Що відзначають 4 червня

4 червня 2018
Редакція

Що святкують 4 червня?

4 червня у народі присвячували Василиску — так називалася міфічна істота з головою півня, тулубом і очима жаби і хвостом змії; іноді його зображали і у вигляді дракона. У Середні століття таких тварин вважали реально існуючими; казали, що вони мають отруйні ікла і кігті і, більш того, здатні вбивати одним лише поглядом, повідомляє інформаційний портал znaj.ua

zagadochnaya-sila

Говорили, що Василиск у цей день вилуплюється з яйця, яке 15 січня зніс семирічний півень, і яке висиділа жаба. Впізнати таке яйце, якщо воно раптом з'явиться в курнику, легко: воно ідеальної кулястої форми і покрито не шкаралупою, а лускатою шкірою. Втім, наші предки перестраховувалися і напередодні передбачуваного народження монстра всі знайдені яйця варили вкруту.

У цей день обов'язково ходили слухати співи солов'я, вважали, що «хороший ранок з пісень птахів розпочинається». Після вже поспішали по своїх справах. З дня Василиска на ловлю соловейчиків та інших співочих птахів виходили численні мисливці.

ua.all.biz

Прикмети на Василиска

Якщо вітер дме з півночі, в найближчі дні не буде опадів.

Якщо посіяти жито в цей день, волошка його заб'є.

По співу соловейка на світанку судять про погоду – якщо воно радісне, значить, буде тепло.

Дівчата ворожать по веночках, що сплетені з березових прутиків. Вони кидають їх у річку і дивляться: якщо вони не тонуть – успіх не за горами.

Обкладинка - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Козаки та казаки. Продовження
З першого дня існування українського козацтва, Московія та її царство втратили спокій. Купка вільних та патріотично налаштованих козаків не мали ніякого наміру підпорядковуватися нікому. А після Польсько-Московської війни 1609-1618 року, коли об`єднані війська Річ Посполита та війська Запорозького вщент розбили Московське царство та Шведську імперію, маргінали Московії починають шукати вихід.
Читати більше
Наскільки Iq-тесту можна вірити?
Скільки разів ви чули про IQ-тест? Припускаю, що дуже багато. Цей тест у нас асоціюється з інтелектом, а інтелект-це те, від чого залежить наше життя. Але чи дійсно IQ-тест говорить правду?Можливо, ще є кращі альтернативи?
Читати більше