає куратор проекту Беттіна Кляйн, ставлення до нього було досить неоднозначним. Головна мета проекту – створення публічного простору для обговорення висвітлених подій в Україні в мас-медіа.

"Сліпа пляма" - це реакція художника та письменника на події в Україні", - розповідає Микола Рідний. Ця книга – спроба митців зробити бодай маленький внесок для подолання дефіциту правдивої інформації за кордоном.
 
Інформація, висвітлена в ЗМІ, подає лише зовнішню інформацію: говориться про маси, називають певні відсотки, вказують кількість демонстрантів, згадуються населені пункти. Та про такі речі слід говорити об’єктивно, бо війна – це не просто цифри. Це скривджені долі та душі, сотні смертей, підступність та неправда. "Говорячи про війну, слід називати людей як окремих осіб, людей з біографіями", - переконаний Сергій Жадан. Під час презентації книги письменник прочитав декілька віршів, зокрема "Голка", "Церква" та "Пошуковик".
 
Також слухачам було продемонстровано відео Миколи Рідного "Звичайні місця", відзняте у Харкові. На екрані художник співставляє теперішнє підозріло спокійне прифронтове місто з голосами мітингувальників минулорічних подій. Цим проектом Микола апелює до свідомості глядачів: Харків вже ніколи не стане колишнім.

В кінці зустрічі митці зазначили, що в майбутньому планують розвивати даний проект.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чоловіча білизна: на що звернути увагу при виборі
Практичність давно стала ознакою комфорту в носінні одягу. Ми часто пишемо про тренди на одяг та взуття в різні сезони. Та сьогодні поговоримо про невід’ємну частину чоловічого гардеробу — чоловіча білизну. Розберемо найзручніші варіанти для носіння та чому варто віддати їм перевагу.
Читати більше
Іван Богун: таємниці українського минулого
Величний герой та державний діяч українських визвольних змагань 17 століття Іван Богун є фігурою загадковою та історично маловивченою. Свідчень про його діяльність надто мало. Чому так? Спробуємо з'ясувати.
Читати більше
Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше