Що входить у набір найнеобхідніших речей для маленької кухні

19 листопада 2022
Редакція

Буває, що ваша кухня зовсім маленька, та  не дозволяє забити її великою кількістю різного кухонного знаряддя. Або може ви обмежені в ресурсах і зараз просто не можете дозволити собі купити багато речей?

Але тут нема приводу засмучуватись. Деякі кухарі кажуть, що зовсім небагато кухонних інструментів є насправді необхідними. 

Але правильно собрати маленький набір набагато складніше, ніж просто набрати усього, що заманеться. Менше речей – менше права на помилку. Тому тут насправді є над чим подумати. 

Як може виглядати мінімальний за розміром, але насправді корисний набір предметів для маленької кухні?

Як було колись добре сказано: «Більшість речей на сучасній кухні просто предають їй вишуканості, і лише деякі речі являються предметами першої необхідності».

Навіть якщо у вас багато каструль (або ножів), згодом ви побачите, що частіш за все, буквально раз за разом використвуєте дві чи три з них. Саме з цього і треба походити при своєму виборі. Крім ваших ресурсів та розмірів вашої кухні існують ще такі важливі фактори, як ваші звички, ваші фізичні можливості та їжа, яку ви годуєте частіш за все.

Що до фізичних можливостей та звичок, тут усе зрозуміло: вам не потрібен великий та важкий кухарський шеф-ніж, якщо вам просто незручно ним користуватися. У такому разі вам більше підійде більш легкий та простий у користуванні сантоку. Або навіть універсальний ніж (хоча багато хто скаже, що це – так собі заміна шефу).

Ну і якщо ви принципово не їсте смажене, то навіщо вам сковорідка?

Таким чином ми можемо зробити перший шаг, та виключити зі списку ті речі, які нам зовсім непотрібні. Якщо при цьому треба буде порушити декілька загальновизнаних правил та стереотипів, то нехай буде так! Це – ваша кухня!

Але навіть список потрібних речей можна дещо скоротити, якщо підійти до нього використовуючи принцип універсальності.

Наприклад, на вашій кухні може бути декілька сковорід. У наш час це – реально. Наприклад, якісь сковорідки купили ви, якісь вам подарували друзі, щось ви отримали у подарунок під час акції для давніх лояльних клієнтів у супермаркеті. 

У такому разі ви побачите, що частіше за все використвуєте лише одну з них. 

Як показує досвід, одна (але якісна) сковорода диаметром біля 25 сантиметрів допоможе вам пожарити безліч різних продуктів.

Не менш корисною річчю може бути чавунна  каструля з кришкою (так звана голандська духовка). Вона може знадобитись вам не тільки для тушкування, алей ще може згодитись для приготування супів, рагу та навіть соусів. 

З іншого боку, якщо ви не любите супи та тушковане, ми знайшли ще одну річ, яка саме вам не потрібна.

Ще один предмет універсального використання – рисоварка. Крім використання за прямим призначенням, її можна тримати на кухні для приготування каш та фруктів (наприклад, для маленьких дітей). 

Та й користуватись сучасними рисоварками дуже просто. Киньте у неї все що треба, натисніть кнопку, та можете займатися іншими справами, поки воно готується. Ви можете використовувати будь-які додаткові інгредієнти: курку, гриби, свиняче мясо або сало, або навіть, якщо відмовитись від традиційних східних додатків до рису – сосиски, консервовані овочі чи горошок. Одна єдина річ розкриває перед вами нескінченне поле кулінарних експериментів!

Коли справа доходить до ножів, то зазвичай  кажуть, що три – магічне число. Є навіть таке поняття: «кухонна трійця». 

Треба сказати, що для професійної та домашної кухонь ці «трійцї» виглядають дещо різними. 

Профі віддають перевагу такому набору:

  • шеф-ніж (часто кажуть, що чим більший той ніж, тим краще), 
  • універсальний ніж,  
  • ніжа для чищення фруктів.

Деякі вважають, що це – один і той самий ніж, просто у трьох різних розмірах. Це – щось на зразок набору пензлів справжнього художника. Кожному – свій час та своя справа.

Але умови та особливості праці на кухні ресторану значно відрізняються від наших  домашніх потреб. Тому й «домашня трійця» буде виглядати інакше: 

  • зубчастий ніж для хліба, 
  • 15-сантиметровий універсальний/овочевий ніж «для менших справ, та менших інгредієнтів», 
  • 20-25-сантиметровий кухарський ніж (розмір підбирається залежно від того, який саме ніж буде зручний саме для вас). Ви можете віддати перевагу традиційному німецькому варіанту чи японському сантоку. 

До речі, сантоку – дуже зручний ніж саме на домашній кухні, якщо ви з ним ще не знайомі – варто спробувати.

Вам також знадобиться пара обробних дощок, та терка. Лопатка з прорізами, дерев’яна ложка, шпатель із прорізами, дуршлаг, скалка. Але повторимо: усе це залежить від того, що ви полюбляєте готувати.  Саме вам вирішувати, потрібна вам терка, чи ні. Якщо не потрібна, вважайте, що свободного місця на кухні побільшало!

Думаємо, що ви розумієте, що тут головне – принцип, а не канонізований список «правильних речей». 

Таким чином, можна сказати, що ми намагалися подарувати вам вудку, а не рибу. Сподіваємося, це нам вдалося.

Бажаємо, щоби ваша кухня завжи була вашою, та щоби вона не знала ні у чому браку та нестачі!

Докладніше  grossman.com.ua.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

На що звернути увагу при виборі повербанку
Повербанки у світі техніки відразу зайняли своє місце, зробивши життя людей комфортнішим. Після блекаутів в Україні повербанки стали надважливими для облаштування хоч якогось комфорту вдома. Розберемо сьогодні, на що звернути увагу при купівлі пристроїв для підзарядки.
Читати більше
МАРКІЯН ШАШКЕВИЧ – «БУДИТЕЛЬ ГАЛИЦЬКОЇ РУСИ», СПРАВЖНІЙ ПРОСВІТНИК УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ
Він прожив неповних 32 роки, однак його вклад у формування українського національного духу та національне пробудження Галичини неоціненний...
Читати більше