що ж врятує планету

4 червня 2018
Roman Bonchuk

Що ж має врятувати цей світ? Питання складне певною мірою. Одне є зрозумілим, що Краса цей світ не врятує однозначно. Великі бренди Шанель та Гуго Босс працювали на Геббельса в створенні форми СС. 
Добро певною мірою також. Зокрема сама форма Милосердя є егоцентричним самовідкупом , така собі індульгенція протестантського штибу... Зокрема добро з красою завжди дихотомно протистоять один одному..
Можливо світ врятує Раціо. Хоча сила раціо розкрилась повноцінно в Освенцімі. Добра жнива для Германа Гессе. Хоча здається Гессе отримав премію Нобеля за перетворення роману в романізований філософський трактат. я можу помилятись.
Можливо Воля? Воля , як абстрактна матриця здебільшого сліпа красуня і цілунок з нею , як поцілунок з безоднею...
Можливо, врятує наука. Скажімо, математика . Каракулі Неша зробили з кризи хронічну хворобу.
Можливо, астрономія. Хоча світлини Хаббла покажуть нам космічні сміттєзвалища.
Мистецтво врятує точно. Бьорк вже розпочала місію боротьби із кліматичним колапсом. Добра новина, але лишень новина , не більше.
Самотність , як форма самозаглиблення, хоча там не так багато небезпеки, як скажімо в трендових масових психозах. Масовий плоський психоз косить планетарний блуд. хоча усе ніби логічно в аспектах діалектичного формату : сьогоднішня тотальна інформаційна блудливість має один великий плюс _ будуть спроби пошуків виходу із інфокризи. Тут не так все просто, бо свідомість потребує апгрейду , поки що є синтаксичний аномальний синтез єднання непоєднаного _- це однозначно одна із форм Ноама Хомського.
***
Хоча за Кантом справжність мистецтва саме в абсолютній незацікавленості _ феномен Незацікавленої Зацікавленості. Це так за формуляром Вальтера Беньяміна. Мистецтво аномально непідконтрольна державі має якось вижити...Тут важливим є аспект Конвертаційного Діалогу, де на межі Пограничного щось виникає цікаве....
Мистецтво має бути цікавим. Усе нецікаве є антимистецьким й до біса Маслоу та схеми соцадаптивного плюралізму...
Нові скрижалі ,а що ж тоді робити з усім антропійним океаном..
Можливо Номіналізм? Така собі доктрина - до пива...
***
Можливо заміна християнства на магію наукового окультизму? Прийшов й перетворив світ на зграю сталкерів та нових організмів. Колесниця з конями перетворена на мерседес, а Гермес з оголеного Давида перетворився на сліпого Айтішніка.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше
Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше