Сенатор США Річард Дурбін: "Відносини Америки та України ще ніколи не були такими важливими, як тепер"

20 жовтня 2015
UAPOST.US
В середу, 14 жовтня, сенатор США від штату Іллінойс Річард Дурбін провів коротку конференцію по телефону із представниками української громади. 

Цей брифінг був присвячений звіту Сенатора про поїздку до Європи, під час якої він відвідав Київ. Пан Дурбін зустрівся з Президентом Петром Порошенко, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, деякими членами парламенту, а також з представниками громадських організацій. У цій поїздці до нього приєдналися інші сенатори - демократи: Сенатори Джин Шахін (Нью-Гемпшир), Емі Клобучар (Міннесота) та Елізабет Уоррен (Масасчусетс).

До того, як відповідати на питання, сенатор приділив кілька хвилин своїм враженням від візиту. Зокрема, розповів, що оскільки Путін змістив свій фокус з Донбасу на Сирію - це позначилося на ситуації на Сході України. Військова активність з боку агресора, зі слів сенатора, значно зменшилася.
  На питання, що цьому сприяло, Дурбін припустив, що політика санкцій проти Росії, в якій США відіграли визначальну роль. Росія знаходиться у пошуках ринків збуту для газу, оскільки постачання в країни сусідів значно зменшилося. Сенатор навів приклад: надходження газу до України з Росії зменшилося з 60 до 30%. Ресурсної залежності позбавляються балтійські країни. Поряд з тим, Америка продовжує допомагати проводити тренування військових, в чому також беруть участь Канада та Литва. Збільшилося постачання військового нелетального обладнання. Сенатор додав, що ця підтримка здійснюється продумано та збалансовано, оскільки Штати не бажають, щоб їхня допомога трактувалася як провокація.

Пан Дурбін також зізнався, що на відміну від попепредніх візитів до України, коли він 90% часу приділяв військовим питання і лише 10 - соціальним, цього разу, оскільки напруження в зоні конфлікту дещо зменшилося, співпідношення змінилося на користь соціальної галузі. Політик ще раз підкреслив важивсіть соцреформ в Україні. Згадав, що США допомагатиме відновлювати економіку країни, виходячи з тих ресурсів, якими Україна володіє.

Питання ж номер один - корупція в країні. Пан Дурбін згадав публікацію в "Економіст", де аналітики визначили, що 50% економіки України - тіньова. Це питання активно обговорювалося на зустрічі з Прем’єр-міністром. Окрім того, йшлося і про необхідність судової реформи. Сенатор також додав, що при зустрічі також було погоджено, що політики в сучасній Україні повинні бути не лише лідерами країни у військовому конфлікті, але й у відбудові держави. 

Окремо сенатор приділив увагу питанню місцевих виборів в Україні, що наближаються. Його враження, яке склалося після спілкування зі звичайними людьми - в суспільстві незадоволені шкидкістю проведення реформ в країні, є розчарування після Майдану. За словами сенатора, саме місцеві вибори будуть показником ситуації в суспільстві, державі. Багато йому довелося чути також і про те, наскільки сильною є корупція в країні. При зустрічі з Президентом сенатор загадав про це, на що Порошенко відповів: "Дайте мені конкретні імена і ми займемося цим". 

Також обговорювалося впродовж конференції і те, наскільки погіршилася ситуація на Сході України. Йдеться і про гуманітарну кризу, і про біженців, і про втрату туризму в окупованому Криму. Сенатор згадав про важливість присутності іноземних спостерігачів, включно з ОБСЄ, в конфліктній зоні, на прикордонні.

Говорили і про зовнішню політику в світлі дій Росії щодо Сирії. У відповідь на висловлену стурбованість, що Сирія тепер знаходиться на першій позиції на порядку денному, сенатор заявив, що питання України та Сирії є окремими одне від одного. Україна залишається більше ніж будь-коли важливою для США, і не є предметом торгу у великій політиці.

На питання від UaPost про те, чому ніхто з високопосадовців не був присутній на зустрічі "четвірки" в Парижі, сенатор відповів, що фактична "неприсутність" є питанням дипломатичного формату, і він не готовий це коментувати. Однак запевнив, що США повністю підтримують Україну і будуть допомагати у відновленні економіки, розбудові суспільства та захисту народу від російської агресії.

Автор: Svitlana Ivanyshyn-Ugryna
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше