Що відзначають 4 червня

4 червня 2018
Редакція

Що святкують 4 червня?

4 червня у народі присвячували Василиску — так називалася міфічна істота з головою півня, тулубом і очима жаби і хвостом змії; іноді його зображали і у вигляді дракона. У Середні століття таких тварин вважали реально існуючими; казали, що вони мають отруйні ікла і кігті і, більш того, здатні вбивати одним лише поглядом, повідомляє інформаційний портал znaj.ua

zagadochnaya-sila

Говорили, що Василиск у цей день вилуплюється з яйця, яке 15 січня зніс семирічний півень, і яке висиділа жаба. Впізнати таке яйце, якщо воно раптом з'явиться в курнику, легко: воно ідеальної кулястої форми і покрито не шкаралупою, а лускатою шкірою. Втім, наші предки перестраховувалися і напередодні передбачуваного народження монстра всі знайдені яйця варили вкруту.

У цей день обов'язково ходили слухати співи солов'я, вважали, що «хороший ранок з пісень птахів розпочинається». Після вже поспішали по своїх справах. З дня Василиска на ловлю соловейчиків та інших співочих птахів виходили численні мисливці.

ua.all.biz

Прикмети на Василиска

Якщо вітер дме з півночі, в найближчі дні не буде опадів.

Якщо посіяти жито в цей день, волошка його заб'є.

По співу соловейка на світанку судять про погоду – якщо воно радісне, значить, буде тепло.

Дівчата ворожать по веночках, що сплетені з березових прутиків. Вони кидають їх у річку і дивляться: якщо вони не тонуть – успіх не за горами.

Обкладинка - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Пікассо та його спокуси
Іменитий Пікассо та його Ольга. Жінка, яка кохала відомого художника все життя. Але його норов не міг втамувати спрагу. Йому були потрібні інші музи. Як кажуть французи, таке життя. От дивишся на фотографії, де люди щасливі, і в голові не вкладається, що хтось із них може завдати такого болю іншому. Детальніше - у статті.
Читати більше
історична паралель
Османська імперія відома як монархічна держава турецької династії Османів. Після Римської імперії, вона посягає друге місце по циклу правління. Але існували дві людини, які наводили жах на османів, тільки їх ім'я мусило повертати назад без бою, а якщо він і відбувся, то кінець був очевидним. Хоча вони жили у різному часі, між ними можна провести паралель.
Читати більше