Секрети правильної медитації

15 листопада 2019
Лесічка Кіт

З віком наші системи сповільнюються, особливо здатність жваво мислити, швидко приймати рішення і бути в бадьорому стані духу із самого ранку.

Ранкова медитація

Саме медитація може допомогти в цьому випадку. На жаль, старше покоління в нашій частині світу не звикло до подібних речей і часто ставиться до них з великою часткою скептицизму.

Що таке медитація? Це набір деяких фізичних і ментальних вправ, які спрямовані на підвищення концентрації і розслаблення. Також найкращі практики медитації сприяють очищенню розуму від непотрібної інформації, яка заважає заснути або псує настрій.

Особливо корисна ранкова медитація для жінок, адже ми більш емоційні і схильні приймати все близько до серця. Ранкова медитація налаштовує на спокійне сприйняття всіх тих неприємних несподіванок, які можуть трапитися протягом дня.

Ми розповімо про найпростіші техніках медитації, які легко освоїти літнім людям, які до цього не знали про подібні способи релаксації.

ТЕХНІКИ медитації ДЛЯ НОВАЧКІВ

1. Зосередженість на дихальному циклі

Краса цієї медитації в тому, що тобі нічого не потрібно вигадувати. Усе, що необхідно, — це прислухатися до власного дихання. Воно циклічне, а тому концентрація на цьому процесі умиротворяє.

Постарайся уявити, як кисень наповнює твої легені, насичує енергією і життям кожну клітинку твого тіла.

2. Спостереження за думками

Ми часто не можемо зупинити хаотичний хід наших думок. Через це постійно живемо в напрузі, не можемо доробити жодна справа до кінця. Звичайно ж, це служить джерелом ще більшого стресу.

Спробуй не розвивати внутрішній діалог, а просто займи позицію спостерігача. Повір, твій розум сам розставить все по поличках, як тільки ти залишиш його в спокої, припинивши нескінченні метання і метушливе прагнення вирішити всі питання одночасно.

3. Тактильна релаксація

Вона хороша для людей, яким дуже складно відокремити себе від реальності і відволіктися від нескінченної низки проблем, що падають на плечі.

Суть тактильної релаксації в тому, щоб взяти в руки якийсь предмет (багато хто використовує чотки) і зосередити всю увагу на ньому. Повільно перебирай його в руках і думай тільки про нього. Можна при цьому вимовляти мантру або молитву, однак це зовсім не обов'язково.

4. Концентрація уваги на предмет або явище

Усвідомлена насолода красою природи завжди допомагає очистити розум від зайвого. Вибери щось близьке по духу твоїй натурі: горіння свічки, фонтан з водою, рух хмар або захід сонця.

Зовсім не обов'язково шукати відповідне місце і час: ти можеш уявити улюблене явище або процес у будь-яку хвилину.

Особисто мені подобається уявляти, як вітер пересипає пісок десь в пустелі. Вид величезних піщаних барханів заспокоює і розслабляє.

Чому медитувати варто саме вранці? Насправді користь медитації не має особливого зв'язку з часом доби. Однак після медитації спостерігається приємний прилив сил, який особливо корисний і потрібний саме на початку дня.

Здійснено переклад.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жовтий, сірий або все-таки білий: виберіть відтінок вашої зубної емалі
Білосніжна посмішка не в усі часи і не у всіх народів була в пошані. Щоб підкреслити свій статус і благородне походження, стародавні римляни носили золоті коронки, а японки чорнили зуби спеціальним лаком.
Читати більше