Що треба знати про надання першої медичної допомоги

12 вересня 2018
Редакція

Перша допомога. Колись може прийде такий день (навіть раніше, ніж думаєш), коли будеш тримати в своїх руках людське життя… від того, що зробиш, залежатиме життя багатьох осіб - потерпілого, його родини, свідків випадку… можливо, також і твоє.

Надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках чи аваріях  це обов'язок кожного.

Час до приїзду швидкої може бути вирішальним, і саме від вас – свідка події – може залежати чиєсь життя. Чи маєте Ви достатньо знань, щоб надати допомогу потерпілому із зупинкою дихання, а при критичній кровотечі? Як би добре не була обладнана швидка допомога, вона приїде лише згодом, тому життя потерпілого може бути легко втрачене, якщо свідки події нічого не робитимуть.

Закон загалом покладає на всіх громадян України, які досягли 16 років, іноземних громадян та осіб без громадянства обов'язок надавати невідкладну допомогу особам, які перебувають у загрозливому для їхнього життя і здоров'я стані.

Переживаючи усі події сьогодення, як ніколи усвідомлюємо вартість людського життя і здоров’я, а також свою відповідальність за те, що відбувається довкола. Це усвідомлення не залишає жодного шансу сучасній людині залишатися байдужою.

МСД регулярно проводить курси з надання Першої допомоги. Знання та навички, отримані в школі ПД, є життєво необхідними, вони надають впевненості діям в екстремальних ситуаціях. По закінченні курсу при умові позитивного складання іспитів слухач отримує посвідчення.

Учасниками навчання можуть стати усі охочі. Для цього не обов'язково мати медичну освіту.

Програма курсу базується на найновіших вимогах Європейської Ради Ресусцитації та охоплює більшість виняткових випадків: реанімація + АЕД, невідкладні стани, накладання пов’язок та зупинка кровотеч тощо. Окремо розглядається надання допомоги дітям та немовлятам. Усі теоретичні знання закріплюються практичними вправами, для цього слугують спеціальні манекени. Невеликі групи дозволяють інструктору попрацювати з кожним учасником курсу індивідуально, звернути увагу на помилки та слабкі місця.

Слід зазначити, що інструкторами курсу є рятувальники, які пройшли спеціальне навчання та регулярно здійснюють супровід масових заходів, спортивних подій, піших паломництв тощо. Свої знання та вміння мальтійські рятувальники вдосконалюють у щорічних міжнародних змаганнях-маневрах в Україні та за кордоном. Мальтійські волонтери-рятувальники діють у різних містах України (Львів, Фастів, Київ, Івано-Франківськ, Южноукраїнськ, Кам'янець-Подільський, Запоріжжя, Маріуполь, Кам'янське). 4-особові рятувальні групи – четвірки – оснащені рятувальними рюкзаками, аптечками, раціями, дошкою та м’якими ношами для транспортування потерпілих.

Все це стало можливим завдяки проекту «Розвиток системи добровільної рятувальної медичної служби в Україні», який Мальтійська Служба Допомоги разом з Суверенним Мальтійським Орденом в Польщі, польською Мальтійською Службою Медичною у рамках програми польського співробітництва розвитку Міністерства Закордонних Справ Польщі реалізовує вже з 2015 року.

Приходьте і отримайте корисні знання!

Завжди відкриті до співпраці,

Мальтійська Служба Допомоги.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Гайда до Італії: що треба знати перед мандрівкою у країну пристрастей
Надворі в повному розпалі літо - саме час планувати, куди ж поїхати у відпустку. Пропоную добряче обдумати варіант з темпераментною Італією, місцем пасти, оливок та постійного натхнення. Якщо ви вже задумалися, прочитайте 10 речей, які потрібно знати про один з центрів світової моди. А може, ви побували вже у цій колоритній країні? Гайда ділитись враженнями!
Читати більше
#AmericanOutliers: нестандартні полотна аванґардистів пройдешнього століття
Про прагнення бути бунтівниками і творцями свого світу, необмежені світогляди, культурно-естетичні виклики аванґардистів ХХ століття. Незвичні рішення, багатство кольорів - усе це про тих, кого суспільство не могло довгий час прийняти.
Читати більше